V4 proti masovej imigrácii – Czestochowa

21. októbra. 2015 o 13:13 | Kategória: Akcie, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na V4 proti masovej imigrácii – Czestochowa

56228818e5826_pOpäť sme veľmi radi prijali pozvanie do Poľska na demonštráciu proti imigrácii, ktorá sa konala dňa 17.10. 2015 v Čestochovej (Czestochowa). Demonštrácia mala pre nás veľký význam, nakoľko prijali pozvanie okrem českých nacionalistov aj maďarskí a tak sa na akcii zúčastnili delegácie z každej krajiny V4.

Na miesto konania akcie sme dorazili už dve hodiny pred začiatkom manifestácie. Tak sme využili čas a trochu si pozreli krásy mesta. V Poľsku nás privítalo daždivé a chladné počasie, preto sme trochu mali obavy, že účasť na akcii nebude taká vysoká, ako sme predpokladali. Ako prví nás v Čestochovej privítali poľskí policajti, ktorý nás legitimovali a vykonali dôkladnú osobnú prehliadku i prehliadku samochodov 😀 .

Pred plánovaným začiatkom o 17:00 už začínajú prichádzať naši kamaráti a usporiadatelia z Národného frontu Čestochová (Narodowy front Czestochowa).  Prekvapila nás početná omladina tejto organizácie, keď mladí chlapci vo veku 14-15 rokov prišli na akciu v spoločnom usporiadanom a disciplinovanom útvare. Akciu podporila aj početná skupina fanúšikov miestneho klubu RKS Raków.  Prichádzajú aj naši českí kamaráti z Autonom CZ a naši dlhoroční partneri – maďarskí nacionalisti z Maďarského národného frontu (Magyar nemzeti arcvonal) a z hnutia Pax Hungarica.

Stovky poľských nacionalistov v počte asi 500 až 600 hláv a zahraničné delegácie sa zoraďujú do úhľadného bloku obkoleseného bannermi a transparentmi, z ktorého ako stromy v lese vyrastajú stovky vlajok. Počas cesty mestom sa k pochodu pridávajú i ďalší ľudia a tak pochoduje skoro tisícka ľudí. Počas celého pochodu sa skandujú heslá proti imigrantom, proti imperializmu, proti USA a Izraelu, proti diktatúre Bruselu a o vystúpení z tohto žalára národov. V pochode nás zaujal poľský nacionalista, ktorý prišiel na demonštráciu aj so zlomenou nohou a bolo vidno, že s veľkým úsilím sa pomocou barlí snaží udržať krok s ostatnými pochodujúcimi. Bolo obdivuhodné najmä jeho odhodlanie podporiť akciu za každú cenu. Mnohí nacionalisti na Slovensku by si mali brať príklad z takýchto ľudí.

Po ukončení pochodu sa zhromažďujeme na námestí Národnej pamäti, kde prebiehajú prejavy rečníkov. Ako prvý vystupuje organizátor a člen Národného frontu Čestochová. Potom cez megafón člen Maďarského národného frontu vyzýva k európskej jednote a k spoločnému boju za našu Európu. K slovu sa dostáva aj český nacionalista. Ako posledný zo zahraničných hostí vstupuje  vodca SP Jakub Škrabák, ktorý podobne ako maďarský nacionalista vyzýva k jednote našich národov a to nielen tých z V4, ale všetkých nacionalistov v Európe. Vyzýva prítomných, aby zabudli na historické spory, aby zabudli na minulosť, pretože to najdôležitejšie je naša budúcnosť a prežitie našich národov. Ako posledný vystúpil zástupca fanúšikov RKS Raków, ktorý prekvapivo na konci svojho prejavu pozdravil prítomných rímskym pozdravom, ako pozdravom vlastným všetkým európskym nacionalistom. U nás by za takýto pozdrav na demonštrácii dostal minimálne doživotie, či trest smrti.

Po akcii nás naši čestochovskí kamaráti pozvali na spoločné posedenie, kde sme spolu s maďarskými, poľskými a českými kamarátmi diskutovali o ďalších možnostiach spolupráce.

O vyjadrenie o akcii sme požiadali aj vodcu SP Jakuba Škrabáka: „Myslím, že táto demonštrácia mala obrovský význam! Stretli sa na nej zástupcovia nacionalistických skupín z celej V4. Myslím, že týmto stretnutím sme položili základný kameň európskej spolupráce. Túto spoluprácu mienime rozvíjať a rozširovať. Pretože jedine spolu dokážeme naše národy oslobodiť s pod diktatúry Bruselu. Jedine spolu dokážeme zachovať našu kultúru, tradície a hlavne budúcnosť našich potomkov.“

 

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: