Nerobte z nás rasistov!

17. septembra. 2015 o 1:14 | Kategória: Domáce udalosti, Reakcie | Komentáre vypnuté na Nerobte z nás rasistov!

tabulaV súčasnosti sme svedkami mnohých kampaní rôznych občianskych združení a mimovládnych skupín financovaných z pochybných zdrojov, alebo priamo vládou. Tieto kampane majú za cieľ poukazovať na to, aký je slovenský národ a celá spoločnosť na Slovensku prelezená chorobným rasizmom, či dokonca fašizmom a nacizmom. Tieto kampane sa dali očakávať potom, ako slovenská občianska spoločnosť ukázala, že nesúhlasí s diktatúrou Bruselu, povinnými kvótami a prijímaním sociálnych migrantov na Slovensku. Mimovládkari a zástancovia multikulturalizmu sa snažia vyvolať v nás pocit viny, dôkazom je aj fotka mŕtveho chlapca vyplaveného na pláži. Smola, že vyplávalo na povrch, že chlapec zomrel za to, že jeho otec, ktorý žil v Turecku chcel nové zuby, tak sa s rodinou vypravil do Európy. U nás chceli ľudí citovo vydierať dodávkou plnou mŕtvych migrantov. Jediné o čo ide mimovládkarom, „umelcom“, či postavám z tretieho sektora je to, aby sme mali pocit viny, pocit strachu. Podľa nich, ak nesúhlasíte s prijímaním sociálnych migrantov, automaticky ste rasista, fašista, xenofób!

Podobná kampaň prebieha v týchto dňoch i v Nitre. Po celom meste je rozmiestnených asi 40 tabúľ s otázkami v štyroch jazykoch – v jazykoch etnických skupín, ktoré obývajú Nitru. Nápisy sú v slovenčine, maďarčine, vietnamčine a v cigánčine. Použitá škála otázok je nasledujúca: prijali by ste člena danej etnickej skupiny za manžela/manželku, za člena rodiny, za priateľa, za suseda, do Vášho bytu ako hosťa, za spolupracovníka, do Vášho mesta alebo do Vašej krajiny ako spoluobčana, turistu?. Ide o takzvanú stupnicu na meranie rasizmu.Tabule majú údajne reagovať na už spomínanú dodávku plnú mŕtvych migrantov  na to, že údajne žena tmavšej pleti nebola v Nitre obslúžená v reštaurácii. Autorkou je “umelkyňa“ Ilona Németh a toto umelecké dielo je súčasťou divadelných dní v Nitre.

Reklamná kampaň na tieto tabule v novinách sa rozbehla ešte pred inštalovaním tabúľ. Články v novinách boli písané tendenčne a to štýlom, že ak aspoň na jednu otázku odpovieme NIE, máme nesprávny názor, sme chorí, netolerantní a rasistickí. Celá kampaň má vyvolať pocit viny v ľuďoch, že sme neľudskí a zlí iba preto, že nechceme, aby sa na náš úkor priživovali sociálni migranti. Kampaň má za cieľ to, aby sa vyvolal čo najväčší pocit, že slovenská spoločnosť je rasistická. Násilím sa snaží vyvolať pocit, že je tu obrovské nebezpečenstvo rasizmu a návratu koncentračných táborov. Už i otázky na tabuliach sú stavané tendenčne s tým, že autorka vie odpovede na otázky vopred, pretože vie, že väčšina bežných Slovákov na otázky odpovedá nie. Tým autorka nepriamo označuje celú slovenskú spoločnosť za rasistickú. Nerobí nám problém pomôcť tým, čo to potrebujú, no odmietame pomôcť tým, čo chcú k nám prísť iba zneužívať sociálny systém a žiť z nášho vydretého chleba. Ale je to prirodzené, zdravé a vôbec nie rasistické. Preto je dopredu jasné, že po tejto kampani budú opäť Slováci označení za rasistov. Čo je to vlastne rasizmus? Prečo bača odháňa vlkov od svojho stáda oviec? Pretože sú siví, alebo preto, že mu zabíjajú ovce? Človek so zdravým rozumom si odpovie, hlupák radšej rozmiestni po meste žlté tabule.

Jakub Hromoslav Škrabák

Vodca SP

zdroj: http://www.jakub-skrabak.sk


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: