Spoločne proti invázii ! (Ostrava 25.7.2015 )

29. júla. 2015 o 21:26 | Kategória: Akcie | Komentáre vypnuté na Spoločne proti invázii ! (Ostrava 25.7.2015 )

DSCF2197Prílev imigrantov. Obrovská hrozba. Uvedomujúc si obrovské nebezpečenstvo, robíme všetko preto, aby sme ochránili naše Slovensko pred inváziou nepriateľov. Vzhľadom na to, že podporujeme medzinárodnú solidaritu medzi európskymi národmi, rozhodli sme sa protestovať proti vlne imigrácie i v zahraničí. S našimi kamarátmi z Ostravy nás spája už niekoľkoročné priateľstvo, demonštrácia s názvom  „Spoločne proti invázii“, konajúca sa 25.7. 2015 v Ostrave, bola pre nás jasnou voľbou.

Cesta do Ostravy prebehla v poriadku. Pred Ostravou naše auto stavia policajná hliadka. Bežná legitimácia s trochou netradičnosti, keď nás policajti oslovujú krstnými menami. Na Masarykovo námestie prichádzame asi s hodinovým predstihom. Na mieste kreslia po zemi infantilní mladí ľudia nezmyselné nápisy. Pravdepodobne ide o akýsi pokus o vyjadrenie opačného postoja. Napokon, i u nás existujú podobne infantilní jedinci.

Čakanie na začiatok demonštrácie sme si skrátili dobrým obedom. Akcia začala skoro presne, čo u väčšiny demonštrácií  nebýva zvykom. Ako prví  vystúpili s príhovormi organizátori protestu, ktorí predstavili problém imigrácie i to, aký bude mať dopad nie len na Českú republiku, ale i na celú Európu. Potom vystúpila členka petičného výboru a učiteľka v jednej osobe, ktorá poukazovala na to, že občianska spoločnosť sa musí spojiť a povedať jasné nie imigrantom.  Samozrejme, že nechýbal ani príhovor vodcu SP Jakuba Škrabáka, ktorý rozburácal dav a mnohí protestujúci mu dali za pravdu. Vo svojom príhovore uviedol, že sa musíme vzoprieť diktatúre z Bruselu a vyhlásil totálnu neposlušnosť Európskej únii. Taktiež vyzval mladých radikálov, aby sa ozbrojili a postavili sa nepriateľom priamo v uliciach. Poukázal i na to, že politické strany zneužívajú súčasnú situáciu a imigrantskú vlnu na svoje predvolebné kampane, no v skutočnosti ľuďom nepomáhajú. Po príhovore Jakuba Škrabáka nasledoval prejav aktivistu z našej družobnej organizácie – Národný front Čestochová (Narodowy front Czestochowa), ktorý poukázal na potrebu toho, aby naše národy spolu čelili nebezpečenstvu. Ďalej vystúpil i zástupca českej Generácie identity.

Bolo trošku prekvapením a mnohých ľudí to i sklamalo, že sa nekonal sprievod mestom. Počas celej akcie bol prítomný stánok s petičnými hárkami. Veľmi pozitívne na tejto petícii je, že si na nej nikto nerobí volebnú kampaň, že nevzišla táto iniciatíva od politickej strany, ale od občianskych aktivistov. Akciu hodnotíme veľmi pozitívne. Vôbec neľutujeme, že sme sa akcie zúčastnili a pomohli tak našim kamarátom v ich boji. Po akcii sme ešte dlho diskutovali s českými i poľskými nacionalistami o našej ďalšej spolupráci.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: