Pre strom nevidíme les!

1. júl. 2015 o 10:00 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Pre strom nevidíme les!

sir 3Ani sme sa nenazdali a jedna z najväčších káuz na Slovensku odznela. Ide o kauzu „Váhostav“. Ľudia okolo spoločnosti zničili životy mnohých živnostníkov, mnohí skrachovali a prišli tak o možnosť postarať sa o svoje rodiny. Aj keď už téma takmer upadla do zabudnutia, mnohí si istotne spomínate. Išlo o to, že spoločnosť Váhostav zobrala lukratívne štátne zákazky, na prácu si najala subdodávateľov, väčšinou malých živnostníkov a za ich prácu im jednoducho nezaplatila.

Chudáci živnostníci museli z vystavených faktúr ešte aj zaplatiť daň. Peniaze spoločnosti sú už dávno prevedené na účty schránkových firiem v zahraničí. Živnostníci peniaze doteraz nevideli, za tento podvod nebol doposiaľ nikto potrestaný. Šéf Váhostavu Juraj Široký si naďalej užíva svoje milióny.
Teraz je tu však ale iná kauza. Imigranti. Všade samí imigranti. Ficovi určite odľahlo, že sa Slováci prestali zaoberať Váhostavom a venujú sa imigrantskej téme. Netvrdím, že nebezpečenstvo imigrácie je menšie a nezľahčujem ho. Len pripomínam vec, ktorá je nedoriešená, pretože my Slováci máme akúsi krátku pamäť. Kauza Váhostav totiž ukázala, ako je Ficova vláda prepojená so zločineckými a podvodníckymi kruhmi. Rovnako ako pri kauze „Gorila“, tak i pri „Váhostave“ nie je vôľa zo strany vlády SR konať a vyšetriť tieto zločiny, pretože samotná vláda sprostredkuje Váhostavu lukratívne zákazky, samozrejme za štedré odmeny.

Arogancia zločincov z vysokej politiky a finančných kruhov je obrovská. Po tom, ako títo zločinci ožobračili a zničili stovky životov, po tomto všetkom im Ficova vláda opäť odklepla ďalšiu zákazku. Dostala ju od štátneho podniku – Slovenského vodohospodárskeho podniku. Váhostav tak opať zarobí milióny eur, konkrétne skoro 14 miliónov eur. Naozaj sme tak sprostí, že to necháme len tak? Slováci, budíček!

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: