Kaliňákov odkaz Slovákom: “Drž p*ču, lebo ti na*ebem!”, alebo šikana na koncerte Reborn

2. februára. 2015 o 14:51 | Kategória: Domáce udalosti, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Kaliňákov odkaz Slovákom: “Drž p*ču, lebo ti na*ebem!”, alebo šikana na koncerte Reborn

kaliDňa    31. 1. 2015   sa  konal  koncert hudobného projektu  Reborn   Dubnici nad   Váhom.   Koncert  sa   uskutočnil   v   miestnom   podniku   s   názvom Bar Korma,    v    ktorom    sa   pravidelne uskutočňujú rôzne hudobné podujatia. Hudobný projekt  Reborn  patrí medzi najpočúvanejšie    hudobné    projekty medzi slovenskými vlastencami. Tento hudobný   projekt   je   jednočlenným hudobným projektom umelca pod pseudonymom Reborn, ktorý tvorí hudbu v rôznych štýloch, teda neoklasika, ambient, folk, v súčasnosti používa i rockové prvky. Tento projekt vznikol   v roku  2006,  v roku 2007  vydal svoj debutový album  pod  názvom „National front“, no do povedomia  slovenskej  hudobnej  scény sa najviac zapísal svojím posledným  albumom  pod  názvom  „Sloven“ , ktorý  uzrel svetlo sveta v roku 2014. Reborn  je  v  súčasnosti veľmi obľúbeným na Slovensku, ale i v zahraničí. Jeho hudba láka čoraz viac poslucháčov. Jeho texty sú naplnené láskou k vlasti, sú plné udatnosti a hrdinstva. Sú plné hrdosti k svojmu pôvodu a hrdosti na našich predkov, ich kultúru a vieru. No Reborn prináša i ponaučenia do budúcnosti! Práve preto je tŕňom v oku našej vlády.

navrh-2

Koncert sa začal úplne štandardne tak, ako sú mladí ľudia zvyknutí. Nik však netušil, že to, že sa mladí ľudia prídu zabaviť a zaspievať si so svojimi kamarátmi niekomu bude prekážať. Ale niekomu to muselo naozaj veľmi prekážať. Uprostred koncertu sa pred pódiom objavilo komando maskovaných mužov so samopalmi, ktorí kričali niečo o policajnej akcii. Nikto nechápal, čo sa vlastne deje. Muži nás hneď začali atakovať, slovne urážať, šikanovať, správali sa k nám ako k nejakým zločincom, či teroristom. Prikázali nám, aby sme sa rukami opreli o stenu. Začala asi hodina šikanovania, nadávok a vyhrážania. Kto boli tí muži? Neuveríte, ale bola to Polícia Slovenskej republiky. Asi hodinu sme stáli opretí dlaňami o stenu v nepohodlných polohách, obkľúčení asi dvadsiatimi mužmi so samopalmi. Kto sa pohol, alebo sa obzrel na maskovaných útočníkov, dostal obuškom po hlave, chrbte alebo stehnách. Nik z maskovaných policajtov nemal na sebe služobné číslo. Vyhrážali sa, že kto prehovorí, vyzlečú ho a vyvedú von z baru do mrazu (v tú noc bolo asi -10 stupňov celzia). Mnohých ľudí vyzliekali už v koncertnej sále a tak ponižovali ich ľudskú dôstojnosť. Jednému kamarátovi z Čiech po jeho otázke, koľko to ešte bude trvať, maskovaný policajt odpovedal: „Drž piču, lebo ti najebem!“. Nepovedal, „pomôžem ti a ochránim ťa“. Mali by si asi prepísať heslo na autách na vetu, ktorú v skutočnosti povedal. Toto všetko sa skončilo asi po hodine. Každého návštevníka koncertu legitimovali a odišli. Nedozvedeli sme sa však, prečo akcia prebehla. Nikoho nezadržali, nikoho z ničoho neobvinili, nič trestné nevypátrali, ani nenašli. Koncert potom pokračoval ďalej, ľudia sa bavili ďalej, nik sa nenechal zastrašiť. Prečo to vlastne spravili?

My vieme veľmi dobre, prečo. Rebornova hudba začína priťahovať čoraz viac fanúšikov a tým začína byť problémom pre našu vládu, ktorá si neželá, aby mladí ľudia boli vedení ideálmi vlastenectva, hrdosti, čestnosti a lásky k vlasti. Pretože práve o týchto hodnotách je jeho hudba. Propaguje azda Rebornova hudba čosi zlé, nemorálne, alebo protizákonné tak, ako to robia hudobníci z nášho mainstreamového hudobného biznisu? Propaguje Reborn vo svojej hudbe drogy? Tak ako sa to robí na festivale Pohoda a v bare Mariatchi? Priviedol Reborn mnohé slovenské rodiny do chudoby a beznádeje a tým spôsobil sociálne samovraždy tak, ako to urobili slovenské vlády a parlamenty po roku 1989? Na všetky otázky je odpoveď NIE! Prečo sa policajné razie nevykonávajú v podnikoch, ktoré sú známe predajom drog, napríklad už spomínaný bar Mariatchi v Nitre? Každý vie, že na mnohých festivaloch, či na obyčajných diskotékach sa distribuujú drogy, no tam som policajné razie nikdy nezaregistroval. Vláde vadí, že dnešní mladí ľudia otvárajú oči a začínajú sa stavať proti ich liberalizmu, pomýlenému humanizmu, ich amorálnosti, ich nenávisti ku slobode. A veľkou mierou k tomu prispieva aj skvelý hudobník, akým je Reborn. Pretože súčasný systém sa nedá nazvať demokratickým a už vôbec nie slobodným. Náš štát je štátom obuškov a perzekúcií, kde je polícia ako silová zložka využívaná proti svojim vlastným občanom, ktorý sa snažia vymaniť a bojovať proti súčasnému spoločenskému marazmu. Jednoducho zastávajú antisystémový postoj. A to je hlavným tŕňom v oku. Negatívny vzťah k prehnitému systému, ktorého predstaviteľmi sú ľudia ako Fico a hlavne Kaliňák, ktorý v sobotu poslal svojich brechajúcich psov, aby nás zastrašili. To mala za cieľ celá policajná razia. To je každému jasné. Zastrašiť ľudí už pri elementárnej činnosti, ktorú mladí ľudia vykonávajú a tou je kultúra a zábava. Systém sa nás bojí! Bojí sa slobodne zmýšľajúcich mladých ľudí, ktorí nebudú slepo hltať ich nalinajkované skazené pravidlá. Bojí sa slobodných ľudí!

Niečo v našej spoločnosti je veľmi zlé, ak vláda začína prenasledovať umelcov. Policajná razia na koncerte v Dubnici mala jasne demonštrovať Kaliňákov zdvihnutý prst. Mala jasne ukázať, že vláda SMERu, bábok finančných skupín, nebude tolerovať slobodné myslenie. Veď napokon, nie je to nič nové. Kaliňak s Ficom to takto spravili už mnoho krát. Zaujímavé je, že peniaze na riadne dôchodky pre trpiacich dôchodcov nie sú, nie sú ani peniaze na zdravotnú starostlivosť pre chorých, nie sú peniaze ani na prístroje, ktoré by mali zachraňovať detské životy, no peniaze na zbytočné policajné zásahy sa nájdu vždy. Koľko peňazí stála táto akcia? Pokial viem, zásah desiatok kukláčov v plnej zbroji, plus asistencia desiatok obyčajných zelených policajtov a uzavretie ulice by malo byť pomerne drahé. Je jasné, že veta od policajta „drž piču, lebo ti najebem“ je odkazom priamo od Kaliňáka. Túto politiku presadzuje Kaliňák už dlhé roky a ukazuje tým tak postoj k občanom Slovenska, ktorým vládne. My sa mu musíme postaviť a to tým, že čo najviac budeme podporovať Reborna, ako i celú našu hudobnú scénu. My mu však odkazujeme a nebudeme takí vulgárni ako on… Nebudeme ticho a rán sa nebojíme!

Jakub Hromoslav Škrabák

O vyjadrenie k policajnej razii som požiadal aj Reborna. Tu je jeho vyjadrenie:

“Polícia zrejme potrebovala vykázať nejakú činnosť. Veď čo môže byť dôležitejšie ako znepríjemniť „nebezpečný“ koncert Reborn? Musím byť skutočne hrozbou pre spoločnosť, keď moje texty sú o láske k vlasti, hrdosti na svoj pôvod, či uctievaní rodnej viery a predkov. Tieto texty sú zrejme pre verejnosť nebezpečné, alebo poburujúce. Pravdepodobne tým aj potláčam ľudské práva. Moju hudbu počúvajú ľudia, ktorí sú rodnovercami, patriotmi i ľudia, čo majú radi históriu, každopádne sú to duševne silní ľudia. V hudbe nabádam k tomu, aby česť bola tou najdôležitejšou cnosťou, aby sme nezabúdali na naše korene, na úctu k vlasti a predkom. V dnešnom svete plnom kriminality, drog a korupcie je zrejme moja hudba nebezpečnejšou pre spoločnosť. Každý dokáže len to, na čo bol od prírody zrodený! Ja rozhodne nebudem pľuť na svojich  bohov, na svojich predkov, svoju zem a na svoju česť! Sláva bohom! Sláva predkom!”

ZDROJ: www.jakub-skrabak.sk


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: