Vlaky zadarmo… genialita, alebo absurdnosť?

22. novembra. 2014 o 22:39 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Vlaky zadarmo… genialita, alebo absurdnosť?

premier-robert-fico-obedoval-vo-vlaku-so-studentmiMajster   populizmu   úradoval   a   dal ľudom  sociálne istoty. Dal študentom, dôchodcom a po novom aj poberateľom vdovských   výsluhových   dôchodkov, vdoveckých   výsluhových   dôchodkov, sirotských   výsluhových   dôchodkov a invalidných   výsluhových   dôchodkov cestovanie vlakmi „zadarmo“.   Taký sociálny a ľudský prístup môže mať len skutočný sociálny demokrat. Konečne vláda myslí na ľudí a niečo pre nich aj robí. Posledne práve vlakmi „ZADARMO“. Rozhodnutie a realizácia, ktorá je hodná vyhlásiť premiéra za svätého, prípadne ho nosiť na rukách. Aspoň takto to vidia niektorí dôchodcovia a, keď sa mám vulgárne vyjadriť: ficovoliči.

Vlaky zadarmo je pekná fráza, bohužiaľ stráca na význame už pri vyslovení tohto slovného spojenia. Všetky lístky, ktoré sú vydané „zadarmo“ totiž prepláca štát zo štátnej kasy, čiže verejných financií nás všetkých. Bez nášho súhlasu prebieha ďalšie nezmyselné vyhadzovanie našich peňazí, ktoré chýbajú v oveľa dôležitejších odvetviach, ako je napr. zdravotníctvo a pod. V dobe, kedy naša republika má štátny dlh v závratnej výške a neustále stúpa, je tento krok pánov populistov hodný plakety za vlastizradcov roka. Ako ináč sa dá nazvať človek, ktorý veľmi dobre vie, že sa topíme v dlhoch a   namiesto toho, aby sa snažil hospodáriť tak, aby sme tento problém eliminovali, ešte naopak tento štátny dlh rapídne zväčšuje. Len pre zaujímavosť dlh Slovenskej republiky v prvom štvrťroku 2014 predstavoval 58,4% HDP. (42,3 miliárd € = 42 3000 000 000 € = 12 690 000 000 000 SK). V praxi to teda znemená, že každý Slovák dlhuje už viac ako 7 700 €. Len za prvé 3 mesiace tohto roku vzrástol štátny dlh o 2,3 miliardy eur ( 2 300 000 000 €).

Je jasné, že hospodárenie všetkých vlád od obnovenia slovenskej štátnosti v roku 1993 je hodné slučky za vlastizradu, za vedomé ničenie slovenského štátu a likvidáciu slovenského národa. Dokým politici nebudú niesť priamu zodpovednosť za svoje rozhodnutia, je jedno, či sa tam bude striedať pravica či ľavica. Pretože tieto frakcie budú náš národ a našu budúcnosť ničiť rovnako.

Ale poďme späť k vlakom zadarmo. Počet ľudí, ktorí si doposiaľ vybavili cestovanie „zadarmo“ už presiahol cifru 200 000 (dvestotisíc). Len za prvé dva dni fungovania tohto populistického balíčka bolo vydaných 109 000 lístkov „zadarmo“.

Tento krok vlády pána populistu by bol prijateľný, pokiaľ by ho platil zo svojich peňazí, z peňazí svojej strany, z peňazí svojich priateľov z J&T, Penty a iných pravých kapitalistov, ktorí sa topia v poctivo nakradnutých a ľsťou ukoristených peňazí. Realita je ale taká, že to platíme my – daňoví poplatníci.

Pokiaľ by išlo o skutočný záujem zlepšiť sociálnu situáciu dôchodcom a študentom, tak by sa financie vyčlenili rozumne. Zvýšenie nízkych dôchodkov a pre študentov podpora skrz nejaké štipendiá pre menej zarábajúce rodiny ako je priemerná mzda. Avšak, vlaky „zadarmo“ je hlúposť, ktorá nás bude stáť obrovské peniaze a hlavne bez významu. Drvivá väčšina lístkov, ktoré sa vystavia, budú vrámci zneužívania, skutočnú podstatu splní len minimálny počet. Čo na tom, že niektorí dôchodcovia nemajú poriadne ani čo jesť, veď načo by jedli, keď môžu cestovať zadarmo.

Už teraz, pár dní po zavedení tohto „opatrenia“ vidíme ako strácame svoje financie úplne bezvýsledne. Množstvo študentov, ktorí zneužívajú takéto cestovanie je normálna reakcia na toto populistické divadlo, ktoré nám previedli tí komedianti z parlamentu. Bolo by to možno aj komické, keby následok tohto všetkého nestál nás a našich potomkov ďalšie zadlžovanie.

Uvediem len pár príkladov, ktoré sa už stali, podobné sa dejú a ešte horšie sa budú diať. Len včera som s úžasom počúval jednu študentku, ako sa raduje vlakom zadarmo a ako ich super využíva. Napr. predvčerom len tak sadla na vlak, že sa ide previesť domov zobrať si nejakú bundu. Čo na tom, že je to 200 km, veď je to zadarmo a aj tak mala voľný deň. V rovnakom vlaku sedeli nejakí mladí chlapci z Humenného, že sa idú previesť do Bratislavy na nejaké pivko. Že vraj bude sranda. Už som počul aj názor, že vo vlaku sa lepšie učí, a tak si kúpime lístok „zadarmo“ a ideme sa previesť cez pol republiky a naspäť. Pred pár hodinami v médiách zase zaznel prípad, ako sa 3 tínedžeri vybrali z Dolného Kubína vlakom „zadarmo“ na cestu dobrodružstva, išli kradnúť na východné Slovensko.

A takto sa doslovne vyhadzujú naše peniaze von oknom z idúceho vlaku. Ale čo na tom? Ľudom to zalepilo oči v časoch kedy sa prevaľujú kauzy SMER-u, dôchodcovia budú zase voliť SMER, České dráhy na tom zarábajú denne cez 7000 € a študenti majú z toho aspoň srandu. Veselý príbeh pre nezainteresovaných ľudí smejúcich sa na hlúposti, ktorá tu prekvitá. Pre nás, naše deti a náš národ už ale začína hrať smutná melódia symbolizujúca jednu z posledných okamihov existencie nášho národa. Pretože týmto tempom tu po nás okrem štátneho dlhu neostane nič. Sme umierajúci národ, ktorí umiera nesmierne smutným spôsobom. A vlastizradcovia tancujú nad vykopaným hrobom, do ktorého nás sprevádzajú s úsmevom na tvárach. Máme jednu z posledných šancí na záchranu. Musíme však byť skutočne aktívni a zobudiť sa z nečinnosti.

odboj

 

ZDROJ-e niektorých informácií:

http://www.topky.sk/cl/100370/1439517/Troch-tinedzerov-hladali-na-Orave–oni-zatial-veselo-kradli-na-vychode

http://www.rozpoctovarada.sk/svk/rozpocet/200/aktualny-vyvoj-dlhu-sr

http://www.tvnoviny.sk/ekonato/1777969_seniori-a-studenti-uz-jazdia-vlakom-bezplatne.-kolki-to-zatial-vyuzili

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/337095-ficove-vlaky-zadarmo-pomahaju-cesku-za-stare-vozne-zaraba-tisice-eur-denne/

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/nespokojni-studenti-maju-mat-vlaky-zadarmo-aj-tak-protestuju-vlaky-zadarmo-im-nepacia.html


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: