25 rokov po “nežnej”…

17. novembra. 2014 o 10:50 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na 25 rokov po “nežnej”…

3„Vitaj sloboda“. To je jedno z hesiel, ktoré znelo 17. novembra 1989. Padol totalitný režim a prišla sloboda. Získali sme skutočnú slobodu.   Konečne  po desiatkach rokov… Skutočne? Už dlhé roky   my   nacionalisti   otvorene  hovoríme, že tzv. „nežná revolúcia“ bol podvod. Bolo to len divadlo, kedy komunistický režim prešiel evolúciou, obrátil kabáty a fungoval ďalej. Pod iným menom, pod inými heslami, ale stále tí istí ľudia. Výsmech občanom priamo do tváre. Komunistickí pohlavári a obdivovatelia marxizmu  a  leninizmu  sa  zrazu stali veľkými demokratmi. Tí istí ľudia, ktorí pred ‘89 horlivo obhajovali boj proti triednym nepriateľom, horlivo obhajovali súdruha Lenina a Stalina zrazu sedeli na vysokých postoch ako demokrati. Bez vyvodenia zodpovednosti za ich zločiny proti ľudskosti. A viete, čo je na tom všetkom najhoršie? Že viacerí z týchto obracačov kabátov sedia vo vedúcich funkciách dodnes. Nonsens. Ťažko sa na to hľadajú slová.

Čo sa vlastne po 17. novembri 1989 zmenilo? Polícia prestala slúžiť režimu a začala slúžiť občanom? Ani zďaleka. Naďalej slúži ako žoldnierska armáda ochraňujúca „vyvolenú vrchnosť“. Opäť stojí proti občanom, ba dokonca často v rovnakých „rovnošatách“ ako práve v 89-tom.

DSCF2320cernova_2005_5

 

 

 

 

 

FOTO: Vľavo: pred rokom 1989                          vpravo foto z roku 2004

Mali sme tu ŠTB, ktorej hlavná úloha bola vyhľadávať, identifikovať a vyšetrovať oponentov komunistického režimu, prípadne KSČ. Dnes tu máme SIS, ktorej hlavnou úlohou je vyhľadávať, identifikovať a vyšetrovať oponentov tzv. „demokratického“ režimu a „štandardných“ politických strán.

Jednou z hlavných čŕt bolo pre komunistov potieranie iných názorov a potlačovanie slobody slova. Dnes je sloboda slova len prázdnou frázou, keďže je niekoľko tém, na ktoré sa sloboda slova nevzťahuje, a teda nesmiete mať iný názor ako je ten, ktorý vám nadiktujú. Ak, však, aj v rámci zákona prezentujete svoj názor, ktorý je v rozpore s názorom vyvolených, tak vám hrozí označenie extrémista, problémy na pracovisku a iné nepríjemnosti, ktoré dnes robia omnoho sofistikovanejšie a premyslenejšie. Veľa by o tom mohlo povedať množstvo národovcov, ktorí sú umlčovaní rôznymi spôsobmi, v neposlednom rade aj dopredu pripravovanými fyzickými atakmi.

Paradoxne, keď sa pozrieme na život pred 89-tym rokom a teraz, tak zistíme, že v mnohých smeroch sa to ešte zhoršilo a žije sa nám ťažšie. Finančné skupiny a politici si robia, čo sa im len zachce. Sociálna priepasť medzi chudobnými a bohatými sa rapídne zväčšuje. Stredná vrstva takmer vymizla a ľudia začínajú „bojovať“ o svoju vlastnú budúcnosť (bojovať rozumej pracovať ako otroci). Ľudia bez domova umierajú na ulici a všetci ich obchádzajú. Je to, však, chyba všetkých, pretože sme ľahostajní. Napriek tomu, že svojim spôsobom tu prebieha genocída nášho národa, likvidácia všetkého slovenského, tradičného a zdravého… Ľudia stále mlčia. Sem-tam sa zorganizuje protest, kam príde niekoľko stovák ľudí. Čo však z toho, keď tieto protesty organizujú tí, proti ktorým smerujú. Sami organizujú veci proti sebe a to z jednoduchého dôvodu. Takto to majú pekne pod kontrolou, celý priebeh a smerovanie. Rovnako ako v 89-tom. Aj Jakeš, jeden z hlavných predstaviteľov komunistického režimu sa vyjadril, že 17. november bol organizovaný tajnou službou. Čo z toho teda vyplýva? Skutočná zmena tu od skončenia studenej vojny ešte stále neprišla. Stále čakáme na ten deň, kedy naozaj zvíťazí zdravý rozum a získame slobodu. Ten deň si ale musíme vybojovať my sami. Svojou sústavnou prácou, svojim aktivizmom…

Odboj

12


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: