Prednáška: Je očkovanie naozaj prospešné?

31. októbra. 2014 o 22:29 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Prednáška: Je očkovanie naozaj prospešné?

10747002_10202665014938099_1835678093_oO tom, že v dnešnej dobe je na prvom mieste  zisk,  už   nemusíme   písať, pretože to každý jednoznačne vidí pri správaní politikov, developerov, či pri rôznych iných „ vedúcich“ pozíciách. Ale zisk na úkor zdravia? To je veľmi závažný problém, ktorý nám ukazuje vážny varovný prst! Chamtivci tohto sveta zvyšujú zisk na úkor kvality a následných dopadov pre zdravie. Príkladov je mnoho, cez potraviny, ktoré sú dnes na takej úrovni, že ich pomaly nechce žrať ani prasa z válova, cez rapídne znečisťovanie životného prostredia, ktoré má taktiež vplyv na zdravie človeka, či farmaceutický priemysel, ktorý sa už nesnaží vyliečiť, ale len liečiť. Viete si predstaviť, že by bol vynájdený liek, ktorý vás pozbaví chorôb? Myslíte si, že by bol verejnosti dostupný? Samozrejme, že nie. Pretože potom by farmaceutický priemysel prišiel o svojich zákazníkov – pacientov. A tak beží kolotoč dlhodobého liečenia, kedy je pacient nútený kupovať ďalšie a ďalšie pilulky, ďalšie a ďalšie kvapky. Predaj liekov = zisk. Zisk = priorita dnešných chamticov.

(Za tento stav úpadku zdravotníctva nemôžu sestričky, lekári a bežný zdravotnícky personál, ale farmaceutické spoločnosti a ministerstvo zdravotníctva, ktoré spokojne s nimi kšeftuje ako na poľskom trhu.)

Téma úpadku skutočnej podstaty vyliečiť pacientov je však na samostatný článok. Prejdime teda k merítku veci. Jednou z čoraz viac diskutovanejších tabuizovaných tém v rámci zdravotníctva a farmácií sa stalo očkovanie. Čoraz viac odporcov očkovania, čoraz viac lekárov, ktorí sa stotožňujú s názormi, že pri dnešnom očkovaní nie je všetko s kostolným poriadkom. A hlavne čoraz viac vedľajších účinkov, rizík a zaslzených očí rodičov, ktorým deti po zaočkovaní dostali zdravotné komplikácie, prípadne záhadne umreli na „ syndróm náhleho úmrtia“. Štát nám prikazuje očkovať všetky deti bez výnimky. Dokonca je to ukotvené v zákone a teda rodič, ktorý sa postaví povinnému očkovanie pácha zločin. Za prípadné komplikácie po očkovaní štát už ale neberie zodpovednosť. V dnešnej dobe vo viacerých štátoch EÚ očkovanie povinné nie je, a tak zaočkovať svoje deti dajú len rodičia, ktorí o to stoja. A čudujme sa svetu, žiadne nebezpečné epidémie v týchto krajinách nie sú. Asi majú tvrdší korienok ako my, obyvatelia Slovenska, keďže my sa musíme dať očkovať povinne! Alebo sa nejakí ľudia boja, že pri dobrovoľnosti výberu očkovania by im klesli tržby, zisky a niektorým politikom úplatky? Každopádne otázka očkovania je hodná verejnej diskusie. A tak sme my, členovia Slovenskej pospolitosti, zorganizovali prednášku: Je očkovanie naozaj prospešné? Prednášku viedol známy aktivista proti povinnému očkovaniu Ing. Marián Fillo. Miesto konania sme vybrali na severe Slovenska a konkrétne mesto Tvrdošín. Samotná prednáška trvala viac než hodinu, po ktorej nasledovala veľmi plodná hodinová diskusia so zúčastnenými. Prednášky sa zúčastnilo približne 40 ľudí z väčšej časti práve mamičiek. Niektoré z týchto mamičiek už mali negatívne skúsenosti s povinným očkovaním svojich detí, u ktorých sa prejavili zdravotné komplikácie po podaní vakcíny. Celá prednáška vyvolala u zúčastnených kladné hodnotenie a žiadosti o zorganizovanie ďalších prednášok aj v okolitých mestách. Povinné očkovanie a možné riziká s ním spojené sa stávajú čoraz diskutovanejšou témou a každý zodpovedný rodič by sa mal nad tým pozastaviť, preštudovať si pre a proti a žiadať kompetentných, aby zmenili povinné očkovanie na dobrovoľné, a aby sa neočkovalo celoplošne, ale individuálne, pretože nie je dieťa ako dieťa. To, že niektoré dieťa prijme vakcínu bez problémov neznamená, že u druhého komplikácie nenastanú. Je potrebné sa k tejto téme postaviť zodpovedne a prestať očkovať ako na bežiacom páse, nabúravať tak prirodzený vývin obrannychopnosti dieťaťa, ktorý sa v prvých mesiacoch vyvíja najviac. Ku každému očkovaniu pre dieťa aj dospelého je potrené pristúpiť zodpovedne, vyšetriť a zvážiť možné komplikácie. Pokiaľ štát nám zákonom prikazuje kedy a čo sa má vpichnúť našim deťom, tak by mal brať aj zodpovednosť za prípadné zdravotné komplikácie a odškodniť poškodených, prípadne zmeniť očkovanie na bázu dobrovoľnosti a preniesť zodpovednosť tak na rodičov, ktorí pre svoje deti chcú len to najlepšie.

V organizovaní prednášok pre verejnosť plánujeme zvýšiť aktivitu, pretože len informovaná spoločnosť dokáže čeliť hrozbám, ktoré sa nám postupne naskytávajú pri smerovaní určitých inštitúcií a osôb smerom k zvýšeniu svojho zisku a vplyvu v určitom odvetví.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: