Športový deň na Orave

5. júna. 2014 o 12:58 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Športový deň na Orave

IMG_7956Tak     ako     každý    rok,   aj    tento zorganizovala   Slovenská   pospolitosť športový   deň,   kam   boli    pozvaní  nacionalisti z celého Slovenska. Tento ročník sme pripravili aj futbalový turnaj v meste Tvrdošín, ktorý sa nachádza na Orave. Celú športovo ladenú akciu sme pripravili  v spolupráci  s  pronárodným združením       Oravská      Stráž.
Futbalový zápas, ktorý prebehol počas športového dňa, bol súčasťou ligy s názvom “SLAV CUP“. Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev: MO SP Orava,  OS Tvrdošín,  Dolný Kubín, Ružomberok,  Liptovský Mikuláš  a  Považie.  Celé podujatie sa odohralo v bratskom duchu. Tento ročník bol oproti minulým o niečo výnimočný. Nešlo len o samotné odohratie futbalového zápasu. Bolo pripravené bohaté občerstvenie a aj iné nenáročne disciplíny, medzi ktoré patrili: vrh granátom alebo diskom, streľba zo vzduchovky flobertky, beh s bandaskami plnými vody a nakoniec otáčanie 200 kilovej gumy. Posledná disciplína bola samozrejme len pre fyzicky zdatnejších.

Už o ôsmej ráno sme sa stretli na štadióne, kde sme začali pripravovať občerstvenie. Varil sa guláš a jazyky. O 10. hodine začali prichádzať prvé mužstvá aj s rodinami. Tie sme privítali chlebom a soľou tak, ako naši predkovia. Asi okolo 11. sme zahájili prvý zápas. Našťastie sme mali pekné počasie po celý deň a nemuseli sme sa nikam ponáhľať. Dokopy sme odohrali 15 zápasov. Víťazným tímom sa stal Liptovský Mikuláš, druhé miesto obsadili tím z Ružomberka a tretie miesto OS Tvrdošín. Sobotnajšieho turnaja sa zúčastnilo asi 60 ľudí. Neboli to len hráči, ale aj ich ženy a deti. Tie pripravili príjemnú atmosféru, vďaka ktorej sme mali pocit, že sme konečne ako jedna veľká rodina. Rodina, ktorá nehľadí na to, čo nás rozdeľuje, ale na to, čo nás spája!

Týmto chcem všetkým zúčastnením poďakovať za ich účasť a príjemne strávenú sobotu.

Staršina MO SP Orava.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: