Odpočúvanie a odpočúvacie techniky

4. júna. 2014 o 22:25 | Kategória: Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Odpočúvanie a odpočúvacie techniky

odpocuvanieOdpočúvanie slúži na odhalenie citlivých alebo   kompromitujúcich   skutočností, ktoré   chcete   utajiť.   Ak vykonávať protištátnu činnosť, alebo vediete iný boj so zvráteným systémom tejto doby, vedzte že ste minimálne odpočúvaný. V dnešnej dobe, keď majú štátne zložky v podstate   neobmedzenú   moc,   je   odpočúvanie     telefonátov   alebo opisovanie, či špionáž súkromných mailov takmer na dennom poriadku. Možno si ani neuvedomíte, že všetko čo poviete, napíšete je ukladané na servery obrovskej kapacity a štátne zložky si čítajú vo vašom živote ako  v otvorenej knihe.

Často sa stretávam s názorom, že ten a ten človek sa nebojí nič povedať do telefónu, pretože jemu nemajú na čo prísť. Zapamätajte si, že prisluhovači tohto chorého systému majú len jednu úlohu, hromadiť na vás čo najväčšiu zbierku lží a poloprávd vytrhnutých z kontextu, aby ich mohli neskôr, keď sa im to bude hodiť, použiť proti vám. Systém nie je kamarát ktorý vám chce pomôcť, ale nepriateľ, ktorý sa vás pokúsi dostať na kolená.

Poznáme viacero druhov zachytávania hlasu.

Odpočúvanie telefónu.

Patrí medzi najrozšírenejšie spôsoby zachytávania hlasu .Ide v podstate o to, že váš operátor na základe súdneho príkazu presmeruje vaše telefónne číslo na číslo tretej strany, ktorá počuje všetky vaše telefonáty. Tie sú následne ukladané na servery v hlasovej i textovej forme.

V minulosti sa pevné linky dali odpočúvať aj na priamo, to znamená pripojením ďalšieho telefónu na vašu linku.

Ochrániť sa pred takýmto odpočúvaním môžete buď šifrovaním telefónov medzi ktorými voláte, no nie som si istý ako by sa zachovala firma, ktorá takéto šifrovanie zabezpečuje, ak by obdržala súdny príkaz na zrušenie šifrovania. Alebo jednoducho pri citlivých informáciách využívať radšej ústnu dohodu.

Sledovanie mailov a konverzácii na sociálnych sieťach.

Spôsob je podobný ako pri odpočúvaní telefónov, no namiesto zvuku táto technológia zaznamenáva vašu obrazovku po pripojení sa na verejný chat. Alebo sa používa metóda snímkovania to znamená, že sa na servery tretej strany ukladajú priamo snímky vašej obrazovky.

No a dostať sa k heslám od mailu nie je problém, ako som spomenul už vyššie, štátna moc je moc v podstate neobmedzená.

Jediná rozumná ochrana je zrejme často obmieňať poskytovateľa mailhostingu a preventívna zmena hesla.

Odpočúvanie osobnej konverzácie.

V dobe tzv. múdrych telefónov prichádza nová hrozba a to počúvanie každého rozhovoru pri ktorom máte mobilný telefón.

Že nemožné ? Mnohé firmy v Amerike ale i v Európe práve na takomto spôsobe odpočúvania zbohatli. Pri zapnutom telefóne je iba otázkou sekúnd než sa nahrávanie spustí ak máte mobilný telefón Samsung, môžete si sami cez stránku samsungDive vyskúšať čo všetko je možné na diaľku vo vašom telefóne spustiť. GPS lokalizácia, nahrávanie zvuku mikrofónu, uzamknutie telefónu heslom a veľa iného…

Vybratie batérie a zatvorenie telefónu do Faradayovej klietky, ktorá odtieni všetky rádiové vlny je najlepším spôsobom ochrany pred týmto zneužitím telefónu. Ak nemáte doma postavenú Faradayovu klietku, postačí aj obalenie mobilného telefónu alobalom a poriadne utesniť, vtedy ku telefónu neprenikne žiaden signál.

Ploštice.

Používajú sa na odpočúvanie miestností, sú navrhnuté tak, aby snímali zvuk a posielali ho rádio vlnami na prijímač ktorý môže byť 20 alebo 2000 metrov od vás. Všetko záleží len na rozmeroch ploštice. V zásade platí že čím menšia ploštica tým menši dosah.

Na jej odhalenie potrebujete špeciálne zariadenie ktoré sníma krátke vlny a zaznamenáva ich silu, podľa toho vie potom presnejšie lokalizovať plošticu.

Ochrániť sa dá aj rušičkou signálu no taká kvalitnejšia rušička signálu sa cenovo pohybuje od 450€.

Existujú mnohé ďalšie spôsoby ako o vašom živote zistiť čo najviac. Zamestnanie, či finančný stav vás a vašej rodiny, vaše záľuby. O to všetko sa zaujíma náš spoločný nepriateľ systém!!

A taká prekvapivá informácia na záver – najväčším dodávateľom odpočúvacích zariadení a všetkého čo s tým súvisí je firma VERINT a adresa firmy je : 33 Maskyt, Herzliya Pituach, Israel 46733.

 

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: