Pravda o Putinovi

25. apríla. 2014 o 7:04 | Kategória: Zahraničné udalosti, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Pravda o Putinovi

putinNa náš redakčný mail sme dostali tento článok od nášho sympatizanta, ktorý nám predkladá množstvo faktov o ruskom prezidentovi Vladimírovi Putinovi, ktoré sú v súčasnosti neznáme, zamlčiavané alebo prehliadané. Mnoho    slovenských   nacionalistov   považuje Putina za záchrancu Slovanstva, ochrancu tradičných hodnôt, či zástancu homogenity ruského národa,    či       dokonca      bojovníka       proti multikulturalizmu a    sionizmu.    Opak   je však pravdou. Práve v tomto článku sa odhaľuje veľa právd, ktoré si nie sú ochotní pripustiť tí najväčší rusofili. Tento článok nemá za úlohu útočiť na ruský národ,   či   na   obyčajných   rusov, má poukázať na to, že práve Putin, ako sluha oligarchov, najviac ničí ruský národ. Mnohí   nás  v  posledne j dobe považujú za antiruských, no  nie  je to pravdou. Mnoho ľudí si mýli pojmy. Panslavizmus v ich očiach znamená bezhraničný obdiv k Putinovi a Rusku. Z panslavizmu sa tak stáva akási zlá napodobenina – rusofília. My však nie sme proruskí, proukrajinskí, propoľskí, my sme proslovanskí! Ak by som to mal zhrnúť slovami ruských nacionalistov: „Ruský  národ  prežije,  ak  zničíme  Putina  a  Ruskú  federáciu!“. Vysvetlenie ich postoja nájdete v článku a myslím, že každej mysliacej bytosti dôjde, že Putin neobhajuje slovanské záujmy, či tradičné hodnoty, či nebojuje proti sionizmu, práve naopak.

Jakub Hromoslav Škrabák

Vladimír Putin a nacionalizmus. Je Putin biely nacionalista?

Mnohí ľudia a bohužiaľ mnohí aj z našich kruhov žijú v pomýlenej predstave, že Vladimír Putin je ruský nacionalista, posledný konzervatívny vladár, hlava poslednej bašty stojacej proti multikultúre a sionizmu. Mnohí z nás si však neuvedomujú fakt, že Putin je bývalý významný agent KGB. A agentom bol v krajine, v ktorej boli snáď najtvrdšie represie voči opozícii a jedny z najhorších praktík sledovania a terorizovania obyvateľstva. Putin ako špión je majstrom podvracania a zastierania. A svoju kariéru vladára ako bývalý agent KGB postavil na báze rozpadajúceho sa Sovietskeho zväzu. Už v rannom veku svojej kariéry stál v službách sinonizmu a neobolševizmu.

Rusofília v spoločnosti iných fílií

Mnohí v našich kruhoch namiesto toho aby uznávali svoju vlastnú krajinu a vlastný národ trpia rusofíliou a rôznymi inými názormi a túžbami aby ich niekto spasil. Je to pravdepodobne určitá forma ospravedlnenia si vlastnej neschopnosti. Extrémnejšou formou očakávania spasenia je panslavizmus, ktorý vo svojich moderných podobách pripisuje Rusku spasiteľské tendencie a na čele  ich spasiteľských ideí stojí samotný mesiáš a bohatier Vladimír Putin. Málokto si však uvedomujeme, že Rusko ako krajina či formy štátu v ruských zemiach nedoniesli k nám ani k iným slovanským národom žiadne spasenie. Výnimkou v tomto sú Srbi. Panslavizmus v dnešnej dobe sa zmenil na extrémny obdiv smerom k Ruskej Federácii a k jeho prezidentovi.  A treba poukázať na to, že tieto tendencie a názory nie sú správne.

30ksy9g

 

Multikultúrna realita na území dnešného Ruska

Treba si najprv uvedomiť, že súčasné Rusko je jedna z najmultikultúrnejších krajín na svete. Rusku patrí druhá priečka podľa OSN v prijímaní počtu migrantov. K uvedomeniu multikultúrnej reality Ruskej federácie som dospel najmä po kontakte s mnohými ruskými kamarátmi, ktorí nechápali moje zhrozenie v metropolách západnej Európy. Reakcia na moje kritické vyjadrenia bolo ich skonštatovanie, že v Moskve je to horšie. Treba si uvedomiť, že k slovanským národnostiam sa na území Ruskej federácie hlási necelých 85% obyvateľstva.  Údaje na oficiálnych stránkach wikipédie poukazujú nato, že na území žije niekoľko miliónov osôb z neeurópskych etník. A to by sme mali rátať aj s faktom, koľko aziatov a kaukazanov sa môže oficiálne hlásiť k ruskej národnosti a koľko neeurópskeho a neslovanského elementu sa v týchto zemiach nachádza ilegálne. Ďalej podľa uvedených zdrojov si musíme uvedomiť skutočnosť, že v Rusku druhé najvýznamnejšie náboženstvo je islam, ktoré má niekoľko miliónov prívržencov na území federácie. Tiež nesmieme zabudnúť na dôležité postavenie judaizmu a židovského etnika v Rusku. Mnohí z nich majú dvojité občianstvo s Izraelom. Ich počty sa oficiálne rátajú na státisíce.

Etnických Rusov, Slovanov na území Ruskej Federácie počas vlády Vladimíra Putina rapídne ubúda, počas prvých dvoch etáp jeho vlády to činí pokles osem miliónov Rusov. Putin upravil aj imigračný zákon, čím otvoril hranice Ruska množstvu imigrantov, najmä lacnej pracovnej sily z chudobných postsovietskych štátov. Týmto činom uberá ruskému ľudu možnosť pracovať za adekvátne ohodnotenie. Putin bežne podporuje a navštevuje menšinové akcie, ale toto nerobí v prípade ruských kultúrnych podujatí. Podporuje výstavbu mešít v ruských mestách. Vladimír Putin sa taktiež podieľa na činnosti a aktivitách antirasistických organizácií, ktoré neraz pochodujú v sprievode symbolov Sovietskej únie.

10157372_1441874432724746_7522583750262948261_n

Putin taktiež de facto uznal Čečensko, mnoho čečenských teroristov dostalo vysoké vojenské vyznamenania Ruskej federácie .  Pol milióna etnických Rusov muselo Čečensko opustiť bez nároku na odškodnenie. Čečenci, „obete“ vojny, boli vysoko odškodnení v sume tisícok dolárov. Mnoho ruských dôstojníkov a vojakov, veteránov,  bojujúcich vo vojnách proti Čečenom dal Vladimír Putin na základe prianí čečenských predstaviteľov, moslimských fanatikov a extrémistov, uväzniť. Ruskí nacionalisti bojujúci za prepustenie veteránov čečenskej vojny, sú za to bití a uväznení.

Putin spáchal aj mnoho hriechov voči ruským tradíciám, kultúre a vzdelávaniu. Na čele kultúrnych inš !@#$%^&*úcií stoja rôzni ľudia konajúci protirusky.  Vzdelávania na univerzitách sa stalo výsadou úzkej skupiny bohatých ľudí. Univerzity sa stali šíriteľmi liberálnej demoralizácie ruskej spoločnosti, viď. študentky filozofie –  členky  „punkovej“ kapely PussyRiot.

Každá vláda Vladimíra Putina podporovala multikultúru a prílev cudzieho elementu na územie Ruskej federácie. Putin ustúpil svojvoľne Číne 200 km štvorcových z územia Ruska.

Židovskí a kaukazskí oligarchovia

Musíme si tiež uvedomiť fakt, že Putin má úzke kontakty s oligarchami, ktorí sú najmä neruského a neslovanského pôvodu, a títo ho počas prezidentovania Borisa Jeľcina dostali do premiérskeho kresla, kde sa v značnej miere podieľal na privatizácii na území Ruska. Jednými z najvýznamnejších sú bratia Rottenbergerovci, ďalej vlastník ropného gigantu Gunvor Genadij Timčenk, spolumajiteľ banky Rossija Jurij Kovalčuk.  Oligarchovia sú členmi komunity Jazero (Ozero), pomenovania na základe vlastnenia víkendových apartmánov pri jazerách v oblasti Petrohradu, do tejto skupiny patrí aj Putin. Sem patrí taktiež mnoho vplyvných oligarchov ako ďalší zakladateľ banky Rossije Andrej Fursenko či bývalý diplomat OSN Vladimír Jakunin. Putin má kontaky aj s notoricky známymi oligarchami ako s Romanom Abramovičom či s Michailom Prochorovom.  Ďalšími Putinovými oligarchami sú Vitalij Malkin, Piotr Aven, Leonid Michelson, Viktor Vekselberg,  Michail Fridman. Známym podporovateľom Putina je oligarcha azerbajdžanského pôvodu Alekperov Vagit, šéf Lukoilu. Členom „elít“ okolo Kremľu je aj známy židovský oligarcha Oleg Deripaska, prezident jednej z najväčších spoločností na tvorbu hliníku na svete. Putinov kamarát je aj známy podporovateľ antirasistických aktivít Leonid Fedun.  Je potrebné spomenúť aj veľké množstvo kaukazských moslimov, oligarchov podporujúcich Vladimíra Putina a jeho režim. Takými sú Mikhail Gutseriev, Kerimov Abusaidovich, Alisher Usmanov. Za Putinom stoja aj poprední židovskí predstavitelia ako napr. Moshe Kantor, prezident zväzu európskeho židovského kongresu, predtým prezident zväzu ruských židovských komunít, German Khan, člen ruského židovského kongresu, židovský mafián Alexander Mamut, Leonid Mikhelson, Eugene Schvidler, Anatoly Chubais, Sergej Kirienko. Po preštudovaní životopisov týchto ľudí je scestné tvrdiť, že Putin je proti sionizmu a multikultúre nejakým spôsobom. Nespočetné množstvo židov a kaukazanov sa nachádza a nachádzalo aj v priamej administratíve počas prezidentovania Vladimíra Putina či Dimitrija Medvedeva. Na ilustráciu zopár mien ako Alexander Hinstein, Sarafaliev Kerimovich, Vasilyev Abdualevich. Sem patrí aj „fake“ ,“nacionalista“  Vladimír (Edelstein) Žirinovskij.

4892835

 

Rôzni členovia vlády sú prepojení s oligarchami skrz spoločných záujmov v naftárskych koncernoch. V súčasnej Ruskej federácii prevláda neskutočná korupcia a forma vlády sa zhoduje s istou formou organizovaného zločinu.

Ďalej si uvedomme fakt, že Putin je taký istý imperialista a šíriteľ nového svetového poriadku ako Obama či Bush. Najnovšie Putin presadil zákon o zákaze tzv. popierania holokaustu, čím sa zasadil za jednostranné bádanie v tejto téme.

Idea Eurázie

Myslím si, že otázka Eurázie je niečo o čom by žiaden biely národný socialista uvažovať nemal. Je nonsens aby sme sa spájali s kadejakými aziatmi a moslimskými národmi a tvárili sa, že je to tá správna cesta. Sme Európania a naša cesta je spájať sa s ďalšími európskymi bielymi národmi. Uvedomme si, že naša cesta je zachovávanie našej kultúry, dedičstva otcov, v spoločnosti bratských národov. Euroázijská pomoc už k nám raz prišla a nemalo to žiadne pozitívne dopady na našu spoločnosť.  Takže z nášho hľadiska a z hľadiska našej idey a záujmov túto ideu môžeme priamo zamietnuť.

Pravoslávna cirkev

V ruskej spoločnosti hrá dôležitú úlohu pravoslávna cirkev. Keďže táto cirkev je možno posledná bašta kresťanskej viery v Európe, samozrejme ruská spoločnosť je  značne konzervatívna. Putin potrebuje podporu patriarchu Kyrila tým pádom sa prijímajú zákony ktoré ulahodia cirkvi a konzervatívnej časti spoločnosti.  Na konzervatívnej spoločnosti má skôr, než nejaký prezident zásluhu pravoslávna cirkev. Podobná situácia je aj v Srbsku, Grécku a z časti aj v Bulharsku a Rumunsku.

Ruskí nacionalisti

Ruskí národne orientovaní ľudia a ruskí národní socialisti sa vo väčších mestách stavajú do opozície voči Putinovi. Neuznávajú ho ako vodcu a vystavujú ho kritike za jeho politiku. Ruskí nacionalisti vo veľkomestách pochodujú s cárskou vlajkou, tzv. imperkou, aby sa líšili od čvargy podporujúcej demokratický systém neobolševika Putina. Nacionalisti demonštrujú ustavične proti Putinovi, začo dostávajú tvrdé niekoľkoročné tresty. Putin zakázal a rozpustil jedinú vlasteneckú stranu, Rodinu, ktorá sa v roku 2003 dostala do parlamentu – štátnej dumy. V roku 2007 nebola ani jedna vlastenecká strana pripustená k parlamentným voľbám. Treba uvedomiť si aj fakt, že Vladimír Putin stojí aj za súčasnou neschopnosťou a demoralizáciou ruskej armády. Dal zavrieť mnoho elitných vojenských akadémií. Putin investuje do polícii a represívnych štátnych orgánov, aby mohol efektívne potláčať opozíciu. Polícia má v Ruskej federácii dvakrát toľko členov ako armáda.  Putin sa už v roku 2005 vyjadril proti nacionalistom, ako extrémnemu elementu spôsobujúcemu nebezpečenstvo voči multietnickému Rusku. Vladimír Putin mal podobné vyjadrenia aj v roku 2007. Podobne sa vyjadril aj Putinov pudlík D. Medvedev, ktorí sľuboval neľútostný boj proti extrémnemu nacionalizmu. Popri podporovaní antirasistických organizácií Putin a ľudia okolo jeho osoby neustále tvrdšie a tvrdšie bojujú proti nacionalistom.

xi28-ekishev3_bigjpgpagespeediczB9Fz972df_zps159216ee

Je na nás aby sme zhodnotili či by sme mali ďalej mať Putinovo Rusko za vzor či nie. Osobne si myslím, že každý správny a rozumný nacionalista a národný socialista by si mal uvedomiť, že Vladimír Putin a jeho štátne zriadenie má s nami a s našimi myšlienkami veľmi málo spoločného. Putin nie je protipólom Obamu ani hocijakej formy nového svetového poriadku, je súčasťou nového usporiadania a špecificky a najmä zákerne importuje morálny a rasový úpadok na územie Ruska.

Jozef Horák

 

 

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: