Krv pre život

23. apríla. 2014 o 13:41 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Krv pre život

logoV   dňoch   7.3. – 31.3.   sa   členovia a sympatizanti Slovenskej pospolitosti zúčastnili akcie s názvom Krv pre život, ktorá je súčasťou projektu ŽIVOT PRE SLOVENSKO, pod hlavičkou Slovenskej pospolitosti .

Mnohí z nás rozmýšľajú ako vykonať dobrý skutok. Jedna z najľahších metód je darovať najcennejšiu tekutinu, ktorá je drahšia ako zlato a tou je práve krv. Už v dávnej minulosti si ľudia všimli nadprirodzenú silu krvi, verili tomu, že krv má omladzovacie účinky. No neboli ďaleko od pravdy, defibrináciou krvi sa získava krvné sérum, ktoré je základom mnohých kozmetických výrobkov. Krv sa rozdeľuje do niekoľkých skupín, preto napr. jedinec s krvou typu A, nemôže darovať krv jedincovi typu krvi AB.

Vhodné kombinácie pre darovanie krvi:

A + 0,B

B + A,AB

AB + 0,B

0 + A,AB

 Nevhodné kombinácie darovania krvi:

A + AB

B + 0

AB + A

0 + B

Pevné verím, že darovanie krvi sa pre Slovenskú pospolitosť stane tradíciou ako pomôcť druhým ľudom, nikdy netušíme kto z nás bude práve potrebovať par kvapiek krvi, aby prežil. Preto prosím členov aj sympatizantov Slovenskej pospolitosti, nebojte sa a naberte odvahu prísť darovať krv! Odídete domov s dobrým pocitom, že vaša krv niekomu práve zachránila život.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: