Ukrajinská národná revolúcia – 2. dejstvo

24. februára. 2014 o 17:27 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Ukrajinská národná revolúcia – 2. dejstvo

UPANa mail redakcie nášho blogu prišiel zaujímavý článok od nášho sympatizanta, ktorý dôkladne sleduje udalosti na Ukrajine.  Rozhodol sa napísať o tom článok a priložiť i videozáznamy.  

Skôr, ako prejdem k stručnej chronológii národných revolučných udalostí na Ukrajine, by som chcel všetkých čitateľov zľahka vniesť do tejto problematiky. Mojou motiváciou je neustále čítanie komentárov na Facebooku, taktiež komentárov k novinovým článkom, ktoré dokazujú neznalosť mnohých Slovákov o ukrajinskej politickej situácii a ukrajinskom národe.

Medzi Slovenskými nacionalistami, patriotmi, konšpirátormi, antikapitalistami a neviem kým všetkým vzniká v poslednej dobe nový fenomén. Absolútne fiktívne predstavy o štátnom zriadení na Ukrajine, o prezidentovi Janukovičovi a hlavne o Ukrajinskej špeciálnej polícii Berkut – obdoba našich kukláčov. Považujú ukrajinskú vládu za predstaviteľov antisionistických záujmov.

Takže za prvé:

Na Ukrajine vládne kapitalizmus presne taký istý ,ak nie horší ako u nás – mcdonalds, cocacola, tisíce, možno až milióny ľudí pod hranicou chudoby, všadeprítomná, korupcia, prostitúcia, drogy, čiže všetky výdobytky kapitalizmu majú aj na Ukrajine.

Za druhé:

Janukovič je 100 percentný zločinec, je to podobný typ politika ako je u nás Róbert Fico. Populista, bábka židotatárskych oligarchov, megaprivatizér. Nikdy neboli jeho postoje antieurópske. Len Putin viac zaplatil, tak sa zvrtol smerom k Rusku. Tento človek nemá nič spoločné s nejakou svetovou protisionistickou opozíciou! Je to obyčajný zlodej a zločinec.

Za tretie:

Každý tu melie o EÚ, o peniazoch z USA pre revolucionárov. Ľudia uvedomte si, že keď Slováci sedia v krčme a je ich za stolom desať,  každý ma iný názor. Ukrajincov sú na Majdane tisíce a taktiež má každá frakcia iný názor. Ale všetkých spája spoločná túžba zničiť systém. Tí naivnejší si myslia, že pomocou EÚ, tí inteligentnejší vedia, že jediná cesta je nezávislá, silná a neskorumpovaná Ukrajina! A väčšinu tvoria práve tí inteligentnejší. A práve to sú oni, hrdinovia, ktorí pokladajú svoje životy nie za EÚ, nie za agenta Klička, nie za americké záujmy, obetujú ich za slobodu milovanej Ukrajiny!

Za štvrté:

Berkut je špeciálna polícia na potlačovanie protestov, sú to presne také isté hovädá ako policajti po celom svete. Žiaden rozdiel. Sú to presne tí istí policajti, ktorí sa smiali Ukrajinskému ožobračovanému národu dlhé roky do úst – úplatkami, korupciou, krádežami, dokonca znásilňovaniami.

Takže sa zamyslite, vy čo fandíte BERKUTU a Janukovičovi. Na Ukrajine nie je tak rozdielna situácia od nás. Vládnu tam zlodeji a zapredanci. Obyčajní ľudia, hlavne tí najbezbrannejší sú neustále ožobračovaní, okrádaní a ničení. Ale ukrajinský národ povedal: „Dosť!“

K udalostiam 18.2.2014

Keďže sú naši Ukrajinskí bratia sú odvážni a vytrvalí junáci, mnohí z nich v podstate žijú na barikádach už mesiac, niektorí aj dlhšie. Po mnohých pokusoch prevzatia iniciatívy Kličkom bol nakoniec totálne vypoklonkovaný a viac menej hlasom radikálnych demonštrantov, dnes už povstalcov, sa stali radikálne nacionalistické združenia ako Pravý sektor, fanúšikovia Dynama Kyjev.

Po dlhom vyjednávaní pseudorevolucionárov a prehnitých prozápadných demokratov typu Klička sa nikam nič nepohlo, pokúsili sa len zjednať prímerie, ktoré by vyhovovalo len systému a západným agentom. Bola len otázka času, kedy napätie vyeskaluje a Majdan vybuchne. Udalosti nabrali rýchly spád.  Dňa 18 .2 2014 po vydaní ultimáta vládou pre rozpustenie Majdanu, zrušenie barikád do 18:00 miestneho času bolo pohrozené použitím sily. Radikálni nacionalisti, patrioti a všetci správni chlapi na Majdane od rána volali do zbrane. Ihneď rozpútali títo hrdinovia, podľa našich, ale aj ukrajinských médií provokatéri, čo s opozíciou nemajú nič spoločné, peklo. Rozbehli sa masové útoky na políciu, Berkut, titušky – prisluhovačov systému. Bitiek sa naozaj odohrávalo mnoho na všetkých frontoch.  Kyjev sa stal uzavretým mestom, prestalo premávať metro, celé mesto bolo preplnené policajtmi z celej Ukrajiny, psov systému neštítiacich sa akéhokoľvek zločinu.

Boje začali

Berkut rozoberá barikády na Grusevskeho ulici

Boj na Sovkovského ulici

Ako vidíte, ukrajinskí revolucionári sa nechystajú vzdať sa strážnym psom systému len tak. Komu sa zdajú záznamy násilné, alebo priam surové a vynárajú sa vo vás myšlienky, že aj berkuti majú rodinu, a podobné nezmysly, pozrite si videá na konci reportu.

Okolo poludnia boli národní revolucionári nútení ustupovať z dlho držaných pozícií na Grusevského, v parku pri štadióne a v bezprostrednom okolí. Postupne boli vytláčaní smerom k námestiu nezávislosti, obsadili niekoľko budov. Pozície na Majdane udržali aj za cenu veľkého sebaobetovania a bohužiaľ aj strát na životoch.

To všetko sa odohrávalo ešte pred 18:00 pred vypršaním ultimáta. Pravý sektor odmietol spolupracovať so systémom, ktorý vraždí Ukrajincov. Kličko a demokrati chcú stále vyjednávať.

Nakoniec sa ukázalo, že systém má veľký problém. Ukrajinci na barikádach sa nechcú vzdať, nechcú byť otrokmi, nechcú žiť za almužnu, nechcú, aby ich dcéra skončila ako prostitútka v západnej Európe a ich syn ako narkoman, v lepšom prípade alkoholik. Hrdosť a odvaha ľudí naberá na sile. To systém natoľko vytáča, že sa vrátil k svojej zákernej a najodpornejšej taktike – nasadil ostreľovačov na strechy budov, pripravil celú armádu titušiek, zorganizoval všetky policajné zložky na finálny úder. Prídeme, uvidíme, zvíťazíme, zabijeme pár fašistických hajzlov a pôjdeme pokojne bez výčitiek večer domov k svojim deťom a rodine, je to predsa naša práca. Tak rozmýšľajú zástancovia Janukovičovho režimu!

Ale stala sa situácia nevídaná. Počas najväčšieho tlaku zo strany systému sa začali šíriť správy o západe Ukrajiny, o povstaniach v  Ľvove, Ternopile, Ivano Frankivsku. Pravý sektor obsadzuje budovy, niekde sa polícia vzdáva, niekde sa pridáva k demonštrantom, niekde prisahajú berkuti vernosť ukrajinskému ľudu.

Niekde sa dokonca pridávajú,  takže sa začína ukazovať, kto kde stojí

Masové povstanie militantov Pravého sektoru na západnej Ukrajine malo za následok oslabenie represívnych zložiek v Kyjeve.

Vydanie Lvovskej polície do rúk povstalcov http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_protestuyuchi_zahopili_arsenali_zi_zbroyeyu_yih_opechatuyut&objectId=1302780

Pomaly sa nám blíži 18. hodina, koniec ultimáta. Niektoré budovy v centre povstalci získali opäť naspäť. Nastávajú azda najsilnejšie a najkrvavejšie boje od začiatku Majdanu. Polícia útočí non stop. Používa všetky zálohy, vodné delá, útočí na barikády na majdane, v podstate už jedno z posledných útočísk národovcov. Strach, strach bol viditeľný medzi psami, nie medzi povstalcami s čistým srdcom, hrdí na svojich predkov a svoju Ukrajinu. Ustáli ešte mnoho policajných útokov s vypätím všetkých síl. Polícia v zúfalstve nasadzuje obrnené transportéry. Tam, kde sa stretne mnoho hrdých, poctivých a spolupatričných ľudí, ktorí sa nazývajú národom, tam ani tony železa na kolesách nevyhrajú.

Začína sa zatiaľ najdlhšia noc. po celej západnej, z časti aj východnej Ukrajine vypuklo povstanie.

Uchvátenie západu

http://erve.ua/focus/analytics/khronolog_ya_zakhoplennya_m_l_ts_c_people_on_zakh_dn_y_ukraine_video/Polícia sa počas noci snaží útočiť na Majdan minimálne trikrát, avšak bez úspechu. V niektorých momentoch sa hádžu molotovove koktaily, zhruba každých 10 sekúnd

http://www.radiosvoboda.org/media/video/video/25268662.html?z=2961&zp=1

Horia shiny, symbol revolúcie, pneumatiky, hrá revolučná hymna, .Gorila shina palala

Odrazenie policajného sturmu

Spievanie hymny

V Ľvove, v takzvanom  Banderštáte nastáva masové ľudové povstanie, postupne je obsadená hlavná budova polície, prokuratúry, nakoniec neskoro v noci aj sklad zbraní. Povstalci majú arzenál cca 1500 zbraní. V Ternopile bola napadnutá prokuratúra.

Udalosti z 19.2. 2014

Tento deň môžeme označiť za pokojnejší. Militanti na západe sú zmobilizovaní a stavajú barikády. Militanti v Kyjeve útočia na políciu. Demokratická opozícia a agenti západu vyjednávajú, zbierajú sily obe skupiny. Mobilizuje sa armáda. Niektoré jednotky odmietajú bojovať ,niektoré s radosťou pôjdu povstalcom po krku. Štátni ozbrojenci sa presúvajú do Kyjeva

Začína sa protiteroristická akcia, povolenie strieľať ostrými. Titušky a psy systému na východe Ukrajiny linčujú patriotov.

Ľvov na západe vyhlasuje nezávislosť, stáva sa hermeticky uzavretým. Povstalci ho majú kompletne pod kontrolou a stavajú barikády. Čo sa týka propagačnej vojny, tak kryptokomunisti, idioti a rôzni pomätenci rozširujú o ukrajinských povstalcoch lži. Dňa  20.2. v noci sa začala ofenzíva psov systému. Vraždia, strieľajú ostrými v mene zločineckého režimu, zatiaľ len v okolí Majdanu. Ráno  Pravý sektor zaútočil na policu, prelomil Berkut na jednom krídle, za cenu ťažkých strát.

Od rana cca 50 mŕtvych, stále pribúdajú.

Pravý sektor vyzýva nacionalistov na pomoc:

Hovorím k Vám, Európski nacionalisti! Ukrajinskí patrioti vyhlásili skutočnú vojnu proti sionistickej autorite. Potomkovia komunistov si uzurpovali vládu a snažia sa vybudovať nový svetový poriadok vo východnej Európe, železnú oponu, ktorá prinesie otroctvo, despotizmus a väčší útlak nacionalizmu. Revolúcia organizovaná ukrajinskými nacionalistami sa teraz premenila na vojnu. Krv, mŕtvoly a slzy matiek, ktoré stratili svojich synov. Len v stredu ráno, 22.1.2014, šesť hrdinských mužov bolo zabitých. Dvaja z nich boli strelení do hlavy a srdca, jeden bol zhodený políciou z trinásť metrov vysokej strechy. Ďalší bol nájdený mŕtvy v lese, umrel na podchladenie po tom, čo bol zbitý políciou. Ďalšie informácie o mŕtvych sú zatiaľ neznáme. Ukrajinskí nacionalistu vyzývajú všetkých skutočných európskych nacionalistov, aby neboli ľahostajní a zapojili sa do vojny za budúcnosť európskej identity. Príďte do Kyjeva, vstúpte medzi bojovníkov Pravého sektoru sa staňte sa súčasťou revolúcie s nami! Ako nacionalisti vyhráme na Ukrajine dnes a potom vyhráme v celej Európe zajtra! Sláva víťazstvu!

Spracoval: Dano


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: