Ďalšie útoky v Nitre! Antifašisti znovu útočili!

4. februára. 2014 o 15:57 | Kategória: AntiAntifa, Domáce udalosti, Video | Komentáre vypnuté na Ďalšie útoky v Nitre! Antifašisti znovu útočili!

antifaDňa 1.2. 2014 sa v Nitre odohral ďalší útok maskovaných antifašistov. Útok sa odohral vo večerných hodinách v tzv. brezovom hájiku blízko pri budove OR PZ Nitra v mestskej časti Chrenová. Pätica maskovaných mužov napadla palicami troch mladých mužov a jedno dievča. Štvorica napadnutých kráčala po chodníku cez hájik a vtom spozorovali päť tmavých postáv s kapucňami na hlavách, ktoré stáli chrbtom. Jeden z napadnutých si myslel, že je medzi nimi jeho kamarát, preto k postavám podišiel bližšie s úmyslom pozdraviť a podať ruku. V tom sa všetci otočili, zvolali na mladého muža, že je „nácek“ a zaútočili na neho. Najprv zaútočili päsťou, potom palicou a začali útočiť aj na zvyšok štvorice. Útočníci napadnutým nadávali do „náckov“ a kričali heslá ako „Antifa vládne!“. Štvorica sa našťastie ubránila a hneď po napadnutí šli obete nahlásiť tento útok na políciu. Už počas prebiehajúceho útoku videli, že pred vchodom do OR PZ Nitra, ktorého budova stojí neďaleko, stoja dvaja policajti, preto na nich kričali, že boli napadnutí. Museli k týmto dvom policajtom dobehnúť, aby polícia začala konať. Museli vyhľadať i lekárske ošetrenie. Tomuto útoku predchádzal aj incident v centre mesta na Svätoplukovom námestí, kedy skupinka stojaca na námestí vykrikovala na týchto štyroch mladých ľudí, že sú „skurvení fašisti“ a že dostanú bitku za útok v Bare Mariatchi. Jeden z mladých mužov, ktorý bol napadnutý si myslí, že ho napadli preto, že je ostrihaný nakrátko, pravdepodobne si útočníci mysleli, že je neonacista. V súvislosti s týmto útokom nás kontaktovali napadnutí mladí ľudia, aby sme zverejnili ich zážitok. Výpoveď jedného s napadnutých si môžete pozrieť nižšie.

SME vytvára v Nitre atmosféru strachu

Toto napadnutie sa odohralo v súvislosti s tým, že v ten deň sa v Nitre v klube Mariatchi konal koncert na podporu tohto klubu, ktorý údajne trpí pod útokmi neonacistov. Koncert mal byť reakcia na monštrózne medializovaný konflikt pred barom Mariatchi, kedy SME zverejnilo videozáznam z tejto bitky. Konflikt sa ale odohral úplne inak, ako prezentoval Dušan Mikušovič zo SME. O skutočnostiach, ktoré boli zamlčané sme vás informovali TU. Po zverejnení sa rozpútala hotová hystéria, ktorá mala za cieľ navodiť dojem, že Nitra je mesto, kde sú útoky „neonacistov“ časté. Do tejto hystérie sa zapojili skoro všetky mainstreamové médiá i veľa známych osobností. Začali sa vyťahovať na svetlo údajné útoky spred desiatich rokov, kedy údajne boli napadnutí herci Latinák a Ondrík. Táto informácia vyznie veľmi smiešne, možno sa dozvieme napokon i to, že v roku 1850 bola skupinka maďarsky hovoriacich ľudí napadnutá neonacistami. Zaujímavé informácie poskytol aj náčelník mestskej polície z Nitry Erik Duchoň, ktorý uviedol pre denník SME, že len minulý rok na ulici, kde sa konflikt odohral, zaznamenali 38 podobných bitiek. Zaujímavé, že si SME nevšimlo aj tie ostatné bitky a nemedializovalo ich. SME sa snaží navodiť atmosféru strachu, aby ľudia mali pocit, že sú v ohrození. Dokonca SME oslovuje aj zahraničných študentov. Jedna študentka z Turecka, ktorá v Nitre študuje uviedla, že sa nestretla so žiadnou nenávisťou a cíti sa v Nitre bezpečne. Druhá študentka je tiež z Turecka, no do Nitry sa iba chystá. Tá má strach, pretože o útoku nepravdivo informovali dokonca aj v jej rodnej zemi. Tu vidíme, aký dopad má mediálna manipulácia. Dokonca umelo vytvárajú aj strach medzi nitrianskymi podnikateľmi, aby sa báli otvárať svoje bary a krčmy. Dostali sme informáciu od jednej čašníčky z nemenovaného baru, že ju oslovili dvaja príslušníci PZ s otázkou, či otvárajú načas a či sa neboja otvoriť svoj podnik.

Chudáčik Richtárik, alebo podarená reklama

Do už spomínanej nitrianskej kauzy sa zapojilo viacero osobností a umelcov, ktorých zmanipulovali články v SME. Do problému sa zamiešal aj organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák, ktorý sa chce na tomto prípade zviditeľniť. Dal dokopy spoluprácu medzi organizátormi festivalov na Slovensku a ponúkol majiteľovi klubu Mariatchi Radovanovi Richtárikovi, že každú sobotu budú hrať v klube rôzne kapely. Richtárik veľmi šikovne využil šancu a na kauze si postavil svoje PR. Kauzu údajných pravidelných útokov využil na svoje zviditeľnenie a obohatenie, pretože už teraz môžeme povedať, že každú sobotu bude bar Mariatchi plný. Dokonca na prvý koncert prišli aj poslanci NR SR Beblavý, Viskupič a Poliačik. Každý v Nitre vie, že bar Mariatchi bol krachujúcim barom, pretože doň nik nechodil, kvôli tomu, že sa tam stále stretávali nadrogované indivíduá. Preto terajšia kauza i to, že sa zdvihla iniciatíva proti údajnému násiliu „neonacistov“ , je naozaj skvelé PR pre majiteľa podniku Radovana Richtárika.

Nenávisť k holohlavým

Mikušovič zo SME, Michal Kaščák, Radovan Richtárik – títo všetci sú zodpovední za to, že vytvorili v Nitre atmosféru strachu, ktorá prerástla do atmosféry násilia a nenávisti, čoho dôkazom je aj napadnutie štyroch mladých ľudí antifašistami, ktorí si mysleli, že v Nitre môžu mlátiť beztrestne ľudí iba kvôli ich výzoru alebo jednoducho len preto, že si myslia, že sú to „náckovia“. Štvorica napadnutých mladých ľudí sa ubránila, no čo ak nabudúce nebude šanca sa ubrániť? A prečo o tomto útoku nepíše SME? Azda to nie je zaujímavé? Je zaujímavejšie kopanie teniskami do hlavy, ako udieranie veľkou palicou, či tyčou do hlavy? Podobné útoky sa dali čakať a ešte sa naďalej dajú očakávať, pretože tieto útoky sa na Slovensku dejú už niekoľko rokov. Boli opäť títo maskovaní útočníci iba „nevinnými študentmi“ tak ako osadenstvo baru Mariatchi? Ak ste dnes v Nitre nakrátko ostrihaný, mali by ste sa báť! Je naozaj paradoxné, že ľudia, ktorí najviac rozprávajú o tolerancii a porozumení a bojujú proti násiliu, v skutočnosti veľmi, až zversky nenávidia a dokonca fyzicky napádajú ľudí. Dokonca ich nenávisť je tak nezmyselná, že na koncerte na podporu Mariatchi odmietli obslúžiť holohlavého muža. Ale to je ich výklad tolerancie. A tak každú sobotu budú chodiť na koncerty do Mariacthi ľudia, ktorí sú ochotní a budú napádať ľudí v Nitre iba pre ich výzor, či oblečenie.

kascak

Michal Kaščák

Brutálne útoky maskovaných nie sú ojedinelé

Útok, ktorý sa odohral 1.2. 2014 v Nitre nie je ojedinelý. Útoky maskovaných mužov nie sú ničím novým, na Slovensku sa odohrávajú už niekoľko rokov. Podobné útoky boli zaznamenané v Hlohovci, Stupave, Trenčíne a najmä v Bratislave. Najmä s ľavicovými militantmi z Bratislavy majú úzke styky aj „nevinní študenti“, ktorí chodia do baru Mariatchi. Militantní antifašisti sa totiž združujú okolo punkovej kapely Rozpor z Bratislavy. Tieto útoky sú organizované, presne cielené a brutálne. Smerujú proti národným aktivistom, vlastencom, členom a sympatizantom Slovenskej pospolitosti, jednoducho proti politickým odporcom, či proti ľuďom s inými názormi. Útoky sú omnoho brutálnejšie, ako útok, ktorý môžeme vidieť na videu z Nitry. Svoje obete napádajú kovovými tyčami, alebo boxermi v mnohonásobnej presile a vždy maskovaní. Vždy útočia aspoň štyria na jedného, v jednom prípade zaútočili dokonca až ôsmi na jedného. Klasické zranenia z týchto útokov sú zlomené končatiny, prasknuté lebky, polámané prsty, vybité zuby a podobne. Jedna obeť útoku v Bratislave dokonca ostala po útoku na invalidnom vozíku. O útokoch sme viac krát písali aj na našich stránkach, napríklad v článku Západné Slovensko zasiahla vlna terorizmu. Terčom útokov sa viac krát stal aj vodca SP Jakub Škrabák. O svojich skúsenostiach píše vo svojom článku Nevzdám sa. Kto je teda skutočnou obeťou?

SP


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: