V mene tých, ktorí bojovali za dôstojný život

23. decembra. 2013 o 20:30 | Kategória: Akcie, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na V mene tých, ktorí bojovali za dôstojný život

036-290x290Dňa  14.12.2013  sa  v  meste  Čestochová  uskutočnila  protikomunistická  manifestácia  pod názvom „V mene  tých,  ktorí  bojovali  za  dôstojný  život“  (W  imię  tych,  co  walczyli  o  godny  byt),  ktorú zorganizovali poľskí autonómni  nacionalisti  zo  skupiny Národný Front  Čestochová  (Narodowy Front Częstochowa) ako  spomienku  na  obete  stanného  práva  z decembra  1970  pod  ktoré  sa  podpísal vtedajší  režim.  Na pozvanie organizátorov sa tejto akcie zúčastnili aj zahraniční hostia zo Slovenska a Českej  republiky,  nacionalisti  z krajín,  ktoré  si  taktiež  pod  sovietskym  jarmom  vytrpeli  svoje.

Slovenskú  výpravu  viedol  Vodca  Slovenskej  pospolitosti  Jakub  Hromoslav  Škrabák,  ktorý  počas  zhromaždenia vystúpil  s príhovorom v mene slovenských nacionalistov.

Priebeh celej manifestácie vrátane príhovorov máte možnosť vidieť  tu:

Na záver ďakujeme našim poľským priateľom za ich pozvanie, ako aj za pohostinnosť, ktorej sa nám od nich dostalo. Dúfame, že sa čoskoro opäť stretneme, tento krát u nás na Slovensku.

193-290x290183-290x290czestochowa-w-imie-tych-co-walczyli-o-godny-byt-m

 

 

 

 

 

 

Viac fotografií nájdete: TU


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: