Reportáž zo spomienky v Modre a Hlohovci

29. október. 2013 o 16:43 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Reportáž zo spomienky v Modre a Hlohovci

D:DCIM100MEDIAIMG_0177.JPG28.10.1815 sa narodil buditeľ Slovenského národa Ľudevít Velislav Štúr. Jeho odkaz prežíva v našich srdciach dodnes a preto sme sa rozhodli nesedieť iba za počítačom, likeovať statusy a hrať hry a našli sme si čas tohto velikána slovenských dejín tento rok uctiť položením vencov a zapálením sviečok na jeho hrob v Modre. Tu odznel príhovor člena a Vodcu Slovenskej pospolitosti. Ďalej sme sa ako aj minulé roky presunuli na miesto, kde sa oficiálne Ľudevít Štúr postrelil. Tu sme strávili čas rozoberaním rôznych tém, na túto dobu veľmi aktuálnych a alarmujúcich. Nakoľko sme však nelenili, po Modre sme sa všetci presunuli do Hlohovca – Šulekova ku pamätníku slovenských martýrov a komisárov SNR – Viliama Šuleka a Karola Holubyho. Na ich pamiatku každoročné zapaľujeme dve fakle ako symbol toho čo pre náš národ vykonali.

Nezabúdame na nich ani jeden rok, preto sme zostali nemilo prekvapení, keď sme zrazu zbadali pár metrov od pamätníka novopostavenú čerpaciu stanicu ktorá toto miesto úplne znevažuje.

V tejto tradícií budeme pokračovať každý rok a preto dúfame že sa na ďalšej spomienke zúčastní ešte väčší počet ľudí.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: