Medzinárodný maratón mieru

10. októbra. 2013 o 10:09 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Medzinárodný maratón mieru

004Už tradične sa v prvú októbrovú nedeľu uskutočnil 90. ročník medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Tisíce bežcov rôznych národností sa zúčastnilo behu, kde hlavnou myšlienkou bolo zachovanie svetového mieru. A medzi nimi aj ON.

Trojjedinečný  Mikuláš Dzurinda s číslom 111. My členovia Slovenskej pospolitosti sme Mikimu túto krásnu slnečnú nedeľu na okrúhle výročie maratónu pripravili nechcenú pozornosť v podobe transparentov na niekoľkých miestach trate, kde sme mu pripomenuli jeho aktivitu spred štrnástich rokov.

Pri prvom stretnutí  na 10 km sa na nás usmieval a s palcom zdvihnutým nahor nám ukázal, že sa mu to páči. No pri ďalšom stretnutí na Moyzesovej ulici už  mu to nebolo asi veľmi po vôli. Zachmúrený s hlavou sklonenou si ukrajoval svoje metre do cieľa pričom sme sa nevyhli poznámke jeho spolubežca, že to už by stačilo, že sa to nepatrí.

Nepatrí?! Ako to, že nie? Tento tvor zatiahol 2. Slovenskú republiku a jej občanov po 6. rokoch od jej vzniku tajne do vojenského konfliktu na strane útočnej teroristickej organizácie NATO, ktorej SR nebola ani členom. (A neskôr, keď sme sa stali členom, nikto sa nepýtal na náš názor.) Dovolil totiž prelety „humanitárnych“  (Vašku nech nemáš pokoja) bombardérov cez náš vzdušný priestor, ktoré uskutočnili  útočnú agresiu bez súhlasu bezpečnostnej rady OSN voči obyvateľom bývalej Juhoslávie, dnešného Srbska. Hneď na začiatku svojej samostatnosti si naša mladá 2. republika pošpinila svoje ruky krvou bratského slovanského národa.  Výsledkom operácie Milosrdný anjel bolo viac ako 2500 mŕtvych civilistov a z toho 89 detí. Škody, ktoré spôsobilo bombardovanie, boli vyčíslené na 110 mld. dolárov.  Na rôzne civilné ciele bolo vystrelených vyše 50 tisíc projektilov s ochudobneným uránom, 36 tisíc kazetových bômb a 15 tisíc kilogramov munície s rádioaktívnymi prímesami.  Negatívne následky tejto agresie NATO sú obrovské.  V zasiahnutých oblastiach rastie počet nádorových ochorení.  Vzrast počtu detí s genetickými poruchami, počtu spontánnych potratov a predčasne narodených detí je alarmujúci. Niekoľko 100 tisíc Srbov muselo z Kosova odísť a zanechať tam svoj majetok a majetok predchádzajúcich generácii. Títo ľudia žijú v utečeneckých táboroch v okolí Belehradu a po celom Srbsku. Ľudskoprávne organizácie to vôbec nezaujíma.

Bol to práve Miki, ktorý bol hlavným aktérom a iniciátorom servilnej lokajskej politiky slovenskej vlády k militaristickým plánom USA voči Srbsku, ktoré si len chránilo svoju územnú celistvosť.

Miki svojou každoročnou účasťou na košickom  maratóne mieru znesväcuje hlavné posolstvo tohto behu, ktorým je zachovanie mieru na zemi.  Umožnením preletov amerických bombardérov cez územie Slovenskej republiky podčiarkol skutočnú podstatu svojho mierového zmýšľania.

Samozrejme netreba zabúdať aj na účasť našich žoldnierskych ozbrojených zložiek v Iraku, kde USA a Miki šli hľadať chemické zbrane a nosiť demokraciu.

 „ Musíme verejne odsúdiť samu ideu krutého vyvršovania sa jedných ľudí na druhých! Ak budeme mlčať o zle, ak ho budeme zaháňať dovnútra, aby nepreniklo na povrch, rozsievame ho a tisícnásobne rozmnožené ešte vyklíči v budúcnosti. Ak nebudeme trestať zločincov, ba ani ich len zahŕňať výčitkami, nielenže ochraňujeme ich ničotnú starobu, ale zároveň spod nôh nových generácií vytrhávame základy spravodlivosti. Preto z nich vyrastajú „ľahostajní“, teda na vine nie je „slabá výchovná práca“. Mladí si osvojujú, že podlosť ostáva nepotrestaná, naopak zaručuje život v dostatku. V takej krajine sa veru nebude žiť príjemne a bez strachu!

Alexander Solženicyn

 Protest aktivistov Slovenskej pospolitosti bol pripomienkou toho, že na takého skutky proti bratskému národu, ale aj základným princípom mieru neostanú na Slovensku zabudnuté a do budúcna musia byť súdené a odsúdené.

Dušan


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: