Hrdí na rodinu a dúhový pride

24. september. 2013 o 10:27 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Hrdí na rodinu a dúhový pride

DSCF0995Tak ako každý rok sme sa my, členovia Slovenskej pospolitosti vybrali do Bratislavy na takzvaný Dúhový pride. Nie, nemusíte sa báť, boli sme tam monitorovať situáciu. Zámerne som napísal monitorovať, pretože tento rok nemohlo byť o blokáde ani reči. Dorazili asi iba dve desiatky aktivistov, čo je dosť smutné.

Po príchode do blízkosti Hviezdoslavovho námestia sa nám naskytol priam nevídaný pohľad. Tak monštrózne bezpečnostné opatrenia sa na Slovensku  asi ešte nerobili. Celé okolie námestia, priľahlé ulice, či celé široké okolie bolo uzavreté, desiatky policajtov stáli pri kontrolných stanovištiach a pri vstupoch na námestie. Celé toto územie bolo oplotené. Dokonca bola odkláňaná doprava, spojenia MHD zrušené ešte niekoľko hodín pred pochodom. Bolo nasadených asi 1000 policajtov, prichystané boli aj vodné delá a celú akciu zo vzduchu monitorovala policajná helikoptéra.

DSCF0978

V uliciach Bratislavy boli nasadené aj najmodernejšie monitorovacie policajné autá v celej Európe.

Počas dvadsiatich minút sme boli legitimovaní asi šesť krát a to sme sa ani nesnažili dostať do stráženého priestoru Hviezdoslavovho námestia. Boli sme protizákonne podrobovaní osobným prehliadkam a buzerovaní policajtmi, ktorí nám neustále bránili v pohybe. Pripomínam, že ani raz sme sa nepokúsili dostať sa na miesto zhromaždenia. Boli sme svedkami toho, ako policajti buzerovali obyčajných bratislavčanov, ktorí iba chceli  ísť domov (do časti mesta, ktorá bola uzavretá). Dokonca polícia narúšala i svadbu, ktorá sa konala v kostolíku v blízkosti zhromaždenia. Buzerovaní ľudia boli značne nahnevaní a pýtali sa policajtov, prečo sa nemôžu slobodne pohybovať bez obťažovania políciou.

DSCF0968DSCF0969

Nenápadní extrémisti v oblečení Dobermans Agressive, obľúbenou značkou medzi nacionalistami. Vpravo s rukávovou páskou POLÍCIA.

Asi po hodine sme sa vybrali na pripravovaný pochod od NR SR, ktorý organizovala iniciatíva Hrdí na rodinu. Tejto akcie sa zúčastnilo približne 1000 ľudí rôznych vekových kategórií. Boli tam celé rodiny s malými deťmi, rádové sestry, kňazi i obyčajní ľudia. Akcia mala ukázať, že rodina je to jediné, čo nám zaručí našu budúcnosť a prežitie nášho národa. Táto akcia mala byť takou „protiakciou“ k dúhovému sprievodu homosexuálov, transvestitov a pedofilov, ktorí chcú zničiť rodinu, ako základ národa. Táto akcia bola naozaj príjemným prekvapením, zišlo sa na nej viac ľudí, ako na akcii deviantov. Sprievod pochodoval mestom od NR SR na Hlavné námestie, kde bola akcia aj ukončená.

Fotografie z pochodu úchylákov: 

Novodobý otecDSCF0975DSCF0967DSCF0956DSCF0955DSCF0947Nenápadní policajtiDSCF0950

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fotografie z pochodu Hrdí na rodinu: 
DSCF0989 DSCF0991DSCF0984

Viac fotografií z pochodu Hrdí na rodinu nájdete: TU

Médiá : Hrdí na rodinu prevalcovali “dúhových”

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: