Čo majú spoločné cigáni a India?

9. september. 2013 o 19:36 | Kategória: Reakcie, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Čo majú spoločné cigáni a India?

7753-0-s-cim-zdobia-cigani-vianocny-stromcekV historických kronikách sa píše, že cigáni sa v Európe objavili  niečo okolo  11. storočia. Do 16. storočia dokázali obsadiť všetky štáty v Európe a dodnes cicajú všetky európske štáty skrz sociálny systém.  Iste nie som jediný, ktorému v hlave vŕtala myšlienka, ako by to vyzeralo, keby cigáni mali svoj vlastný štát. Dokázal by prosperovať? Dokázali by prežiť? Alebo by žili ako zver?  Väčšina dnešných cigáňov by pravdepodobne umrela. Rovnako aj keď pásomnicu vyberiete z tela hostiteľa, tak umrie, pretože nie je schopná sa uživiť sama. Ale nie vždy boli cigáni tak naučení, dostávať všetko od cudzieho štátu. Musím ale poznamenať, že ich mentalita bola aj napriek tomu závratne odlišná od pôvodných Európanov.

 Ako je dnes už všeobecne známe, tak cigáni v 11. storočí dorazili do Európy z Indie, z ktorej vyrazili okolo 9-teho storočia. India je teda domovina cigáňov. Pozrime sa trošku bližšie na Indiu, ako na potencionálne „cigánsky štát“.  Pozrime sa len v krátkosti na pár „pikošiek“ v Indii ako najpravdepodobnejšej podobe „cigánskeho štátu“.

—Gramotnosť obyvateľstva v Indii je na úrovni 64,8% , znamená to teda, že 33,2% obyvateľov Indie je negramotná. To je pravdepodobne lepšia bilancia ako u cigáňov na Slovensku. Presný podiel gramotnosti „slovenských“ cigáňov som bohužiaľ nenašiel, no podľa dostupných informácií bolo v 19. storočí negramotných cca 92% cigáňov.

—Zaujímavosťou je aj, že v Indii je v priemere každú hodinu zavraždená žena, z dôvodu, že ženích dostane malé “veno”.  Toľko romantiky by ste mohli hľadať už len u “spoluobčanov” v osadách. Viac informácií: TU

—Podobnou črtou medzi cigáňmi u nás a obyvateľmi Indie je aj demografický prírastok. Momentálne je India druhou najľudnatejšou krajinou na svete. Má viac ako 1 246 920 000 (1,2 miliardy)obyvateľov, čo je takmer dvojnásobok ako súčet všetkých Európskych národov dokopy.  O 12 rokov má prekonať aj Čínu a stať sa tak najľudnatejšou krajinou na celom svete.

—Zručnosť Indických elektrikárov a iných odborníkov je zbytočne rozoberať, stačí sa pozrieť na fascinujúce diela, ktoré uvidíte na fotografiách:

untitledindia-elektrina-dilli-kable

—Čo sa týka odpadkov, špiny, či bordelu, tak obyvatelia Indie  opäť nachádzajú podobnú črtu s „našimi“ cigáňmi.  Viac ako mnoho slov stačí pozrieť nasledujúce fotografie:

india-photos-08-560x420india-photos-07-560x420india-photos-05-560x420

—Pranie je tiež dosť podobné „slovenským práčkam“ v cigánskych osadách. Kusy prádla namočia do rieky  Gangy, o ktorej bude písané nižšie, a potom s ním udierajú o skaly. Keď sú už „opraté“, tak ich spokojne hodia na zem vysušiť, alebo zavesia na šnúru hneď vedľa „pohrebiska“, miesta kde sa spaľujú telá a dym horiacich mŕtvol je v ovzduší vo väčšej miere, ako by bolo potrebné na vysušenie prádla. Fotografie indických práčiek tu:

drying the clotheswashing ghatP1110282

—Bydliská a hygiena v Indii je vo veľkej časti opäť rapídne podobná “našim” spoluobčanom. Rovnako aj vykonávanie potreby priamo na ulici nie je nič nezvyčajné ani v Indii ani v okolí cigánskych obydlí na Slovensku.

den-AziaP1110552 cleaning on ghats

—Teraz si priblížme jednu z vecí, vďaka ktorej je India veľmi známa. Rieka Ganga!  V jej okolí žije cca 400 miliónov ľudí. Čím je ale táto rieka taká známa? Pre Indov je to najposvätnejšie miesto na zemi.  Podotýkam, že romantické, alebo slabšie povahy by teraz mali prestať čítať a nepozerať priložené fotografie.  Posvätná rieka slúži ako posledné miesto odpočinku nielen spopolnených ľudí, alebo zvierat, ale aj mŕtvol, ktoré z náboženských dôvodov spopolnené neboli. Indi nepochovávajú svätých mužov – sadhuov, tehotné ženy, deti, ľudí s leprou, ľudí poštípaných hadom a ľudí trpiacich kiahňami. Títo sú podľa Indov čistí, takže ich už očisťovať netreba. Takýchto ľudí priviažu o kameň, odvezú ich do stredu rieky a vhodia do vody. Problémom je, že nafúknuté mŕtvoly sa niekedy od kameňov uvoľnia a za neustáleho obžierania krkavcami potom plávajú na hladine. Stovky hnijúcich mŕtvol plávajúcich po hladine, pohodených brehoch rieky, či neustále horiace ľudské telá, to je pre Indov úplne bežná vec. Aby tomu nebolo málo, tak rieku Gangu nezdobia len hnijúce mŕtve telá, ale do rieky ústi aj 30 obrovských rúr s odpadovou vodou z celého mesta.  Podľa výskumu je Ganga tak silne znečistená, že z nej vymizol akýkoľvek kyslík a zmenila sa na gigantickú stoku. Voda obsahuje až 1,5 milióna fekálnych baktérií na 100ml = 1 deci. A to nie je ani zďaleka všetko. Napriek tomu, že po vode plávajú hordy rozkladajúcich sa mŕtvol a vtekajú tam fekálie, tak sa tam Indovia nie lenže spokojne kúpu, ale túto vodu používajú na pitie, na varenie, čistia si v tejto rieke zuby(konárikom zo stromu, alebo prstom) a v podstate ju používajú na všetko. Denne sa do tejto rieky Gangy príde okúpať okolo 60 000 ľudí, ročne viac ako 20 miliónov. Aby ste si spravili o tomto mieste a tejto rieke obraz, stačí si pozrieť pár fotografií. Snažil som sa vyberať miernejšie fotografie, tak snáď Vám to bude stačiť na spravenie obrazu, ak nie, tak stačí trošku pohľadať na internete a nájdete rôzne fotografie rozkladajúcich sa mŕtvych ľudí, na ktorých je horda múch, či kŕdeľ vtákov a vedľa neho sa spokojne kúpu, perú, či vykonávajú inú činnosť spokojní Indovia.

india-photos-22-560x370 india-photos-23-560x379 india-photos-25-560x373 india-photos-26-560x373 india-photos-30-560x372 india-photos-33-560x420 india-photos-56-560x372india-photos-89-560x372  india-photos-94-560x354

Keby takto pokračujeme, tak naozaj nájdeme ešte mnohé ďalšie črty, ktoré by nám pripomínali našich spoluobčanov z radov architektonicky vybudovaných cigánskych osád. Preto si netrúfnem spochybniť, že cigáni pochádzajú práve z Indie. Vďaka Indii si dokážem z časti zodpovedať aj na otázku, ako by vyzeral „cigánsky štát“? Osobne si ale myslím, že pokiaľ by si založili štát „slovenskí“ cigáni, tak India by bola len slabý odvar toho, ako by to v skutočnosti vyzeralo. Predsa v Indii sa nájdu aj nejaké kladné veci, ktoré im nemôžeme odoprieť. No pri pomyslení na cigánsky štát by bolo asi jediným pozitívom celého štátu, že by sme ich už nemali u nás na Slovensku.

(Viac fotografií nájdete napríklad aj : TU)

 

______________________________________________________________________________

ZDROJ:

http://www.aktuality.sk/clanok/184830/preludnena-india-co-s-nimi-bude/

http://www.chinasmack.com/2010/pictures/filthy-india-photos-chinese-netizen-reactions.html

http://www.zszbudskedlhe.estranky.sk/clanky/historia-Romov.html

http://skokan.blog.sme.sk/c/258641/Varanasi.html#ixzz2e7HTPcv1

http://sk.wikipedia.org/wiki/India

http://www.topky.sk/cl/1000125/1346104/FOTOREPORTAZ-Nebezpecna-elektricka-dzungla-v-Dilli–To-je-iny-bordel-

http://www.hobbyportal.sk/turistika/primorske-destinacie/india-kam-turista-nechodi-a-hlavne-to-nefoti

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: