(Ne)dávne udalosti SNP

3. september. 2013 o 20:47 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na (Ne)dávne udalosti SNP

1945partizan„Hrdinské“ povstanie slovenskej „inteligencie“ proti fašistickým „votrelcom“. Celý národ sa búri proti fašistom, ktorí znivočili našu krajinu, ktorí ju bombardovali, rozkrádali. Celý národ vzdáva vďaky partizánskym hrdinom, ktorí bojovali za „slobodu“, vzdáva pocty hrdinským činom odboja. Partizáni – „nadľudia“, ktorých činy sa počas vojny ospravedlňovali len preto, lebo boli partizáni-bojovníci proti fašizmu. Posúdenie ich činov skončilo tak isto, ako norimberský proces, kde víťazi súdili porazených. Každoročne si pripomíname túto „slávnu“ udalosť slovenského národa, ktorý sa po tomto čine nestal po vojne porazeným štátom. Je to ale skutočne tak, ako nám to vykladajú komunistický učitelia, či iní odborníci, ktorí toto povstanie nezažili? Prečo sa skoro nikto nepýta pamätníkov povstania , čo si o povstaní myslia, ako sa s ním stotožnili? Mnohí naši starí rodičia túto dobu ešte zažili. Kto z odborníkov si vypočul ich svedectvá o besných partizánoch, či prasatách z východu? 

SNP bolo jasné a cielené povstanie komunistov, ktorí chceli ovládnuť Slovensko a spojiť ho znovu s Českom. Bola to komunistická propaganda na rozbitie štátnej súdržnosti nielen medzi politikmi, ale hlavne medzi ľuďmi. Slovenský štát je po Veľkej Morave jediné štátotvorné usporiadanie krajiny, kde boli Slováci úplne samostatní a mali vlastné hranice a riadny úradný jazyk. Za Slovenského štátu vzrástla zamestnanosť, rozvoj priemyslu a poľnohospodárstva a iných odvetví, ktoré dovtedy (prvá ČSR) až priam zakazovali Česi, za účelom čo najviac priemyslu a výroby sústrediť na české územie.

Jednoducho povedané, Slovenský štát bola prosperujúca krajina s maximálnou samostatnosťou. Každá skupina však má aj svoje čierne ovce, a nebolo tak ani v Slovenskom štáte. Pán Goliana pán „gen.“Čatloš , zradcovia Slovenského národa a komunistický zapredanci, ktorí mali hlavný podiel na rozvrátení a postupnom obsadení Slovenska komunistami pod záštitou SNP, mali jasný cieľ ako má SNP skončiť. Samozrejme do SNP bolo zapojených viac ľudí, vrátane aj pár ľudí z Národnej banky, ktorí tajne vynášali peniaze pre povstanie. Tak ospevované a hrdinské SNP sa začali obyčajným nehanebným masakrom nemeckej posádky vo Vrútkach. Tento „hrdinský“ čin sa ale akosi často nespomína v médiách či učebniciach. Partizánska činnosť nebola na nič prospešná. Ba ešte zhoršovala celé napätie v krajine z výsledku vo vojne. Ich činnosť a zákerné zabíjanie nemeckých vojakov viedlo ku trestom , ktoré si často odnieslo civilné obyvateľstvo, keď ho partizáni donútili násilím spolupracovať. Za čo vlastne partizáni bojovali? Za vlastné ego? Pre vlastnú slávu? Za jedného nášho mŕtveho, desiati vaši. Prečo takto zbytočne ohrozovali životy civilného obyvateľstva? Slovenska sa vojna takmer nedotkla, nebyť povstania. Mnohí pamätníci doteraz krútia hlavami načo to bolo dobré, veď Tisa nám popravili tak či tak, a Slovenský štát zrušili a dali ho znovu pod nadvládu Čechov a komunistov. Nedávne výročie SNP nám pripomenulo ešte pár smutných udalostí, ktoré sa ako oko-oku podobajú SNP, a to zamatová revolúcia a nedávne protesty Gorila.

Zamatová revolúcia bola tiež uskutočnená skupinou ľudí, ktorí mali blízko ku komunistickým funkcionárom a takto si zabezpečili zmenu režimu bez potrestania a sú pri moci doteraz. Propaganda demokracie a kapitalizmu bola prepracovanejšia ako tá komunistická a priviedla ľudí ešte do väčšej biedy a otroctva. Taktiež protesty Gorila ako vysvitlo organizovali ľudia blízky politikom a z lobistických skupín, za účelom dostať sa k moci, tiež so šikovnou propagandou –Gorily do basy. Kauza Gorila bola nakoniec celá zmietnutá pod koberec. Myslím, že proces demokratizácie vo všetkých troch „povstaniach“ zlyhal a bol viac na škodu než na osoh bežným ľuďom.

Besaryan

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: