Hliadka Slovenskej pospolitosti v Maduniciach

23. augusta. 2013 o 18:40 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Hliadka Slovenskej pospolitosti v Maduniciach

0016.8. – 18.8. 2013 si členovia Slovenskej pospolitosti vybrali za svoj celovíkendový cieľ západoslovenskú obec Madunice. V tomto termíne sa tu konajú každoročné Cibuľové slávnosti, ktoré však v roku 2011 poznačila tragická udalosť, keď dvaja agresívni cigáni na smrť ubili dôchodcu, pána Poláka, a ešte pritom nešetrili rasistickými vyhrážkami. Preto sme sa minulý rok podujali dohliadnuť na bezpečnosť v Maduniciach osobne ( reportáž TU ) a tento rok tomu nebolo samozrejme inak. Stretli sme sa 16.8. v neskorších popoludňajších hodinách a začali monitorovať obec. Tak ako minulý rok i tento sme zaregistrovali zvýšený počet policajných hliadok, ktoré tu neboli však preto, aby dohliadli na bezpečnosť a poriadok, ale aby sledovali členov SP, o čom svedčil i záujem kriminálnej polície o našu prítomnosť v obci. Večer sme vyrazili na zábavu v amfiteátri. Boli sme vrelo privítaní miestnymi občanmi. Na zábave sme sa zdržali do skorých ranných hodín a následne sme sa pobrali do tábora neďaleko obce.

17.8. sme sa ráno vrátili do obce, kde sme naďalej monitorovali situáciu. Po obede sme sa pripojili do sprievodu k miestnym ľuďom a spoločne sme sa presunuli za zvukov hudby do amfiteátra, kde pokračoval program slávností. Ten bol v skutku bohatý. Vystúpenia rôznych ľudových umelcov či súťaže vypĺňali popoludnie v Maduniciach. I tento deň sa pre nás skončil neskoro v noci, keď sme sa pobrali naspäť do nášho tábora, odkiaľ sme ešte podnikli pár preventívnych výjazdov do obce.

18.8. sme zbalili náš provizórny tábor a v poobedných hodinách sme naše hliadkovanie ukončili spomienkou na Jána Hollého, ktorý v tejto malebnej dedinke pôsobil.

I keď sú madunické cibuľové slávnosti naozaj pekným podujatím a ľudia ich majú radi, tento rok sa niesli v o čosi rozpačitejšom duchu, pretože jedného z vrahov pána Polláka len pár dní pred slávnosťami prepustili z väzenia na slobodu. Pri našich rozhovoroch s miestnymi ľuďmi sme zistili, že mnohí to ešte ani nevedia. Preto bola táto informácia pre nich obrovským šokom a prijali ju len s veľkou nevôľou. Iní, čo už o danom stave vedeli, boli nahnevaní, no i sklamaní z toho, ako naša „úžasná“ justícia funguje, a že nedokáže za 2 roky patrične potrestať vrahov nevinného starého pána. Veríme, že sa súd nepokúsi týchto vrahov potrestať len na oko, či dokonca okľukou oslobodiť, ako to slovenské súdy majú vo zvyku, keď sa jedná o cigánskych zločincov, ale naopak vymeria im patričné tresty za tento ohavný čin.

Slovenská pospolitosť

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: