Reportáž z výstupu na Kriváň

18. august. 2013 o 17:20 | Kategória: Akcie, TK Plesnivec | Komentáre vypnuté na Reportáž z výstupu na Kriváň

CIMG7116Aj tento víkend bol pre členov a sympatizantov Slovenskej pospolitosti v znamení aktivít. Kým jedna skupina členov SP dohliadala počas celého víkendu v rámci ochranných hliadok na poriadok v Maduniciach, druhá skupina sa vydala zdolať jednu z najväčších pých slovenskej prírody – Kriváň (2494,7 m). Začiatok výstupu bol naplánovaný na šiestu hodinu ráno, no kvôli meškaniu niektorých účastníkov sa vyrazilo až o pol hodinu neskôr. Z Troch studničiek sme vyrážali spoločne so Slovenskými brancami, ktorí sa rovnako ako my rozhodli zdolať tento národný symbol Slovenska. Prevýšenie, ktoré sme museli prekonať cestou na vrchol bolo 1354 výškových metrov a trasa 12 km v teréne (6 km hore a 6 km dole). Vyrazili sme rezkým tempom, ktoré sme však pri strmšom stúpaní museli znížiť. No aj napriek tomu sme sa na vrchol dostali približne po troch hodinách. Aj keď niektorí z nás na Kriváni už boli, opäť nás ovládol neopísateľný pocit pri pohľade na tú prekrásnu prírodu všade vôkol nás. Po krátkom kochaní sa sme si posadali a povyberali popripravované maškrty, ktoré nám dodali silu, ktorú sme stratili cestou na vrchol.

 O 11tej hodine začal oficiálny program Národného výstupu na Kriváň. Predniesli sa prejavy, zaspievala sa hymna Slovenskej republiky, po ktorej nasledovali aj iné národné piesne a potom trubači na svojich pastierskych rohoch rozozvučali celé Vysoké Tatry. Program bol pekný a trubači oblečený v krojoch, čo dodávalo skvelú atmosféru. Po programe nasledovalo fotografovanie sa pri dvojkríži. Vrchol bol však už úplne plný a tak vyfotografovať sa bol ako to býva každý rok problém. Po nejako čase sme sa konečne dostali na rad my a chceli sme si dať spoločnú fotku. Bohužiaľ na vrchole bolo veľmi málo miesta a tak sa nám nepodarilo odfotiť v kompletnej zostave, pretože niektorí sa „nezmestili“ na fotografiu. Po tomto fotografovaní sme sa vybrali na cestu dole späť k autám. Cesta dole ubehla omnoho rýchlejšie. Počas celého dňa bolo počasie vynikajúce, obloha úplne bez oblakov, nádherný výhľad a cestou späť slnko ukázalo svoju silu a opálilo nás lepšie ako na dovolenke. Ani sme sa nenazdali a čoskoro sme sa ocitli na parkovisku na Troch studničkách. Spokojní, že sme aj tento rok zdolali Kriváň, sme sa s dobrým pocitom pobrali domov.

Tento náš sobotný výlet nemôžeme hodnotiť inak ako na plný počet. Počasie bolo vynikajúce, počet účastníkov veľmi dobrý. Po celej trase sme stretali množstvo slovenských (avšak aj poľských, českých a dokonca srbských) národovcov, s ktorými sme sa neraz dávali do družných debát. Množstvo týchto národovcov pri spozorovaní vlajky Slovenskej pospolitosti okamžite reagovalo pozitívne a priali nám veľa síl v našom spoločnom boji. Nakoniec neostáva dodať nič iné, len to, že o rok sa vidíme na Kriváni opäť!

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: