Slovenskí nacionalisti v Nórsku

14. augusta. 2013 o 7:28 | Kategória: TK Plesnivec | Komentáre vypnuté na Slovenskí nacionalisti v Nórsku

a2  Dňa 10. augusta, sa uskutočnil v krásnej krajine Nórsko turistický výstup na kopec Skala, ktorý má nadmorskú výšku  1848 m.n.m.   V minulosti sa toto miesto využívalo aj ako karanténna oblasť. V prípade, že vypukol mor, tak infikovaní ľudia museli opustiť dediny a ísť na “skalu” do karanténnej oblasti, aby tam zabránili šíreniu moru.  Poďme ale späť k nášmu už spomínanému turistickému výstupu. Už od rána nás sprevádzalo krásne slnečné počasie, ktoré nás hnalo vpred, hore kopcom. Po náročných cestičkách, ktoré nás viedli prekrásnou krajinou, sme sa nestíhali vynadívať, aká krásna môže byť príroda, keď sa o ňu človek stará a neznečisťuje ju. Po ceste sme nenašli ani jeden odpad, ani jeden papierik, ani jednu plastovú fľašu…. bodaj by sa takýto obraz nám naskytoval v každej európskej krajine.

 Na počudovanie prevažná väčšina turistov mala vekový priemer 40 – 50 rokov. My, členovia a sympatizanti SLOVENSKEJ POSPOLITOSTI sme boli najmladší. Po ceste sme mali možnosť vidieť aj okolité kopce, ktorých je tu „ako parazitov na Slovensku“. Výhľad na rozpínajúci sa ľadovec, ktorý sa tiahne po okolitých kopcoch bol úžasný. Na vrchole kopca nás očakávalo prekvapenie.  Chatka, ktorá bola verejne prístupná pre turistov, v ktorej sa v pohodlí vyspí aj 15 ľudí a bohatý bufet, ktorý nikto neobsluhoval. O aký bufet ide? Bufet v ktorom sa nachádzalo všetko, čo človek potrebuje. Bola tam schránka, kde ľudia dávali dobrovoľne peniaze za všetko, čo si zobrali. Ani si nechcem predstaviť ako by táto chatka vyzerala u nás na Slovensku a tobôž už nie, čo by ostalo zo spomínanej schránky s peniazmi. Cestou dole sme si cestu spríjemnili ešte šmýkaním sa po snehu.

 Bol to nádherný deň, na ešte krajšom kopci s prekrásnou prírodou. Každému vášnivému turistovi jednoznačne odporúčam navštíviť Nórske vrchy, ktorý majú čo ponúknuť naozaj pre každého.

 Andrej


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: