Športový deň na Gemeri

2. júla. 2013 o 8:12 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Športový deň na Gemeri

IMG_0308Veľmi radi sme prijali pozvanie od skupiny Troublemaker Gemer (TMG) na podujatie s názvom Sporting day 2013, ktorý sa konal dňa 22.6.2013 v Tisovci v areáli miestnej priemyselnej školy. Tak sa i stalo a docestovali sme v takom počte, že sme mohli zložiť dve štvorčlenné družstvá, ktoré hájili farby Slovenskej pospolitosti.

Do súťaže sa zapojilo ešte niekoľko desiatok ďalších súťažechtivých národovcov. Všetky súťažné disciplíny preverili kondíciu i fyzickú silu všetkých súťažiacich. Začínalo sa hodom s metrovicou, pokračovalo sa Perúnovým dychom, čo bola vlastne súťaž v zadržaní dychu pod vodou. Disciplína Perúnov dych bola veľmi zaujímavá a hlavne nervydrásajúca. Ďalšou dsiciplínou bolo zdvíhanie činky na lavičke, kde sa ukázali tí najsilnejší borci. Veľkým spestrením súťaže bolo aj zápolenie v paintballe, ktoré si všetci súťažiaci veľmi pochvaľovali. Ťahalo sa i auto na lane. Tiež to bola riadna zaberačka. Oddychovou disciplínou sa stala streľba zo vzduchovky.  Ďalej sa prevaľovala pneumatika z traktora a nakoniec sa zápolilo v preťahovaní lanom. Náš tím, SP Sever nakoniec obsadil tretie miesto. Dostali sme pohár i vecné ceny.

Medzi jednotlivými mužstvami nepanovala nevraživosť, ale kamarátsky súťaživý zápal. Schopnosti súťažiacich preverilo aj obrovské teplo. Našťastie organizátori skvele zvládli pripraviť občerstvenie, nebola núdza o dobré jedlo vo forme klobások, výborného guláša, čapovala sa kofola i pivo. My, zo Slovenskej pospolitosti sme ponúkali na predaj i naše výrobky. Boli sme prekvapení  veľkou účasťou, prišli i rodiny s deťmi. Na deti organizátori taktiež nezabudli, mali pre nich prichystané rôzne aktivity. Deti i všetci návštevníci si mohli vyskúšať streľbu z kuše, streľbu z airsoftovej zbrane.

Ak by som mal celkovo zhodnotiť túto akciu, tak by som to spravil takto – skvelá rodinná atmosféra. Každý si našiel nejakú disciplínu, v ktorej bol dobrý. Akcia bola skvele zorganizovaná, prístup organizátorov bol viac ako ústretový. Žiadna časť dňa nebola nudná, každá minúta bola dobre naplánovaná. Prestávky medzi súťažami sme využívali na vzájomnú diskusiu a utužovanie vzťahov i vytváranie nových kamarátstiev. Športový deň v Tisovci určite prekonal všetky naše očakávania a budúcich ročníkov sa zúčastníme určite zase. Organizátorom patrí naša poklona za krásny deň a skvelú organizáciu.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: