Prúty – Máj č.38

13. mája. 2013 o 22:58 | Kategória: Prúty | Komentáre vypnuté na Prúty – Máj č.38

Untitled 1Možno ste si už všimli, že Slovenská pospolitosť spolu so svojim turistickým klubom Plesnivec spustili ekologickú kampaň, ktorá má za úlohu vyčistiť našu drahú slovenskú prírodu. Po zime sa opäť ukázalo, že nezodpovedných ľudí, ktorí rozosievajú odpad po slovenskej prírode, je stále veľa. A tak sa snažíme vyčistiť miesta v prírode tak, aby sa turisti, prípadne rekreanti nemuseli cítiť ako na smetisku. Uplynulý mesiac sme stihli už tri EKOakcie a plánujeme našu činnosť aj zintenzívniť. Do práce sa s nami pustili aj naši priatelia z Oravskej stráže a členovia airsoftového klubu Antic special force.

Každé číslo e-časopisu Prúty je venované určitej téme a tochtomesačné číslo sme venovali práve ekológii. Naše ekologické pohnútky a to, prečo by sa mal nacionalista starať o prírodu, vysvetľuje titulný článok od Ctibora – Nacionalizmus a hlbinná ekológia, ktorý sme prebrali z internetového portálu www.pretrvanie.info. Prebrali sme ho preto, lebo sa s ním absolútne stotožňujeme a je v ňom opísané všetko potrebné o vzťahu nacionalizmu a ekológie. Samozrejme, nesmie chýbať ani pravidelná rubrika od Michala Likavčana – Pospolitý pohľad na svet, ktorá rekapituluje udalosti z domova i zo sveta za uplynulý mesiac. Do tohto čísla sme nezabudli pridať ani riadky poézie vytvorené našimi členmi. Jednou z činností Slovenskej pospolitosti je aj podpora mladých umelcov a preto ste sa v minulosti stretávali a v budúcnosti sa i stretávať budete s ich tvorbou. Do pravidelných rubrík patrí aj Historický kalendár, ktorý spracúva Simona Kocurková, ktorý vám pripomenie významné osobnosti a dátumy slovenskej histórie za mesiac máj. Už dlhší čas sme vám nepriniesli žiadny rozhovor a tak to teraz naprávame a prinášame vám rozhovor s mladým hudobníkom – umelcom Rebornom, v ktorom vám predstaví svoj hudobný projekt a niečo zo svojich plánov, či histórie Rebornu. Uverejňujeme i ďalšiu, teda piatu a zároveň poslednú časť z cyklu Spolky miernosti od Ľudovíta Štúra. S jeho myšlienkami sa ale v Prútoch nestretávate posledný krát, pretože naše náhľady na svet vychádzajú z jeho učenia, preto je nám v mnohom inšpiráciou, preto v uverejňovaní jeho prác budeme pokračovať. V rozhovore s Rebornom sa dozviete o tom, že nedávno vydal svoj nový album – Horizont, preto sme do tohto čísla umiestnili i horúcu recenziu na toto dielo. Je to prvá uverejnená recenzia o tomto CD. Toto CD si môžete u nás aj objednať, konkrétne na e-mailovej adrese obchod@pospolitost.org. Cena je naozaj výhodná a preto neváhajte, kým sa neminú. Ako posledný článok sme uverejnili esej od nášho čitateľa Stanislava, ktorý píše o tom Čo spája Európanov. I keď je to trochu pesimistický článok, tak je kruto pravdivý a hlavne sa dá z neho poučiť, kde robí súčasná európska civilizácia chyby.

Myslíme, že v tomto čísle nájdete kopec zaujímavých informácií, ktoré pre vás krvopotne pripravujeme a tak dúfame, že vás náležite obohatíme a že vy oceníte našu prácu. Tak vám teda želáme veľa zdaru a hlavne príjemné a podnetné čítanie!

Kliknite SEM, alebo na obrázok a čítajte najnovšie číslo e-časopisu Prúty.

prúty

Z obsahu:

– Úvodník

– Nacionalizmus a hlbinná ekológia

– Pospolitý pohľad na svet

– Z tvorby členov SP

– Historický kalendár

– Rozhovor – Reborn

– Spolky miernosti

– Recenzia – Reborn – horizont

– Čo spája európanov?

____________________________________________________________________________________________________

Ak by ste mali záujem pravidelne dostávať náš e-časopis Prúty na Vašu e-mailovú adresu, napíšte na adresu redakcie: pruty@pospolitost.org

____________________________________________________________________________________________________


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: