Osadenie dvojkríža nad Novou Baňou

7. máj. 2013 o 21:20 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Osadenie dvojkríža nad Novou Baňou

 NB  V sobotu, 4. mája 2013, členovia Slovenskej pospolitosti zo stredného Slovenska zamierili do Novej Bane podporiť podujatie organizované naším sympatizantom, ktoré pozostávalo  z výstupu na vŕšok a osadenia dvojkríža.

   Po príchode do Novej Bane a následnom zvítaní sa so zvyškom účastníkov túry, sme sa vybrali do lokality kameňolomu Štamproch. Cestou sme u organizátora vyzdvihli dvojkríž merajúci 6,5 metra, ktorý sme striedavo s ostatnými účastníkmi svojpomocne niesli na svojich pleciach, pričom svaly sa napínali, nohy sa podlamovali, slnko pieklo, no nakoniec sme po úpornej ceste úspešne dopravili dvojkríž na miesto určenia, kde bol vzápätí osadený.

   Po osadení sme sa vydali ku niekdajšiemu kameňolomu, z ktorého je dobrý výhľad na Novú Baňu a jej okolie. Tu sme sa zložili, občerstvili sa, priateľsky podebatovali a po 2-3 hodinách sme sa vrátili naspäť k autám, kde sme sa rozlúčili s ostatnými zúčastnenými a pobrali sa domov.

  Všetci prítomní členovia Slovenskej pospolitosti zhodnotili akciu ako úspešnú a deň ako príjemne a užitočne strávený. Slovenská pospolitosť netají svoju lásku k prírode a záľubu v turistike, a preto v budúcnosti nielenže podporíme, ale budeme aj iniciovať ďalšie akcie obdobného rázu.

 MO SP Stred

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: