Reportáž zo spomienky na Milana Rastislava Štefánika

6. máj. 2013 o 21:58 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Reportáž zo spomienky na Milana Rastislava Štefánika

1574.5.2013 sa členovia Slovenskej pospolitosti a sympatizanti stretli v Košariskách, aby si uctili jedného z velikánov nášho národa – Milana Rastislava Štefánika. Spomienku sme naplánovali presne na 94. výročie  jeho tragickej smrti.  Tá začala v rodnom dome M.R.Štefánika, kde sídli múzeum v ktorom sme si pozreli rôzne predmety priamo zo Štefánikovho života, či dary a suveníry, ktoré si priniesol zo vzdialených krajín, ktoré navštívil a mnoho iného.  Zamestnankyňou múzea nám boli veľmi zaujímavým a  príjemným spôsobom odprezentované a rozobrané fakty zo Štefánikovho života.

Po prednáške sme sa presunuli do neďalekej obce Brezová pod Bradlom, kde už ako názov napovedá, sa nachádza mohyla postavaná na pamiatku tohto národného hrdinu. Po príchode sme si dopriali malú pauzu na občerstvenie, keďže cesty na toto miesto nás viedli zo vzdialených krajov Slovenska.141

O 19:00 oficiálne začal program stretnutím na parkovisku pod mohylou, odkiaľ sme sa vybrali ku pamätníku generála Štefánika. Tu sme si z úst Staršinky MO SP Bratislava vypočuli básne a prejav člena SP o živote M.R.Štefánika a o tom, ako sa aj v dnešnej dobe rôzne podradné živly snažia ukoristiť našu zem. Následne sme položili veniec a minútou ticha si uctili pamiatku človeka, ktorý pre záchranu svojho národa podstúpil aj tú najväčšiu obetu.  Po zaspievaní  našej hymny Hej, Slováci,  sme sa s prísľubom ďalšej spoločnej spomienky, vybrali ku autám a na dlhú cestu domov.

Týmto sa chceme poďakovať všetkým zúčastneným, dúfajme, že ste si rovnako ako my odniesli nové poznatky a nápady ako pokračovať v našej ceste za krajším Slovenskom.

MO SP Bratislava

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: