Prúty – Apríl č.37

5. apríl. 2013 o 10:04 | Kategória: Prúty | Komentáre vypnuté na Prúty – Apríl č.37

Kliknite SEM a prečítajte si nové číslo e-časopisu Prúty

prúty   Jar nám akosi stále neprichádza, slnko sa nechce prebudiť. Je to podobné ako so slovenským národom, ktorý stále spí. Dúfajme, že sa to čoskoro zmení a to aj zásluhou nášho – vášho e – časopisu Prúty, ktorého nové číslo vám práve prinášame.

   V prvom článku s názvom Boli štúrovci extrémisti? Jakub Škrabák kladie otázku, či by aktivity štúrovcov boli v dnešnej dobe označené za extrémistické. Inšpiráciou k napísaniu článku mu boli udalosti pred a po Pochode za samostatné Slovensko 2013, ktorý sa konal dňa 16.3. 2013 v Bratislave. Nechýba samozrejme ani prehľad udalostí z domova i zo sveta v pravidelnej rubrike Pospolitý pohľad na svet, kde Michal Likavčan zhrnul uplynulé udalosti za mesiac marec. Informácie v tomto článku nastavujú zrkadlo dnešnej spoločnosti i svetovému dianiu, ktoré jasne ukazuje, ako veľmi je naša spoločnosť ponorená do bahna úpadku. V Historickom kalendári nám Simona Kocurková zhrnie udalosti z histórie, ktoré si zaslúžia našu pozornosť v mesiaci apríl. Táto pravidelná rubrika je zaradená do Prútov najmä preto, aby sme nezabudli na dôležité udalosti a osobnosti našej histórie. Ďalším článkom je seriál Spolky miernosti od Ľudovíta Štúra, ktorý popisuje veľmi negatívny fenomén – alkohol. Štúr tento seriál uverejňoval v Slovenských národných novinách. My vám teraz prinášame predposlednú štvrtú časť. Prúty sa končia článkom od Jozefa Šimuneka, ktorý svojimi postrehmi upozorňuje na nebezpečenstvo rozpredania našej pôdy cudzincom.

   Dúfame, že jarné slnko čoskoro vyjde, aby nám mohlo svietiť na našu cestu a aby zohrialo naše srdcia a po dlhej zime unavené mysle. Kým slnko nevyjde, tak dúfame, že vás zahreje toto nové číslo Prútov.

Kliknite na obrázok a čítajte najnovšie číslo e-časopisu Prúty.

prúty

Z obsahu:

– Úvodník

– 2% z dane

– Boli Štúrovci extrémisti?

– Pospolitý pohľad na svet

– Z tvorby členov SP

– Historický kalendár

– Spolky miernosti

– Komu zvonia do hrobu?

____________________________________________________________________________________________________

Ak by ste mali záujem pravidelne dostávať náš e-časopis Prúty na Vašu e-mailovú adresu, napíšte na adresu redakcie: pruty@pospolitost.org

____________________________________________________________________________________________________


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: