Prúty – Marec č.36

7. marca. 2013 o 0:21 | Kategória: Prúty | Komentáre vypnuté na Prúty – Marec č.36

Kliknite SEM a prečítajte si nové číslo e-časopisu Prúty

Pruty-36

   Konečne nám po dlhej zime prichádza jar. Sneh dlho zakrýval všetok neporiadok, čo na Slovensku máme. S príchodom jari sa začína odkrývať všetko, čo bolo doposiaľ nevidené. A my dúfame, že s prichádzajúcou jarou, kedy sa príroda i všetky tvory prebúdzajú, sa zobudí aj ten najviac zaspatý tvor – Slovák. Jedinečnú príležitosť, ako ukázať, že nespíme, máme dňa 16.3. 2013, kedy sa v Bratislave na Hodžovom námestí o 14:00 hod uskutoční manifestácia slobody a slovenskosti – Pochod za samostatné Slovensko 2013.

   Problematike straty samostatnosti sa venuje i titulný článok v Prútoch. Článok nesie názov „Prečo Slovensko nie je samostatné“ a vysvetľuje situáciu a odhaľuje fakty, ktoré nie sú väčšinovej spoločnosti vôbec známe. Tieto fakty možno niekoho budú veľmi šokovať. Najmä tých, ktorí si myslia, že Slovensko je samostatným a suverénnym štátom. Nasleduje malá ukážka tvorby členov Slovenskej pospolitosti. Dúfame, že potešia vaše srdce i vaše oko. V minulom čísle sme odštartovali seriál s názvom „Pospolitý pohľad na svet“, ktorý mapuje dianie na Slovensku i vo svete a prináša vám pravdivé informácie  i s komentárom o tom, čo sa skutočne deje. Takýto pohľad vám neposkytne žiadne súčasné mainstreamové médium, pretože MY SME POLITICKY NEKOREKTNÍ! Do tohto čísla sme zaradili aj novú rubriku s názvom „Historický kalendár“, v ktorej sa budete môcť dočítať o historických udalostiach, ktoré sa odohrali v príslušnom mesiaci. V tejto rubrike sa dozviete niečo málo o udalostiach, ktoré sa nás týkali a majú dopad na nás dnešný život, o osobnostiach a ich životoch. Dúfame, že náš kalendár vám poskytne prehľad udalostí minulosti, aby ste nezabudli na veľkých ľudí našej histórie. Náš mladý poet Vladivoj nám predstaví jedného z najväčších slovenských básnikov Andreja Žarnova, ktorý  svojim životom a tvorbou inšpiroval mnohých mladých národovcov a umelcov. V budúcich číslach vám budeme prinášať i básne tvorby Andreja Žarnova, nakoľko jeho tvorba sa ťažko zháňa. Tak ako v predošlých dvoch číslach, i v tomto nemôže chýbať seriál o Spolkoch miernosti od Ľudivíta Velislava Štúra. V tomto čísle vám prinášame jeho tretiu časť. A samozrejme nemôže chýbať ani nič zo súčasnej kultúry. Tento krát pôjde o recenziu amerického filmu „God bless America“, ktorý je veľmi provokatívny a pomerne šokujúci, ale hlavne vás donúti sa zmyslieť.

   Dúfame, že slovenská jar prichádza… Redakcia Prútov plne podporuje Pochod za samostatné Slovensko 2013 a myšlienky akcie. Tak apelujeme na vás, našich čitateľov, aby ste sa akcie zúčastnili, aby sme ukázali, že slovenská krv ešte prúdi, že údy naše nie sú ochabnuté, že srdcia naše bijú za našu budúcnosť, a že pozdvihneme hlasy a keď bude treba aj zbrane, aby sme zachránili náš národ! Nenechajme si už diktovať od tyranov, my sami buďme strojcami svojho osudu! Vidíme sa v Bratislave, pretože dňa 16.3. vedú kroky všetkých národovcov a ľudí ktorí milujú Slovensko, do Bratislavy, kde ukážeme, že sa vieme postaviť za našu slobodu!

Kliknite na obrázok a čítajte najnovšie číslo e-časopisu Prúty.

Pruty-36

Z obsahu:

 – Prečo Slovensko nie je samostatné

 – Tvorba členov Slovenskej pospolitosti

 – Pospolitý pohľad na svet

 – Historický kalendár

 – Andrej Žarnov

 – Spolky miernosti – Ľ.V.Štúr

 – recenzia: God bless America

______________________________________________________________________________________________________

Ak by ste mali záujem pravidelne dostávať náš e-časopis Prúty na Vašu e-mailovú adresu, napíšte na adresu redakcie: pruty@pospolitost.org

_______________________________________________________________________________________________________


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: