Ako systematicky ohlupovať národ

22. február. 2013 o 10:51 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Ako systematicky ohlupovať národ

5V roku 1990 bolo u nás  13 vysokých škôl na ktorých študovalo 65 tisíc študentov . V roku 2012 je na Slovensku 38 vysokých škôl , každá z nich má ešte niekoľko detašovaných pracovísk . 230 tisíc študentov 38 vysokých škôl to je: 38 rektorov a rektorátov, 140 prorektorov , 140 dekanov a dekanátov, 600 prodekanov, 140 štúdijných oddelení, 800 katedier, 420 profesorov, tisíce docentov a odborných asistentov, asistentov, či obslužných pracovníkov . To sú  desiatky budov a objektov s vysokými nákladmi na prevádzku a údržbu .

          Lákadlom na štúdium je odbor tzv. manažmentu, výroby, obchodu, finančníctva, štátnej a  verejnej správy, a dnes už možno aj manažmentu filozofie. Akých manažérov môže asi vychovať docent, dnes už dokonca profesor, ktorý skutočnú fabriku videl na exkurzii v 6. semestri svojho štúdia, aj to si viac všímal prednosti kolegyne z ročníka a za najvýznamnejšiu časť svojej profesionality uvádza 6 mesačnú stáž v Amerike a to že to bolo pri obsluhe kolotočov v zábavnom parku, to tají.

   Na právnických fakultách študuje viac poslucháčov ako  je právnikov v reálnej praxi . Aká asi čaká budúcnosť absolventa politológie z Detvianskej Huty , absolventa mediálnej komunikácie z Oravskej Polhory , či absolventa antropologie z Majcichova. Ako sa uplatnia tie tisíce absolventov z kresťanských univerzít a fakúlt v Bratislave, Trnave, Nitre, Ružomberku, koho budú obviňovať za svoju neuplatniteľnosť?

   Podobná situácia je s absolventmi stredných škôl, keď medzi 19 až 24 ročných mladými  ľuďmi je až 36 % nezamestnaných, a 100 tisíc pracuje v zahraničí, ako dokladači tovaru v pražských supermarketoch alebo na bitunkoch v Anglicku. Tisíce maturantiek vymieňa pampersky rakúským seniorom.

  V roku 1990 sme okrem mandariniek, banánov, pomarančov a citronov boli úplne sebestační v potravinách a ovocí. V poľnohospodárstve pracovalo 350 tisíc ľudí. Dnes pracuje v poľnohospodárstve 60 tisíc ľudí a dovážame 65 % potravín. Na najúrodnejších pôdach sa stavajú automobilky, priemyselné parky a logistické centrá, lúky sa nekosia a nevypásajú, zarastajú tŕním a bodľačím, dažďová voda sa nezachytáva, studne vysýchajú a doliny ničia prívalové povodne. A nikto sa za nič necíti zodpovedný……akože inteligentov kopu, len to nejako nevidno.

názor nespokojného občana

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: