Vyhlásenie SP k piatemu výročiu ukradnutia Kosova a Metochije

17. februára. 2013 o 18:25 | Kategória: Kosovo, Vyhlásenia | Komentáre vypnuté na Vyhlásenie SP k piatemu výročiu ukradnutia Kosova a Metochije

znakUplynulo už päť rokov, odkedy Albánci spolu so spojencami z USA a NATO ukradli časť srbského územia známeho pod menom Kosovo a Metochija. Týchto päť rokov, ktoré znamenali pre tisícky Srbov obdobie útlaku, ponižovania a teroru. Tieto tisícky Srbov sa zo dňa na deň ocitli v druhom štáte, ktorý ovládli albánski teroristi a drogová mafia. Svet sa díva na neprávosti páchané na našom bratskom srbskom národe a medzinárodné spoločenstvo a médiá mlčia. My však mlčať nebudeme!

Srbi sú totiž naši bratia, spája nás krv, jazyk, kultúra, spoloční predkovia i dejinná úloha. V minulosti sme si vždy navzájom pomáhali a veľmi dobre si rozumieme i v súčasnosti. Medzi našimi národmi panuje vrúcna bratská láska. V dobách, kedy nám Slovákom bolo ťažko, vždy nám prišli na pomoc Srbi. Pomáhali nám v boji za našu národnú a sociálnu slobodu v Slovenskej revolúcii v rokoch meruôsmich, kedy nám srbské knieža Miloš Obrenovič poskytol finančné prostriedky na výzbroj pre našich revolucionárov. Mnoho Srbov sa pripojilo k revolučnému dobrovoľníckemu vojsku vedenému Jozefom Miloslavom Hurbanom. V prvej svetovej vojne zase naši slovenskí vojaci, ktorí bojovali v rakúskej armáde, odmietli bojovať proti srbským bratom. Vojaci zo 71. pluku, zvaného aj “drotársky regiment” sa v meste Kragujevac vzbúrili proti veleniu, obsadili kasárne a snažili sa oslobodiť srbských vlastencov z väzenia. Vzburu nakoniec potlačili a 44 Slovákov bolo popravených, ostatní boli odsúdení na dlhoročné žaláre. Vzbura v Kragujevci je teda ďalším dôkazom batstva medzi našimi národmi. Srbi sa neskôr v roku 1968 aktívne zapojili do protestov proti okupácii Československa Sovietskym zväzom. Boli dokonca pripravení poslať dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli vojensky sa brániť. Príkladov solidarity a pomoci medzi našimi národmi je v histórii veľa.

Časť Srbska zvaná Kosovo a Metochija je kolískou srbskej kultúry a Srbi samotní ju považujú za srdce Srbska. Na Kosovom poli zomrelo nespočetne veľa srbských hrdinov pre obranu Slovanstva a Európy. V novodobých dejinách však Kosovo začali osídľovať skupiny Albáncov. Neskôr sa ich do Kosova sťahovalo stále viac. Kosovo si chceli privlastniť už dávno, no stále boli v tejto časti krajiny menšinou. Nakoniec túto časť Srbska získali za pomoci násilia a teroru. Albánci založili teroristickú organizáciu s názvom Kosovská oslobodzovacia armáda (UČK), ktorá vraždila Srbov, vyháňala ich z ich domovov a všemožnými spôsobmi terorizovala. UČK získavala financie hlavne z predaja drog a predaja ľudských orgánov. A tak sa stalo, že z Albáncov sa stala väčšina, pretože srbské obyvateľstvo bolo povraždené, alebo opustilo svoje domovy z obavy o holý život. Akonáhle sa za podpory USA a Západu k moci dostala UČK, z Kosova sa stala tranzitná stanica drogového biznisu. Z teroristov z UČK sa stali významní vládni politici a zo Srbov vyhnanci vo vlastnej krajine. Neskôr za pomoci Západu sa Kosovo a Metochija úplne oddelilo od Srbska. V Kosove však zostala početná skupina srbského obyvateľstva, ktorá je naďalej terorizovaná a vláda novovzniknutého “štátu” sa ich snaží nadobro vyhnať z Kosova. Zostali len tí, ktorí milujú svoju krajinu a národ viac než seba.

Preto i teraz nastávajú chvíle, kedy by sme mali byť k srbskému národu solidárni. Nie len my národovci, ale celý slovenský národ. V dobe, kedy kosovských Srbov terorizujú Albánci, albánska polícia a ich vlastná srbská vláda (servilná k EÚ, NATO a USA) ich zradila, musíme im podať pomocnú ruku. Pretože osud srbského národa je i našim osudom, je osudom všetkých slovanských národov.

Slovenská pospolitosť v minulosti zorganizovala niekoľko protestných zhromaždení. Najprv proti bombardovaniu Srbska, neskôr proti ukradnutiu Kosova a Metochije. Informujeme už niekoľko rokov o situácii v Kosove a situácii srbského národa. Vo svojom úsilí nemienime poľaviť ani v nasledujúcom období, naopak, zintenzívnime našu činnosť v tomto smere. Pretože nikdy nebudeme súhlasiť s tým, že by malo Kosovo patriť Albáncom. Jeho odtrhnutie nás ranilo. Pretože ak sa deje krivda našim najbližším, rovnako sa deje krivda i nám. Nikdy sa nezmierime s tým, že by Kosovo malo patriť niekomu inému ako srbskému národu. Ak to bude potrebné, sme pripravení bojovať za bratov Srbov tak, ako za slovenský národ! V mene Slovanstva a slovensko – srbského bratstva!

Kosovo je Srbsko!

Slovenská pospolitosť

17.2. 2013


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: