Akčný týždeň – Za bratov Srbov!

17. februára. 2013 o 18:28 | Kategória: Akcie, Kosovo | Komentáre vypnuté na Akčný týždeň – Za bratov Srbov!

FINAL1..Drahí aktivisti!  Vyhlasujeme akciu s názvom “Akčný týždeň – Za bratov Srbov!”, ktorá bude mať za úlohu upozorniť verejnosť na zlú situáciu Srbov v Kosove. Akcia sa začína dňa 17.2. 2013 (piate výročie odtrhnutia Kosova) a končí dňa 24.2. 2013. Táto akcia bude hlavne vyjadrením solidarity k srbskému národu, ktorý trpí. A hlavne chceme ukázať i samotným Srbom, že stojíme za nimi a nikdy neuznáme, že by Kosovo malo patriť niekomu inému ako Srbom. Organizovanie demonštrácií sa nám nepozdáva ako vhodné riešenie, pretože sa problematike venuje povrchne. Preto sa treba kosovskému problému venovať hlbšie a upozorňovať spoločnosť. Preto sme sa rozhodli, že s týmito informáciami uspejeme jedine tak, že ich dostaneme medzi ľudí a to hlavne ústnou propagandou, rozdávaním letákov, či propagáciou na sociálnych sieťach. Pýtate sa, ako sa môžete zapojiť do akcie? Uvádzame nasledovné príklady:

1. Vytlačiť a rozširovať leták, ktorý je dostupný na stiahnutie na konci článku. 

2. Vytlačiť plagát, ktorý je dostupný na konci tohto článku a vylepovať po slovenských mestách.

3. Vyrobiť transparent, ktorý zavesíte na nejaký vysoko frekventovaný nadjazd nad cestnou komunikáciou. Najlepšie je zvoliť heslo: “Kosovo je srbsko”!

4. Ak sa venujete street-artu, vyrobte graffiti so srbským heslom.

5. Zdieľať na sociálnych sieťach film “Uloupené Kosovo”, ktorý nájdete na youtube a na Blogu SP.

Ak bude každý z nás vykonávať aspoň jeden bod zo zoznamu príkladov aktivity, po dobu celého týždňa, určite oslovíme veľkú skupinu ľudí a naša snaha tak nebude márna. Ak sa budete aktivizovať v uliciach (vešat transparenty, lepiť plagáty, sprejovať šablóny, či graffiti, rozdávať letáky), pošlite nám z propagačných akcií fotky, či video. Zozbieraný materiál chceme poslať našim bratom, kosovským Srbom, aby vedeli, že stojíme za nimi. V časoch beznádeje je dôležité aj malé povzbudenie. Venujme teda aspoň týždeň nášho voľného času a trochu financií pre bratov Srbov, ktorí mnohokrát za nás položili i svoje životy! Zamyslime sa nad tým, či by nám nepomohla srbská pomoc, ak by sa časť nášho územia ocitla v druhom štáte a naši krajania by trpeli pod cudzou nadvládou. Buďme solidárni, aktívni a kreatívni!

Kosovo je Srbsko!

Slovenská pospolitosť

17.2. 2013

Fotky alebo videá z propagačných akcií nám môžete zaslať na e-mailovú adresu:  pospolitost@pospolitost.org

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Leták si môžete stiahnuť: TU

Plagát si môžete stiahnuť:TU

Video si môžete prezrieť: TU

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: