Keď sa polícia nestará

16. február. 2013 o 16:51 | Kategória: Reakcie, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Keď sa polícia nestará

revolutionJe mnoho udalostí či činností, ktorých by sa tento nadpis mohol týkať, keďže naša polícia sa viac menej nestará do ničoho, okrem poslušného zbierania pokút a plnenia štátneho rozpočtu. Tam, kde je ju však najviac treba, sa zákonite nikdy neukáže, alebo si veľmi intenzívne zakrýva oči, či si ich nechá zakryť úplatkami. Dnes už však ľudia v niektorých krajinách namiesto zúfalého volania po pomoci od štátnych orgánov berú ochranu seba a svojho okolia do vlastných rúk.

Príkladom je čoraz mohutnejší a organizovanejší odpor radových občanov v rôznych krajinách sveta na drogovú trestnú činnosť. Je viac menej nepísaným pravidlom, že za drogy sa do väzenia väčšinou dostanú konzumenti či takpovediac „malé ryby“. Určite ich to neospravedlňuje a trest im právom patrí, pretože svojou konzumáciou podporujú tento vražedný obchod, avšak reálne šírenie drog potrestaním týchto ľudí utrpí len málo, keďže díleri ostávajú na slobode. Internetom sa však šíri čoraz viac videí, ako skupiny mladých ľudí razantne zasahujú práve proti dílerom drog. Dobre organizovaná skupina si vždy vyhliadne dílera, za ktorým pošle človeka, aby si od neho kúpil dávku. Ako náhle mu díler dávku predá, pribehne  zvyšok skupiny a nasleduje trest. Ten sa líši podľa skupiny, na ktorú díler natrafil. Keďže si všetky skupiny tieto akcie od predaja drogy až po chytenie dílera dôkladne nahrávajú, môže byť trestom jeho chytenie, nasnímania jeho tváre, občianskeho preukazu a odovzdanie polícii s vynikajúcim dôkazovým materiálom. Radikálnejšie skupiny však neváhajú týchto dílerov potrestať i fyzickým útokom alebo zničením auta, či iného majetku. Pre tento radikálnejší trest mám ja osobne pochopenie, nakoľko to, že bude díler odovzdaný polícii ešte nezaručuje, že bude potrestaný či uväznený a v našich končinách dupľom, keďže u nás je napredaj všetko, od rožkov až po spravodlivosť.

(Pre ďalšie video kliknite: SEM)

Podobne sa mladí ľudia začínajú angažovať aj v boji proti pedofílii. Zakladajú rôzne stránky s inštruktážou ako môže každý priložiť ruku k dielu. Pri pedofiloch je postup trochu odlišný. Nakoľko žijeme v informačnej dobe, ani úchyláci nezaostávajú a svoje detské obete si vyhľadávajú v relatívnom bezpečí na internete, na rôznych sociálnych sieťach či stránkach. Práve toto sa rozhodli využiť mladí aktivisti. Postup je jednoduchý. Človek si vytvorí internetový účet či už chlapca alebo dievčaťa v detskom veku, z tohto profilu sa následne začne zapájať do rôznych diskusií, kde cielene vyhľadáva práve starších užívateľov, respektíve sa svojou prezentáciou profiluje ako dieťa hľadajúce pozornosť výrazne staršieho človeka. Keď natrafíte na potencionálneho pedofila, treba byť veľmi šikovný, aby vás neodhalil. Taktiež si treba dôkladne ukladať všetky konverzácie a komunikáciu, nakoľko je to dôkazový materiál. Následne si s daným úchylákom dohodnete stretnutie na odľahlejšom mieste s jasným poznávacím znamením, aby nebolo možné si tohto človeka pomýliť v prípade, že nie je ochotný vám zaslať fotografiu. Na mieste znova nastupuje skupina ľudí s kamerami a pripraveným trestom. Podobne ako pri díleroch, i tu sa tresty rôznia počínajúc nasnímaním tváre a občianskeho preukazu ako dôkazového materiálu a končiac tvrdým fyzickým útokom.

(Pre ďalšie videá kliknite SEM a SEM)

I takto to môže vyzerať, keď už ľudia toho majú vážne dosť a chcú bezpečné ulice pre seba a svoje deti. Je na každom či priloží ruku k dielu a akým spôsobom. V každom prípade ak by ste sa podobne chceli aktivizovať, majte vždy na pamäti, že i díleri či pedofili majú práva. Preto ak sa rozhodnete namiesto odovzdania polícii trestať týchto ľudí vlastnoručne, treba si dať pozor, pretože môžete byť práve vy stíhaní za ublíženie na zdraví či poškodzovanie cudzieho majetku. Tak či onak, keď sa polícia nestará, je na nás radových občanoch, aby sme si na uliciach spravili poriadok.

Pravdoľub

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: