Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický

14. januára. 2013 o 18:49 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický

 472531_561155113914668_1542027338_o    V zimnom počasí, počas sneženia sa na Hodžovom námestí pred prezidentským palácom v Bratislave (12.1. 2013) stretli desiatky nespokojných občanov. Medzi nimi nechýbali ani členovia Slovenskej pospolitosti (SP). V tento deň sa totiž konal  každoročný Ples v opere, na ktorom sa zabávajú politici, finanční oligarchovia, či inak „významné“ osobnosti slovenskej politickej, kultúrnej či mediálnej scény. Nespokojní občania prišli protestovať najmä preto, že ples zbohatlíkov považujú za absolútny výsmech slovenskému národu, ktorý mnohokrát bojuje o to, aby uživil svoje rodiny. V dobe, kedy je spoločnosť na Slovensku vo finančnej kríze si vládnuca „elita“ robí snobské luxusné večierky, nezaujíma ju, že mnohí ľudia ledva vyžijú zo svojich biednych platov a mnohokrát sa táto bezútešná situácia končí samovraždou. Sociálne samovraždy sú totiž fenoménom dneška, ktorý už priznali zahraničné média, no médiá na Slovensku o tom podozrivo mlčia. Výsmechom obyčajným občanom Slovenska je aj to, že mnohé „celebrity“ utratili na svoje šaty sumy, ktoré obyčajný Slovák nezarobí ani za rok. Tisícky eur vynaložené iba preto, aby mohli ukázať svoj majetok a najmä pohŕdanie spodinou, teda nami. Ľudia, ktorí sa šli baviť na ples sú tí, ktorí bohatnú na náš úkor, ktorí 20 rokov okrádali náš národ, ľudia, ktorí robili experimenty na slovenskom národe, či boli inak zodpovední za zničené životy mnohých slovenských rodín, ľudia zodpovední za tisícky obetí, ktoré spôsobil politický režim, ktorého boli oni hlavnými predstaviteľmi.

1615843

   Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.

   Ako už bolo písané vyššie, tak začiatok spontánneho protestu bol pred prezidentským palácom, kde jednotliví ľudia predniesli vlastné názory na túto udalosť. Z Hodžovho námestia sa dav ľudí vydal na cestu na Hviezdoslavovo námestie, kde sa nachádza budova Slovenského národného divadla, v ktorej sa ples konal. Piesne z megafónu zneli ulicami Bratislavy za pochodu nespokojných občanov. Počas cesty sa k nám pridávali aj ľudia, ktorým sme vysvetlili kam a prečo ideme. Na Hviezdoslavovom námestí sme spôsobili svojim príchodom menší rozruch. Pozornosť sme zaujali najmä vysvetľovaním dôvodov, pre ktoré sme prišli. Mnohí ľudia neskôr skandovali s nami. Hlavný zmysel vzájomnej konfrontácie s politikmi bolo, aby sme im ukázali, že už nemienime byť ticho a že už sa nebudeme prizerať ich zlodejstvám. Hlavne sme sa ich chceli spýtať, či sa nehanbia za to, že na Slovensku sú tisíce chudobných a oni majú nehorázny nadbytok. Ďalej sme sa ich  chceli spýtať, kde získali svoj mnohamiliónový majetok. Tieto otázky sme im napokon i položili, no nik sa nezmohol na žiadnu odpoveď. Teda pardon, odpovedal nám opitý spevák skupiny Vidiek, Ján Kuric. Odpovedal nám gestom, ktorým najlepšie vyjadril to, čo si návštevníci plesu myslia o obyčajných ľuďoch – vztýčeným prostredníkom.

   Veľmi úsmevným momentom protestu bolo, ako gorilí prisluhovač Mihály po tom, čo dorazil na námestie (18:30), posielal ľudí z protestu preč. Ako sme si už zvykli, hysterický Mihály opäť vynadal nespokojným ľuďom do kreténov, ako to má vo zvyku aj so svojimi priateľmi – manželmi Flašíkovcami. Tentoraz sa s nimi však nedržal za ruky. Asi si tentoraz vybrali skôr zábavu na plese ako chladné počasie vonku. Mihály, „revolucionár“, ktorý je platený práve ľuďmi, ktorí v budove divadla plesali, sa skoro rozplakal, keď zistil, že sa nik nechce zúčastniť jeho „kontraplesu“ a šiel žalovať policajtom, že mu kreténi (obyčajní ľudia) robia zle a že nechcú odísť z jeho námestia. Mihály však zabudol, že akciu má nahlásenú o pár metrov ďalej, ako sme boli zhromaždení my. Bolo úsmevné, že staršej panej, ktorá sa ho pýtala, prečo by mala odísť odpovedal: „Lebo ste fašista!“. Podľa Mihályho je fašista každý, kto je nespokojný s týmto systémom a chce skutočne bojovať za svoje práva, nie len prisluhovať oligarchom, finančným skupinám a gorilám tak, ako to robí on. Ľudia Mihálymu dali jasne najavo, že ho odhalili a práve jeho označili za fašistu, pretože on bráni ľuďom v pohybe a vo vyjadrení svojho názoru. Smutné na Mihályho osude je, že na to, koľko priestoru dostáva v médiách a na to, koľko mu za jeho činnosť platia, tak 10 ľudí, ktorých dokázal dať dokopy pre svoju akciu je dosť chabý výsledok.

   Mihály však nebol jediný, kto v ten deň parazitoval na chudobe ľudí. V ten deň mal drahé pódium, ozvučenie a obrazovku v hodnote tisícok eur neďaleko budovy SND postavené aj multimilionár a poslanec NR SR Alojz Hlina. Napriek tisíckam eur, ktoré vynaložil na akciu, aby získal v budúcich voľbách viac hlasov sa však ale jeho akcia nestretla s veľkým záujmom. Ako už býva u politikov zvykom, ľudí podplácal jedlom, ktoré rozdával zadarmo. No ťažko mu veriť, že mu ide o niečo iné než o jeho vlastný prospech. Ak by mu naozaj šlo o dobro ľudu, bojoval by v parlamente za to, aby pozatvárali všetkých zlodejov, ktorí v nej sedia. 14772_509275579117226_1619126064_n foto--Jan-Zemiar-ples-v-opere-2013

   Mihályho i Hlinova akcia boli odignorované a všetci nespokojní ľudia boli sústredení práve pred budovou SND, kde boli od červeného koberca oddelení zaplatenými strážcami, ktorí dávali pozor na prichádzajúcich zlodejov. Ako inak, prichádzali v honosných šatách za tisícky eur, smiali sa ľuďom, ktorí ich častovali nelichotivými prívlastkami, ukazovali im neslušné gestá. Najväčšiu pozornosť však dostal Ivan Mikloš, ktorého ľudia opľuli a práve v okamihu jeho príchodu ľudia najviac skandovali, že je zlodej, gorila a sviňa. Letelo do neho z davu aj viacero predmetov, z toho aj rukavice, či odpadky. Prečo si práve on zaslúžil najväčšie opovrhnutie? Pretože práve on asi najviac môže za to, v akej ekonomickej situácii dnes žijeme. Bol ministrom privatizácie, ministrom financií a on vytvoril priestor pre zločinecké finančné skupiny, ktoré kúpili všetko, čo sme na Slovensku mali a vytvoril reformy, ktoré nám najviac uškodili. On je jedným z najväčších arcizlodejov, ktorí chodili po slovenskej zemi. Po tom, čo všetci hostia vstúpili do budovy, dav nespokojných ľudí sa začal pomaly rozchádzať.

   Tohto protestu sa nezúčastnili tisícky ľudí, ba ani stovky, ale iba desiatky. No v tomto prípade nebola dôležitá ani tak kvantita, ale to, že sa občania odvážili postaviť sa zlodejom z politiky a šoubiznisu zoči-voči, čo sa doteraz málo kedy stávalo. Preto sa dá tento protest považovať za určitý medzník a hlavne za zahrievacie kolo v novom roku, ktorý bude naplnený podobnými protestmi, pretože situácia je pre nás už naozaj neúnosná. To, že bola po Miklošovi hodená rukavica bolo gestom, symbolom toho, že vyzývame zlodejských politikov na súboj.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: