VSŽ – Východoslovenské železiarne Košice.

19. decembra. 2012 o 16:46 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na VSŽ – Východoslovenské železiarne Košice.

1134163_u-s-steel-us-steel-kosice-podnik-vianoce-rada-cropV poludňajšom Rádiožurnále Slovenského rozhlasu RTVS redaktor  SR a redaktor týždenníka Trend klamali ako najatí Gorilou. V zmysle Goebbelsovského princípu – Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Tak ako to robí cigán – do očí bez mihnutia oka.

Východniari môžu ďakovať za ekonomické pozdvihnutie dvom ľuďom – Jozefovi Tisovi a Vasiľovi Biľakovi. Tak sa za komunistov objavili v Košiciach Východoslovenské železiarne. VSŽ patrili medzi najlepšie oceliarne v Európe.

Privatizované boli VSŽ v kupónovej privatizácii za federálneho premiéra Václava Klausa, slovenského premiéra Jána Čarnogurského a ministra privatizácie Ivana Mikloša. Čarnogurský s Miklošom mali vtedy informáciu spravodajskej služby o masívnej účasti eštebákov v privatizačných fondoch ale nestopli to. Potom sa za Mečiara stal veľkým šéfom VSŽ Alexander Rezeš hoci vlastnil iba okolo dvoch percent akcií VSŽ.

Tuneloval železiarne? Podľa dokumentov, ktoré zverejnil disident Vladimír Pavlík na svojom blogu http://necenzurovane.sk/vsz/vsz1.html zrejme áno. Ale ani za celých osem rokov Dzurindovej vlády k nijakému súdu neprišlo. Akurát šikanovali Rezeša za kúpu nejakého domu, v ktorom predchádzajúci majiteľ porušil zákon o ochrane pamiatok. Tak sa Dzurinda tváril, že vykonáva spravodlivosť.

Dzurinda totiž urobil s VSŽ inakšie hókusy-pókusy. Nejak sa totiž potreboval zavďačiť Amíkom. Veľvyslanec USA v Bratislave Ralph Johnson (špecialista na prevraty v Latinskej Amerike) zorganizoval Zlepenec a odstránil z postu premiéra  Vladimíra Mečiara a dosadil tam Mikuláša Dzurindu.

Prvý krok bolo priviesť VSŽ do krachu a tak Dzurindo-Miklošovský tandem odvolal štátne záruky na úvery vo VSŽ. Vyvolali tým cross default a tým predpoklad na lacný predaj VSŽ americkej firme U.S. Steel Košice s.r.o.

Aby to prešlo tak zlodejský tandem dosadil na čelo VSŽ žida Gabriela Eichlera z Emeriky. Ten si rezešovský plat 200.000 SKK zvýšil na 200.000 USD mesačne. Či mu to stačilo, na rozdiel od Rezeša, neviem.

Ale nešlo to tak ľahko. Majitelia akcií VSŽ a.s. nechceli uveriť, že ich akcie nič nestoja a nechceli ich za facku predať. A tak geniálny trhový ekonóm Mikloš prišiel na kapitalistický ťah – Akcie VSŽ drahšie kupoval a potom ich lacnejšie U.S. Steelu predával. Ekonomika rovníkovej Afriky je prd oproti slovenskému géniovi transformátorovi.

VSŽ chcel vtedy aj niekto z mocných v západnej Európe a Dzurinda si tým narobil dosť zle, že to daroval Američanom. No ale my sa musíme klaňať najprv Bielemu domu, potom Múru nárekov a až potom nejakému nemeckému premiérovi.

Za zmienku ešte stojí to ako Mikloš predal nejaké akcie VSŽ finančnej skupine PENTA cez elektronickú burzu päť minút pred koncom obchodovania. Ale kto by sa o taký podvod vôbec zaujímal ? Že to bol začiatok Gorily? Who cares. Gorila tiež potrebovala odvolať  Mečiara, ten ju totiž nepúšťal ku korytu. Gorila išla v zhode s americkými záujmami a to žiadny modroboľševický novinár neporuší.

U.S. Steel dostal ešte aj darček v podobe 10-ročných daňových prázdnin.

Ako to dopadlo dnes vieme. Americká eseročka spravila kšeft a ide preč. Že to predajú ukrajinskému mafiánovi ? Who cares.  My sme sa zahojili.

A modroboľševickí novinári a propagandisti budú v priamom prenose klamať Slovákovi do očí.

Na Slovensku je to tak.

Razin


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: