Turnaj v halovom futbale

19. december. 2012 o 22:11 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Turnaj v halovom futbale

DSCN8806Jedným z programových cieľov Slovenskej pospolitosti je aj organizovanie športových podujatí. Len nedávno sa konala Bohatierska pasovačka, kde si sily merali viacerí siláci a už máme za sebou aj ďalšie úspešné športové podujatie. Jedná sa o turnaj v halovom futbale, ktorý sa konal v okolí Ružomberka. Tam si svoje futbalové schopnosti merali desiatky nacionalistov prevažne zo severu Slovenska. Názov športového podujatia bol SlavCup 2012.

Už hneď na začiatku vládla veľmi priateľská atmosféra, no každý si bol aj vedomý, že bojovať o prvé miesto nebude vôbec ľahké. Na tomto turnaji sa stretli futbaloví borci z viacerých miest. O medaile sa postavili bojovať aj členovia Slovenskej pospolitosti, domáci nacionalisti, nacionalisti z Liptovského Mikuláša, Dolného Kubína, Tvrdošína, Trstenej, členovia Oravskej stráže a iní.

Už prvý zápas turnaja bol veľmi napínavý. Každý tím bojoval o každý jeden bod a nikto sa nezmieril s remízou. Už počas prvých zápasov bolo vidieť, kto je najväčší adept na prvé miesto. Chalani z Liptovského Mikuláša porazili viaceré tímy naozaj zdrvujúco. Až do finále sa hnali bez straty akéhokoľvek bodu. Avšak aj domáci tým Matulkovcov sa rozhodol zabojovať o nejaké miesto, no už po pár zápasoch bolo jasné, že o prvé miesto to nebude. Zamiešať karty sa rozhodol aj tým Liptov zložení z prevažnej časti členov Slovenskej pospolitosti, na čele s pobočníkom SP.

DSCN8766DSCN8900DSCN8866

Po niekoľkých hodinách a po niekoľkých zápasoch už bolo každému jasné, že o prvé miesto zabojuje vo finále práve tím Liptov zložený z viacerých aktivistov SP proti bojovníkom z Liptovského Mikuláša. Oba tímy až po finále neprehrali ani jeden zápas.

O bronzové tretie miesto a zemiakové štvrté sa rozhodovalo medzi domácim tímom Matulkovcov a Oravskou strážou. Oba tímy bojovali o každý bod, ktorý nakoniec aj rozhodol. Tretie miesto nakoniec získali Matulkovci na čele so svojím kapitánom Matulkom.

Posledný zápas celého turnaja bol rozhodujúci. Proti sebe sa postavil tím LM proti tímu Liptov (SP). Hráčom LM stačila aj remíza a turnaj by vyhrali. Preto náš tím musel za každú cenu zvíťaziť.  Hneď na úvode tohto finálneho zápasu sa začalo na 100%. Oba tímy dali zo seba všetko. Každou minútou nervozita narastala a zápas bol až do poslednej sekundy veľmi napínavý. Nakoniec ako víťaz vyšiel náš tím z Liptova. Najtesnejším rozdielom 1:0 porazili borcov z Liptovského Mikuláša, ktorí dovtedy dostali len jeden gól. Oba tieto tímy si zaslúžia za svoj výkon veľký obdiv. Naša reprezentácia Slovenska by sa mohla učiť od nacionalistov, ktorí ukázali svoje schopnosti s loptou práve na tomto futbalovom turnaji SlavCup 2012.

Na konci sa rozdali ceny a diplomy pre tím Matulkovcov, ktorý skončil tretí,  cenu za druhé miesto a diplomy dostal tím Liptovský Mikuláš a prvú cenu, diplomy a medaile získal tím Liptov s našimi aktivistami SP.

Celý turnaj hodnotíme veľmi pozitívne. Skvelá atmosféra, skvelé zápasy, skvelý kolektív. Každopádne už teraz sa tešíme na ďalšie športové podujatie.

DSCN8912

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: