Bohatierska pasovačka

11. december. 2012 o 1:04 | Kategória: Akcie, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Bohatierska pasovačka

titulkaJedným z hlavných pilierov Slovenskej pospolitosti je aj šport, preto sme sa rozhodli, že zorganizujeme ďalšie z pripravovaných športových podujatí. Toto podujatie bolo záležitosťou silných mužov, ktorí bojovali o titul Bohatier. Súťaž niesla názov Bohatierska pasovačka a konala sa v Nitre dňa 7.12. 2012. Jej názov sme vybrali podľa najlepších slovanských bojovníkov, teda bohatierov. Táto súťaž má nadväzovať na meranie síl mužov tak, ako to bolo u našich predkov zvykom. Práve preto sme v logu tejto súťaže použili symbol zvaný kolovrat, pretože je symbolom slnka, svetla a slovanstva. Toto podujatie sme organizovali my, teda Slovenská pospolitosť spolu s našimi kamarátmi z Národného odporu Nitra. Konkrétne šlo o súťaž v pretláčaní rukou, teda ako sa tento šport zvykne označovať medzinárodne, armwrestlingu.

Do súťaže sa zapojilo desať zápoleniachtivých súťažiacich, ktorí chceli ukázať svoju silu. Všetky súboje boli napínavé a sprevádzalo ich nadšené povzbudzovanie. Túto akciu podporili národovci z viacerých slovenských miest, najmä z okolia Nitry. I divákov bolo dostatok a tak atmosféra bola viac než uspokojivá. Najkrajšie bolo, že súťažiaci spolu merali sily ako priatelia, nie ako nepriatelia, všetci sa chceli hlavne zabaviť. Súťažilo sa približne dve hodiny. Všetci podali skvelé výkony, no ako to už býva, vždy musia byť víťazi a porazení. A tak vzájomným vyraďovaním sa do finálneho súboja dostali dvaja najsilnejší, z ktorých sa iba jeden mohol stať tým najsilnejším bohatierom. Nakoniec to tak i bolo a víťaz zožal mohutný potlesk.

Bohatierska pasovacka

Zaujímavosťou je, že obavy niektorých súťažiacich z váhovej prevahy (neboli určené váhové kategórie) niektorých súperov sa nepotvrdili. Víťazili aj tí menej urastení nad tými živenejšími. Je to tak, pretože bojový duch a sila mysle je mnohokrát platnejšia ako telesná konštrukcia.

Traja najlepší súťažiaci dostali diplom s venovaním od vodcu SP Jakuba Škrabáka a vecné ceny, ktoré do súťaže venovali sponzori ako výrobca oblečenia značky Odpor, združenie remeselníkov Kovlad a Slovenská pospolitosť.

Hlavnou myšlienkou Bohatierskej pasovačky bolo, aby sme voľný čas strávili spoločným zápolením a športom namiesto opíjania sa, tak ako to v piatok večer robí drvivá väčšina mládeže na Slovensku. Táto súťaž bola takou nultou časťou, nakoľko plánujeme v tejto aktivite i pokračovať. Mala veľký úspech a dúfame, že nabudúce sa do nej zapojí viac ľudí. Myslím, že súťaž sprevádzal duch priateľstva a pospolitosti, ktorý utužil naše priateľstvá. Súťaž bola i poctou našim predkom a slovanstvu. Myšlienkami pri našom konaní sme totiž vždy pri našich predkoch a národe. Na športové podujatia tohto typu a na ďalšie Bohatierske pasovačky sa môžete tešiť v budúcnosti. Slovanským bohatierom sláva!

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: