EÚ nechce agresívnych Židov + komentár

1. decembra. 2012 o 8:39 | Kategória: Reakcie, Sionizmus | Komentáre vypnuté na EÚ nechce agresívnych Židov + komentár

titulnaEurópska únia plánuje čiernu listinu „židovských osadníkov“, podľa ktorej by mali mať do Európy zákaz vstupu. Blízkovýchodní experti totiž v správe doporučili členským štátom únie neprijať „agresívnych izraelských osadníkov“. Izraelská vláda sa už stihla ohradiť. Politický a bezpečnostný výbor (Political and Security Committe – PSC) sa konfliktnými zónami zaoberal na zasadnutí 16. novembra. Zo zasadnutia vyplynulo, že „jednotlivé členské štáty by mohli preskúmať možnosti zamietnutia vstupu agresívnych osadníkov do EÚ“. Najbližšia schôdzka ministrov zahraničných vecí Európskej únie sa teda bude niesť v duchu prejednávania čiernej listiny osadníkov zo Západného brehu Jordánu. Podľa EuObserver sa agresia osadníkov javí ako súčasť plánu, ktorého cieľom je vyhnanie Palestínčanov. Komisia okrem inéhopoznamenala, že počet útokov izraelských osadníkov proti Palestínčanom naďalej narastá a s nimi i škody, ktoré napáchajú. „Existujú znepokojujúce správy o incidentoch, v ktorých izraelská armáda, napriek tomu, že bola v daných situáciách prítomná, nezasiahla na ochranu Palestínčanov,“ znie v správe. „Násilníci sa zameriavajú predovšetkým na palestínskych civilistov, deti a poškodzovanie majetku. Útočia na náboženské miesta ako sú mešity a kresťanské inštitúcie,“ uvádza správa ďalej. Európski diplomati v Jeruzaleme, Ramalláhu a Tel Avive „posilnili svoje aktivity na sledovanie tohto problému“. Európska únia argumentuje, že agresívni Židia, ktorí vôbec nenapomáhajú k mierovému riešeniu konfliktu, by mali teda dostať zákaz vstupu do členských krajín. Opiera sa pritom o analýzu, podľa ktorej by to pre nich mohol byť dostatočný trest – mnohí totiž v letných mesiacoch navštevujú obľúbené turistické destinácie ako sú Cyprus či Bulharsko.

Osadnici prisli zabrat palestinske uzemiezidovske deti sa ucia zabijat...

          Osadníci prišli zabrať palestínske územie.              Židovské deti sa učia zabíjať….

Komentár

Je naozaj zaujímavé, že politický a bezpečnostný výbor EÚ podal takýto návrh, nakoľko EÚ a všetky jej členské štáty, i Slovensko, nakupujú od izraela mnohé tovary. Čiže sa priamo podieľa na podporovaní tohto akože – štátu. Milióny výrobkov je vyvážaných do EÚ, aby sa tak izrael umelo udržoval pri živote a mohol pokračovať v okupácii Palestíny a vo vojnovom ťažení proti palestínskemu ľudu. Tomuto bezpečnostnému výboru vôbec neprekáža, že izraelská vláda podporuje práve tých židovských osadníkov, ktorým chcú akože zakázať vstup do EÚ. Vláda v izraeli, ktorá je zostavená z bývalých členov vražedných skupín, využíva týchto židovských teroristov ako nástroj proti civilnému palestínskemu obyvateľstvu, aby tak získavala stále väčšie územia. Pomocou týchto „osadníkov“ vyháňajú Palestíncov z ich domov, ktorí potom živoria v utečeneckých táboroch. Európska únia sa rozpadá, preto sa snažia európski úradníci aspoň trochu zavďačiť Európanom, nakoľko drvivá väčšina Európanov je propalestínska. Ale tento návrh je rovnako bezzubý, ako úsporné a ozdravné opatrenia, ktoré majú zachrániť EÚ – žalár národov. Nie je totiž možné presne určiť, kto títo „agresívni židovskí osadníci“ sú. Ako sa vyhotoví ich zoznam, keď v izraeli neboli z ničoho usvedčení, práve preto, že sú podporovaní izraelskou vládou? Na to už odpoveď európski „odborníci“ nedávajú. Zavďačili by sa nám iba tak, že by pripravili návrh, ktorý by už ale nebol taký zbytočný a bezzubý. A tým návrhom by mal byť zákaz vstupu do EÚ každému izraelčanovi, mali by zakázať dovoz izraelských výrobkov a zakázať pôsobenie izraelských firiem a agentov na území EÚ. Pretože v okupovanej Palestíne sa izraelci dopúšťajú genocídy na palestínskom obyvateľstve, ich politika je extrémne rasistická a agresívna proti iným národom, či náboženstvám žijúcim na blízkom východe. Izraelci okupujú vojenskou silou územia, ktoré im nepatria, vyháňajú Palestíncov, pôvodných obyvateľov, búrajú ich domy, zabíjajú ich deti, zaberajú ich pôdu.

e861da6e5a7852ff68f31932d8968969

                    židovský osadníci útočia na palestínsku ženu

Možno sa čudujete, prečo píšem slová izrael a izraelčan s malými začiatočnými písmenami. Je to práve preto, že neuznávame a ani nikdy uznávať nebudeme, že izrael je štátom. Pretože tento „štát“ je vytvorený zo zlodejstva, vrážd, teroru a nenávisti. Palestínske územie bolo ukradnuté, jeho obyvatelia boli vyhnaní. Preto tak ako kosovo, ani izrael pre nás nikdy nebudú štátmi. Najlepší návrh zo všetkých návrhov, ktoré by mohol politický a bezpečnostný výbor ponúknuť je ten, že by sme nikdy nemali uznať izrael ako štát. A všetky problémy so vstupom židovských osadníkov do EÚ by boli hneď vyriešené.

Jakub Hromoslav Škrabák


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: