POPRAD – Berieme si späť svoju krajinu!

19. novembra. 2012 o 23:51 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na POPRAD – Berieme si späť svoju krajinu!

17.november 2012 – Presne 23 rokov od tzv. nežnej revolúcie vyšli  ľudia opäť od ulíc. V 10 mestách na Slovensku sa konali protesty pod názvom : „Berieme si späť našu krajinu!“ . Ináč tomu nebolo ani v Poprade. O 15:00 začal zvoniť budík, ktorý mal zobudiť celú krajinu a všetkých nespokojných občanov! Možno v kútiku duše každý očakával plné námestie burcujúcich ľudí, no pravda je taká, že na námestí sa zišlo len niečo cez 300 nespokojných občanov. Prečo je tomu tak, prečo ostali ľudia sedieť doma, či nadávať v krčme, je zbytočné písať.  Jasné však je, že väčšina z týchto 300 ľudí, ktorí sa stretli na námestí v Poprade,  sa chcú aktívne podieľať na zmene systému a chcú sa aktívne podieľať na tom, aby existovala nejaká budúcnosť aj pre ďalšie generácie.

Možno niektorí očakávali masové demonštrácie, stret s políciou a zvrhnutie vlády. To však nejde bez poriadnej prípravy. Na začiatok je potrebné ukázať ľudom, že existuje nejaká alternatíva, ktorá by tu bola pripravená a že nie len oni sú nahnevaní na tento stav, ktorý tu máme. Na začiatok je potrebné dať dokopy skupinu ľudí, ktorí sa aktívne budú podieľať na prípravách takýchto podujatí. Verím, že v Poprade sa podarilo dať dokopy opäť viac ľudí, ktorí sa aktívne budú zapájať do týchto aktivít.  Tá aktívna skupina nespokojných občanov je už v pohybe. Teraz nastala fáza, aby sme rozhýbali aj tú pasívnu časť obyvateľstva, ktorá taktiež chce zachrániť Slovensko a nechce sa len prizerať ako nám ho rozkrádajú.

 Prejav pobočníka Vodcu SP Michala Buchtu :

Počas protestu v Poprade rečnila organizátorka protestu Kristína Duračinská , predseda SZCPV František Bednár  a pobočník Vodcu SP Michal Buchta. Po týchto prejavoch dostali možnosť vystúpiť aj ostatní účastníci. Približne ešte 5 ľudí z davu predstúpilo pred mikrofón, kde zväčša nabádali ľudí, aby sa prestali báť, pretože jedine strach a neaktivita občanov dovoľujú politikom si robiť všetko, čo len chcú.  Po prejavoch boli účastníkom rozdané papierové vlajočky EÚ, ktoré následne spoločne roztrhali na znak nesúhlasu s našou účasťou v Európskej únii. Organizátorka protestu ešte symbolicky krvou poliala vlajku Európskej únie, aby tým dala najavo pravú tvár EÚ, ktorá má na svojom konte už nejednu obeť, ktorú dosiahla cez svoj ekonomický fašizmus.  Dav za pokriku „HANBA!“ sa začal formovať do radov, aby sa mohol vydať na pochod mestom. Organizátorka sa ujíma megafónu a za pokrikov typu:  „Slovensko je naše!“, „ Chceme žiť – nie živoriť!“ , „Policajný štát!“ a pod.  sa dav dostal až pred mestský úrad mesta Poprad, kde sídli jedna z Goríl – primátor Popradu. Okolo tohto pavilónu opíc už boli pripravené policajné zátarasy a desiatky policajtov strážili svojich pánkov, ktorí si ich najímajú na špinavú prácu.

Pred mestským úradom demonštranti spievali hymnu Slovenskej republiky a hymnickú pieseň Hej, Slováci. Na mieste ešte občania zapálili sviečky do tvaru dvojkríža a položili kvety na pamiatku tohto mŕtveho systému. Tým bol protest v Poprade oficiálne  ukončený. Desiatky občanov však ostávajú na mieste ešte nejaký čas a vedú družné debaty.

Všetky prejavy si môžete pozrieť  TU : www.narodnyblok.sk

     

Pozrite si tiež : 

Reportáž z BRATISLAVY

Reportáž z KOŠÍC

Reportáž z BANSKEJ BYSTRICE


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: