Pálenie vlajky EU, trestný čin?

18. novembra. 2012 o 13:40 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Pálenie vlajky EU, trestný čin?

Dňa 13.11.2012 sa ma spoločne so Štefanom Potockým pokúsil odsúdiť sudca Okresného súdu Bratislava I pre prípravné konanie Mgr. Pavol Tomík, za údajné spáchanie trestného činu výtržníctva. Ako hlavný dôvod uviedol zapálenie vlajky EU pred budovou NR SR . Nakoľko si myslím, že existuje dôvodná obava z politickej manipulácie súdneho procesu v náš neprospech, rozhodol som sa uverejniť niektoré skutočnosti. Týmto zmanipulovaným súdnym procesom sa pravdepodobne kolaboranti, ktorí od roku 1989 ovládajú a rozkrádajú Slovensko, chcú iba zavďačiť zločincom a imperialistom z EU. Možno aj preto existuje záujem, aby nám za bezvýznamný priestupok našili trestný čin!

Je zaujímavé, že ten istý Pavol Tomík sa v minulosti podieľal na šikanovaní, odstavení a potrestaní sudkyne JUDr. Marty Laukovej- zrušením výkonu funkčných povinnosti, ktorá sa pokúsila upozorniť na korupciu v slovenskom súdnictve, pričom podpísala aj vyhlásenie sudcov „Päť viet“ (september 2009) a patrila k signatárom nezávislej sudcovskej iniciatívy „Za otvorenú justíciu“ (apríl 2010). Zoznam signatárov sudcovskej iniciatívy je dostupný na internetovej stránke- www.sudcovia.sk Marta Lauková ako sudkyňa Okresného súdu Bratislava I na jar 2009 rozhodovala o väzbe L.CH., člena medzinárodného prevádzačského gangu. Pred rozhodnutím jej predsedníčka súdu Gabriela Buľubášová poslala cez sekretárku lístok s textom „CH. – PREPUSTIŤ? AK SA DÁ!!!“. Následne jej telefonicky povedala, že ide o požiadavku z ministerstva spravodlivosti.

Marta Lauková rozhodla tak, že dotyčný z väzby prepustený nebol. Hoci jej toto rozhodnutie pre formálnu chybu odvolací súd zrušil, zamietnutie žiadosti Lauková pri opätovnom rozhodovaní potvrdila a druhé rozhodnutie potvrdil aj odvolací súd. Po rozhodnutí začalo sudkyňu Laukovú na súde šikanovať vedenie okresného súdu (kontrola príchodu, vytýkanie nedostatkov,  účelové zmeny rozvrhu práce, a pod.) a hoci sa špecializovala na trestné právo, bola preradená z trestného úseku na občianskoprávny. Na jeseň 2009 sudkyňa Lauková podala na políciu trestné oznámenie za ovplyvňovanie pri rozhodovaní. Po viacerých krátkodobých PN ostala od septembra 2009 dlhodobo práceneschopná s častými hospitalizáciami.

Keď svoju kauzu v septembri 2009 sudkyňa medializovala, vtedajšia ministerka spravodlivosti Viera Petríková odvolala predsedníčku súdu Gabrielu Buľubášovú a novou predsedníčkou súdu sa stala Helena Kožíková, ktorá bola členkou Súdnej rady SR. Nová predsedníčka súdu pokračovala v krokoch svojej predchodkyne voči sudkyni Laukovej a v máji 2010 na jej návrh Súdna rada zastavila sudkyni Laukovej príplatky k náhrade príjmu a k nemocenskému (pre údajnú účelovú práceneschopnosť). Súdna rada rozhodla bez ústneho vypočutia sudkyne Laukovej – z uznesenia rady sa nedá zistiť, aké boli dôvody jej rozhodnutia, takže toto rozhodnutie je netransparentné a nepreskúmateľné. Príbehu sudkyne Marty Laukovej sa venuje aj dokument režisérky Zuzany Piussi “Nemoc tretej moci” (2011).

Dnes už nebohá Marta Lauková bola ocenená za odvahu pri presadzovaní sudcovskej nezávislosti napriek politickému tlaku a osobnému šikanovaniu. Prehnanú iniciatívu a podiel sudcu Mgr. Tomíka na šikanovaní a potrestaní JUDr.Marty Laukovej dokazuje aj zápisnica zo zasadnutia Sudcovskej rady Okresného súdu Bratislava I zo dňa 22.9. 2009, kedy bol v pozícii podpredsedu Okresného súdu Bratislava –TU

Čo sa týka opodstatnenosti protestného zapálenia vlajky EU dňa 10.11.2012 v Bratislave, myslím si, že správnosť nášho konania potvrdzujú aj aktuálne masové protesty v jednotlivých štátoch EU. Rád by som zdôraznil, že uznávam význam spolupráce medzi jednotlivými európskymi štátmi, no tá musí prebiehať formou obojstrannej výhodnosti. Jednoznačne však odmietam globalizovaný, otrokársky kapitalizmus pod taktovkou byrokratov z Bruselu, podporujúci zisky špekulantov a bankárov, likvidujúcich potravinovú sebestačnosť jednotlivých štátov- teda aj Slovenska (tá je pod úrovňou 50 % a je najnižšia v EÚ).

Je známe, že v minulosti, napríklad počas transformácie agrosektora SR začiatkom 90. rokov 20. storočia sa potravinová sebestačnosť Slovenska pohybovala v priemere na úrovni 80 %. V niektorých komoditách sme dosahovali až úroveň 100 % a vyššie.

Taktiež nezabudnite, že práve kvôli neschopným a skorumpovaným politikom, ktorí nám od roku 1989 vládnu, pričom nás majú snahu odsúdiť, dnes chýbajú peniaze v zdravotníctve, školstve, pre mladé rodiny, jednoducho všade. Prípadným dokonalým kolegom z radov polície, ktorí rozprávajú, že som porušil zákon, preto sa nemôžem čudovať, že ostanem bez práce, musím odkázať, chlapci, kto z vás je dokonalí a nikdy nespravil priestupok? Dobre viem ako veci fungujú a my s Potockým sme nič strašné neurobili. Veď podpálením vlajky Európskej únie nedošlo vôbec k hanobeniu štátneho symbolu. Európska únia nie je štát, čím sa jednalo maximálne o priestupok. Páni policajti posudzujte ma presne tak, ako sami chcete nech ste trestaní za vaše vlastné priestupky. Kto z vás je bez viny, nech prvý hodí kameňom!  Neznamená to, že keď som mestský policajt, tak musím držať hubu a krok. Nemôžeme byť predsa všetci zbabelci a ovečky bez názoru. Pokiaľ by v histórii neexistovali ľudia, ktorí sa postavili zlu a neprávosti, tak dnes nás páni ešte bičujú a palicujú ako ovce. Aj keď sa vám momentálne moje konanie zdá ako nelogické, pevne verím, že s ohľadom na aktuálne ekonomické a sociálne problémy nám už čoskoro budúcnosť ukáže pravdu.
Nech rozum a spravodlivosť konečne zvíťazia.

S pozdravom váš výtržník Marián Mišún

———————————————————————————————————————————————————————-

Pozn. redakcie : O tomto prípade Mariána Mišúna a Štefana Potockého sme vás už informovali na našom blogu : TU 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: