Marián Mišún a Štefan Potocký sú už na slobode!

13. november. 2012 o 17:08 | Kategória: Domáce udalosti, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Marián Mišún a Štefan Potocký sú už na slobode!

Dnes, teda 13.11. 2012 boli približne o 15:00 prepusteni Marián Mišún a Štefan Potocký z väzby. Do cely sa dostali po tom, čo boli zatknutí, keď na proteste Za bezpečný a slušný život na Slovensku II. Dňa 10.11. 2012 podpálili vlajku Európskej únie. Svojim gestom dali jasne najavo, že Slováci už viac nechcú slúžiť záujmom iných a nechcú, aby sme prichádzali o našu identitu. Obaja boli najskôr obvinení za hanobenie národa, rasy alebo politického presvedčenia. Po tom, ako ctení mocipáni zistili, že Európska únia nie je ešte oficiálne považovaná za štát, obvinili ich za výtržníctvo. Najprv boli vzatí do cely predbežného zadržania, kde ich držali 24 hodín, neskôr boli presunutí na väzbu. Je dosť nepochopiteľné, prečo boli na ňu presunutí, pretože väzba sa nariaďuje iba v prípadoch, kedy je dôvodné podozrenie, že osoba zadržaná by mohla ovplyvňovať alebo zastrašovať svedkov, či pokračovať v trestnej činnosti. Preto táto väzba bola v rozpore zo zákonom. Obaja boli prepustení až po viac ako šesťdesiatich hodinách. Po prepustení boli ich prvé slová takéto – Štefan Potocký: „My sme Slováci, my sme tu doma, zobuďme sa konečne, spojme sa a poďme spolu a zlomme tú palicu, čo je nad nami.“ Marián Mišún: „Totalita pod vedením liberálnych kapitalistov ukázala svoju pravú tvár. Celé väznenie vnímam ako snahu kolaborantov udržať Slovensko pod diktátom EÚ.“

   Je jasné, že Marián Mišún a Štefan Potocký boli zadržaní účelovo, aby ich zastrašili, aby prišli o prácu. Dokonca sa im snažia zakázať vstup do Bratislavy. Toto berieme ako totálny zásah do ľudských práv týchto dvoch aktivistov. Čo bude ďalej? Zakážu všetkým nespokojným občanom návštevu Bratislavy alebo iných miest, v ktorých sa konajú protesty dňa 17.11. 2012? Je úplne jasné, že týmito krokmi nás systém zastrašuje, aby sme sa týchto protestných zhromaždení nezúčastňovali. Naplnia väznice nespokojnými občanmi? Tento systém už dožíva a dáva posledné kopance. Nemôžeme sa však zľaknúť! Všetci svorne musíme v sobotu vyjsť do ulíc a jasne ukázať, že sa vieme postaviť totalite, že vieme bojovať za svoje práva. Ale hlavne musíme ukázať to hlavné… Že sme ľudia a chceme tak aj žiť! Bližšie informácie o prípade Mišún a Potocký vám prinesieme neskôr. Vidíme sa 17.11. 2012 v uliciach!  

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: