Daruj život!

8. november. 2012 o 20:09 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Daruj život!

Nezištná pomoc blížnemu je jedným zo základných zmyslov Slovenskej pospolitosti. Preto sa nezištne už roky zastávame ľudí trpiacich krivdou, preto pomáhame pri živelných katastrofách, preto pracujeme na zveľaďovaní rôznych zákutí Slovenska a preto naši členovia pravidelne chodia darovať krv.

Krv je označovaná ako najcennejšia tekutina a povedzme si úprimne, nie nadarmo. Krv je neoddeliteľnou súčasťou života a ľudského tela. Denne každého z nás ohrozujú rôzne riziká ako úrazy, autonehody, operácie, no čoraz častejšie aj napadnutia, či prepadnutia rôznymi kriminálnymi živlami. Je smiešne tvrdiť, že sa to niekoho netýka, pretože ako sa vraví, čert nikdy nespí a stať sa môže hocičo, či už vašou vinou, alebo vinou niekoho druhého. A práve v týchto prípadoch je krv tou deliacou čiarou, ktorá oddeľuje život od smrti. Preto je práve darcovstvo krvi tým vznešeným činom, ktorému by sa mal venovať každý dospelý Slovák v našej spoločnosti. Nemali  by sme vo všetkom hľadať zisk a výhody, ale mali by sme skôr hľadieť na pomoc blížnemu, súdržnosť a byť spokojní, že práve náš  nezištný čin zachránil život inému Slovákovi, či už je to človek cudzí alebo člen vašej rodiny.

Preto keď nabudúce uvidíte nehodu, či začujete v správach reportáž o nevinnom človeku, ktorý skončil v nemocnici, zamyslite sa, aké by to bolo byť na jeho mieste, túžiť po živote a práve krvná transfúzia by vám ho mohla zachrániť. Neseďte a choďte darovať, spravte nezištný skutok a pomôžte. Dobrý pocit zo zachráneného života, TO je tá pravá a skutočná odmena. Preto ani my s touto činnosťou určite neprestaneme a i týmto spôsobom sa budeme snažiť pomáhať Slovákom v núdzi.

Druhý pobočník vodcu Slovenskej pospolitosti

Michal Víťazoslav Likavčan

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: