Rumuni pochodovali proti agresivite cigánov

24. október. 2012 o 21:50 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Rumuni pochodovali proti agresivite cigánov

 Niekoľko stoviek ľudí sa zúčastnilo na sobotňajšom pochode, ktorý organizovala skupina Noua Dreapta v rumunskej Timisoare proti rastúcej agresivite cigánskych klanov a pozemkovej mafii. Väčšinu protestujúcich tvorili členovia a prívrženci Noua Dreapta, ale pridali sa k nim aj fanúšikovia futbalového klubu ASU Politehnica, právnici, obete cigánskeho teroru a dokonca aj člen miestneho zastupiteľstva.

 „Prišli sme sem, pretože si uvedomujeme, že problémy s cigánskou pozemkovou mafiou sa nielenže neriešia, ale sa stále zhoršujú. Chceli by sme touto manifestáciou upozorniť najmä miestnych politikov na to, s akými problémami sa ľudia v našom meste stretávajú kvôli cigánskym klanom, ktoré ovládajú trh s nehnuteľnosťam.“ povedal médiám Bogdan Popa, vodca miestnej organizácie Noua Dreapta v Timisoare. „Bohužiaľ, stále sa stretávame s neochotou bežných ľudí pridať sa k manifestáciám. Mnohí sa sťažujú, ale odmietajú vyjsť do ulíc a brániť si svoje práva. Chceme tiež, aby si vyšetrovatelia  robili svoju prácu a zistili, odkiaľ získali klany toľko finančných prostriedkov.“

 Protest začal okolo druhej hodiny poobede pochodom z Traianovho námestia, časti mesta, kde je veľká cigánska komunita. Najčastejšími heslami boli – „Cigáni a mafia kazia našu povesť“, „Timisoara, prebuď sa!“, „Cigáň, nezabudni že Rumunsko ti nepatrí!“, „Timisoara, netoleruj cigánske vyčíňanie“ a „Sociálna spravodlivosť, nacionálna spravodlivosť“. Niesli sa aj dva transparenty s nápismi – „Nechceme cigánske klany v našich mestách“ a „Za bezpečnejšie mesto – proti kriminalite“.

 Mladí ľudia s trikolórami a keltskými krížmi prešli popri budove miestneho zastupiteľstva až ku sídlu súdu. Tam sa konali príhovory reprezentantov Noua Dreapta, ktorí vyhlásili, že miesto bolo zvolené zámerne, aby pred touto inštitúciou poukázali na cigánske zločiny. Cigánska pozemková mafia sa podvodom zmocnila niekoľkých historických budov v Timisoare, vrátane onkologickej kliniky. To by podľa rečníkov nebolo možné bez pomoci miestnych politikov, skorumpovanej polície a magistrátu.

S príhovormi vystúpili Tudor Ionescu, vodca organizácie Noua Dreapta, Carmen Obarsanu, ktorá bola napadnutá klanom Carpaci po tom, ako pred súdom obhajovala rumunskú rodinu, ktorá sa stala obeťou cigánskej mafie, a tiež Bogdan Herzog, zakladateľ Banátskej ligy.

http://www.nouadreapta.org

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: