Výstup na Veľký Choč 2012

1. október. 2012 o 21:19 | Kategória: TK Plesnivec | Komentáre vypnuté na Výstup na Veľký Choč 2012

30. septembra 2012 sme tradične ako každý rok zorganizovali výstup na jeden z najkrajších vyhliadkových vrcholov na Slovensku – Veľký Choč.

Okrem členov Turistického klubu Slovenskej pospolitosti Plesnivec a našich sympatizantov, sa k nám pridal aj náš kamarát z Obóz Narodowo-Radykalny Podhale, poľskej nacionalistickej organizácie. Vyrážali sme 10:30 z Valaskej Dubovej, počasie nám prialo a tak sme sa s úsmevom na perách vydali po chodníku. Cestu na vrchol sme si krátili smiechom a rozhovormi a hoci bola postupom času čoraz namáhavejšia, s odhodlaním sme rezkým krokom napredovali, pretože sme vedeli, že na vrchole nás čaká veľká nádhera.

Pod vrcholom sme si dopriali krátku prestávku na doplnenie síl, po nej sme sa znovu vybrali po chodníčku pred nami. Ten bol chvíľami poriadne klzký a tak sme si museli dávať pozor, kam stúpame, no popritom sme stále obdivovali okolitú nádheru lesa, obrovských lúk, ktoré sa pod nami rozprestierali, vysokých vrcholov a nekonečného neba.

Posledné metre, ktoré nás delili od vrcholu sme zdolali najrýchlejšie ako sme vedeli, aby sme si už konečne mohli naplno vychutnať nádherné panorámy, ktoré nám tento vrchol ponúka. Naskytli sa nám výhľady na Liptov, Oravu, Tatry, Malú Fatru, Poľsko a na všetky strany, kam len oko dohliadlo. Myslím, že nie sme jediní, ktorí si myslia, že výhľad z Veľkého Choča je právom považovaný za jeden z najkrajších. Tá nádhera, ktorú tu človek uvidí a prežíva je neopísateľná. V tej chvíli musí každý Slovák pocítiť hrdosť a lásku k tejto nádhernej zemi, k nášmu prekrásnemu Slovensku.

Na vrchole sme si dosýta oddýchli, vyfotografovali výhľad, zapísali sa do knihy, prebehli celý vrchol, aby nám neušiel ani jeden pohľad, ktorý nám Choč ponúka a vydali sme sa späť. Pod vrcholom sme sa zastavili pri „Hoteli Choč“, útulni, pri ktorej sme si na ohnisku opekali, užívali si dobrý pocit zo zdolania Choča a vychutnávali si nádhernú okolitú prírodu a teplé dotyky slnka.

Cesta späť do Valaskej Dubovej nám už ubehla veľmi rýchlo a odtiaľ sme sa už pobrali do svojich domovov. Tento výstup na Veľký Choč budeme na ďalší rok s rovnakou radosťou ako po roky minulé a aj tento, opäť organizovať. Zišli sme v skvelej partii národne cítiacich ľudí, zocelili priateľské vzťahy a užili si krásny deň v lone našej prírody. Niet čo viac dodať, už len asi to, že takýchto dní by malo byť ešte viac.

MO SP Sever

 

Report z výstupu na Veľký Choč 2011

Report z výstupu na Veľký Choč 2010

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: