Partizánske pochodovalo za slušných ľudí

1. október. 2012 o 14:13 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Partizánske pochodovalo za slušných ľudí

29.9.2012 sme sa zúčastnili protestnej akcie, ktorú organizovalo mesto Partizánske na čele s primátorom mesta pánom Božikom a iniciatíva Daj stop asociálom v tvojom meste.

Po príchode do mesta nás zaujali početné skupinky ľudí smerujúcich jedným smerom, čo v nás vzbudzovalo  veľmi pozitívny dojem, že miestni ľudia toho majú už naozaj dosť a nemienia sa nečinnosti  príslušných orgánov len prizerať. Ešte príjemnejšie sme boli prekvapení, keď sme dorazili na miesto stretnutia, kde už stál početný dav nespokojných ľudí .  Protestná akcia bola spojená so zbieraním podpisov pod petíciu, ktorú inicioval práve primátor mesta, ktorú môžete nájsť aj na našom blogu a od jej zverejnenia poď ňu i my zbierame podpisy. Na pódiu vystúpil pán Božik a pár ďalších rečníkov, ktorí si svojimi trefnými prejavmi, ktoré sa nedotýkali len situácie v Partizánskom, ale i v mnohých iných častiach Slovenska,  vyslúžili búrlivý potlesk.  Následne sa celé zhromaždenie vydalo na protestný pochod, ktorého trasa mala viesť cez inkriminovanú ulicu kde žijú asociáli, no na nátlak polície sa trasa zmenila na „bezpečnejšiu“, respektíve polícii a asociálom vyhovujúcejšiu trasu, s čím ako sme sa presvedčili z rozhovorov počas pochodu, miestni obyvatelia nesúhlasili a chceli práve na dotknutej ulici pokojne demonštrovať ,že sa asociálov neboja a nemienia ich správanie ďalej tolerovať. No i tak to ľudí neodradilo a pohľad na nekončiaci zástupči pocit súdržnosti vládnuci v dave bol úžasný. Pochod sa skončil na námestí, kde sa organizátori poďakovali zúčastneným, informovali o tom že tejto akcie sa zúčastnilo cez 3000 (!)nespokojných ľudí a oficiálne akciu ukončili.

Následne, nakoľko ani jeden z našich členov nebol miestny, sme sa vybrali pokojne pozrieť dotknutú ulicu so zámerom urobiť si ešte detailnejší obraz o tom, aký život tam musia mať ľudia žijúci v blízkosti asociálov, poprípade sa o tejto situácii s nimi porozprávať , respektíve i napriek nátlaku polície, ktorú počas pochodu bolo vidieť len v zastúpení pár hliadok štátnych policajtov, cez túto ulicu pokojne prejsť a uplatniť si naše ústavou deklarované právo na slobodu pohybu. Na naše počudovanie sa s nami časť účastníkov protestu bez akejkoľvek výzvy vybrala tiež. No ako náhle sme sa priblížili k Nábrežnej ulici, boli sme svedkami policajných manévrov. Celý priestor uzatvorili ťažkoodenci a následne sme sa presvedčili, že príslušníci policajného zboru i samotný veliteľ  zásahu neovládajú zákony Slovenskej republiky a nielenže nám bránili v našich ústavných právach, ale ani nevedeli povedať podľa akého zákona takto konajú, čo je však na Slovensku žiaľbohu bežné. Rozhorčenie miestnych obyvateľov nad týmto počínaním bolo viac než na mieste.Je zarážajúce, že polícia, ktorá je platená z daní protestujúcich ľudí, namiesto toho, aby zabezpečila bezpečný prechod Nábrežnou ulicou celému pochodu,  sa postavila na stranu asociálov, ktorých pekne ohradila, aby ich neobťažovali akýsi „bezvýznamní“ nespokojní občania a nenarúšali im ich pohodu sobotňajšieho popoludnia svojím pokojným protestom. O to viac je táto činnosť členov policajného zboru šokujúca pri pomyslení, že oni sami zapredajú svoju dušu za pár eur a odsúdia tak svoje vlastné deti k zničenej budúcnosti. Odhliadnuc od počítania polície bolo len jedno negatívum a tým bolo cca 10 opitých ľudí správajúcich sa vulgárne s agresívnymi rečami, ktoré by sotva mohli naplniť nakoľko ledva stáli na vlastných nohách.  Myslím, že týchto jedincov mohla polícia na druhú stranu pokojne pustiť pretože sa svojim správaním približovali skôr asociálom na druhej strane ako protestujúcim .

Ešte raz by sme chceli pochváliť organizátorov protestu, ktorí aj s pánom primátorom vykonali veľa práce a veríme, že tento protest i ich ďalšia činnosť v Partizánskom budú viesť k zlepšeniu alebo úplnému vyriešeniu situácie v Partizánskom a budú príkladom i pre ďalšie mestá, že primátor či občania nie sú tak bezmocní v boji proti asociálom, ako nám je prezentované.

V duchu odporu voči asociálnemu správaniu sa po odchode z Partizánskeho naši členovia ešte zastavili v Prievidzi, kde si krátkou pietnou spomienkou a zapálením sviečky pripomenuli Jaroslavova Bahnu, obeť brutálneho útoku asociálneho cigánskeho vraha.

Slovenská pospolitosť

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: