Výzva občanom Slovenska

1. september. 2012 o 20:19 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Výzva občanom Slovenska

Občania Slovenska, kedy sa konečne prebudíte? Väčšina z Vás žije s klapkami na očiach, nevnímajúc svinstvo, ktoré sa v SR deje, či už je to po ekonomickej, politickej, ľudskej alebo akejkoľvek stránke. Väčšina Slovákov zatvára pred týmito problémami oči. No je tu malá skupinka nás, ľudí, ktorých média bez hanby nazývajú: extrémisti, rasisti, fašisti a podobne. Pri tom sme slušní ľudia, ktorí majú otvorené oči a vnímajú problémy, ktoré Slovensko ako štát trápia.
Chceme len jedno, pokojný život v civilizovanom štáte, aby sme sa nemuseli báť vychádzať von z našich obydlí, aby sme sa nemuseli báť o svoje deti, majetky alebo aj o svoj vlastný holý život. Tuším, že všetci viete, na ktorý problém práve narážam. Hovorím o cigánskom probléme na Slovensku, nevnímajúc ekonomické záležitosti s touto etnickou skupinou spojené. V tomto príspevku sa chcem zamerať skôr na sociálne záležitosti resp. na existenciu týchto ľudí medzi nami. Samozrejme musíme spomenúť aj fakt, že nemôžme všetkých cigánov hádzať do jedného vreca, aj medzi nimi sa nájde zopár ľudí, zopár slušných ľudí, ktorí nemajú problém začleniť sa do spoločnosti – slušní pracujúci Rómovia. Ja sa pýtam, ako to, že niektorí Rómovia môžu žiť pokojným civilizovaný životom, no väčšina príslušníkov tejto skupiny sa nedokáže prispôsobiť?
Môj osobný názor je, že všetky kompetentné orgány im vytvárajú dobré ekonomické podmienky pre štart do sociálneho života, na ktoré potom daňový poplatníci resp. všetci občania SR doplácajú. Povedal by som, že je to v poriadku, ak by som videl nejaké pozitívne zmeny v ich správaní, no práve naopak, je to čoraz horšie a horšie.
Kde je ten problém? Prečo sa stále s touto etnickou skupinou ročne spájajú stovky kriminálnych činov?

V prvom rade je potrebné, aby sa občania SR spamätali, postavili sa na odpor a ukázali svoj nesúhlas voči systému. Ako som už spomenul, je nás tu na Slovensku zopár, malá skupinka ľudí, ktorá sa tento problém pokúša riešiť, no ako sa hovorí „hlavou múr neprerazíš“. No kladivom by to možno šlo a to kladivo ste Vy, občania Slovenskej republiky.
Myslím, že je na čase upraviť trestný zákon tak, aby si každý jeden delikvent na Slovensku (či už je Róm alebo nie) dobre rozmyslel, čo urobí. No samozrejme, že im je tu na Slovensku sveta žiť, ak všetko hrá v ich prospech.

Alebo chcete čakať na to až sa zo Slovenska stane jeden veľký Lunik IX.? Kedy sa už všetci Slováci budú báť opustiť svoje domovy, len aby ich nenapadol nejaký nafetovaný cigán?
Naozaj toto chcete? Verte či nie, jedného dňa sa nám tento problém poriadne vypomstí, vtedy si poviete : „Tí extrémisti  mali pravdu, tak prečo proti nim nasadzovali kukláčov? Veď oni nechceli nič zlé, len predísť tomuto problému.“
No už bude neskoro, už teraz je neskoro, už včera bolo neskoro a stále sa s tým nič nerobí.
Je všeobecne známe, že natalita (pôrodnosť) u Slovákov rok čo rok klesá, no cigánska pôrodnosť z roka na rok stúpa. Čo sa so Slovenskom stane o dve, tri desiatky rokov ?

Netvrdím, že existuje nejaké razantné riešenie, ktoré by tento problém dokázalo úplne vyriešiť, tak isto netvrdím že tento problém niekedy bude úplne vyriešený, no chcem, aby sa tento problém aspoň začal riešiť a aby sa zminimalizovali následky tohto problému.

Ešte raz Vás prosím, občania Slovenska, prebuďte sa!!! Prebuďte sa kým nie je neskoro, opýtajte sa ľudí aké to je nažívať si v susedstve týchto neprispôsobivých občanov. A opýtajte sa sami seba, či to chcete aj Vy. Mnohí z Vás si možno poviete: „Mňa sa to netýka.“, no mýlite sa. Týka sa to každého jedného z nás, drahí spoluobčania.

Ďakujem Vám za čas, ktorý ste venovali na prečítanie tohto príspevku, dúfam že ste si z neho niečo vzali.

Vypracoval : Kačurák

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: