Výstup na Kostolec – Ducové

23. augusta. 2012 o 23:35 | Kategória: Domáce udalosti, TK Plesnivec | Komentáre vypnuté na Výstup na Kostolec – Ducové

V rámci akčného víkendu sa členovia Slovenskej pospolitosti (SP) zúčastnili viacerých podujatí . Členovia SP sa zúčastnili Národného výstupu na Kriváň, výstupu na Veľký Inovec neďaleko Zlatých Moraviec a ďalšia skupina chránila ľudí v Maduniciach. Skupina, ktorá celý víkend hliadkovala v obci Madunice, vykonala aj výstup na staroslovanské hradisko Kostolec v nedeľu dňa 19.8.2012 po odchode z Maduníc. Hradisko na Kostolci sa nachádza na kopci nad obcami Ducové a Hubina, neďaleko Piešťan, preto sme sa rozhodli, že toto miesto navštívime, pretože má pre nás hlboký význam a je to na skok z Maduníc. My sme podnikli výstup priamo z obce Ducové.

Po nenáročnom výstupe sme sa ocitli na mieste, ktoré je neskutočne plné atmosféry. Je doslova cítiť, že v minulosti bolo toto miesto historicky významné. Hradisko obopína zrekonštruovaná palisáda, nájdeme tu aj základy kostolíka a hospodárskych budov. V  najbližšej dobe chystajú členovia turistického klubu Plesnivec aj rozsiahlejší článok o histórii tohto miesta.

Na mieste sme spravili pekné fotky, oddýchli sme si a dlhú dobu sme konverzovali. Potom sme zišli naspäť dole do dediny, kde sme sa už po namáhavom víkende rozišli. Strávili sme naozaj rušné tri dni a tak sme sa už tešili domov. No pri lúčení sme už zase začali  vymýšľať, aké podujatia alebo turistické výstupy, či tábory zorganizujeme v budúcnosti.

SP


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: