Slovenská pospolitosť chránila ľudí v Maduniciach

23. augusta. 2012 o 23:35 | Kategória: Domáce udalosti, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Slovenská pospolitosť chránila ľudí v Maduniciach

Bezpečnostná situácia v Maduniciach je veľmi zlá. V auguste minulého roku tu došlo k rasistickej vražde, kedy dvaja cigánski páchatelia zavraždili pána Andreja Poláka. Táto vražda sa udiala na Cibuľových slávnostiach, ktoré sa každoročne konajú v tejto obci. Členovia Slovenskej pospolitosti stále monitorujú situáciu, ktorá panuje v Maduniciach. Po incidente, pri ktorom cigáni opäť zbili človeka, tento krát náčelníka obecnej polície a vyhrážkach z ich strany,že scenár z minuloročných Cibuľových slávností sa bude opakovať, sme sa my, členovia Slovenskej pospolitosti rozhodli do Maduníc vyraziť opäť, aby sme tak chránili našich ľudí. V minulosti členovia SP zorganizovali v Maduniciach protest, aby na problém bezpečnosti upozornili verejnosť, neskôr robili Maduničanom prednášku o právnej obrane v miestnom kultúrnom dome.

Tohtoročné cibuľové slávnosti sa konali v dňoch 18.8. – 19.8. 2012. Členovia SP však do Maduníc dorazili už v piatok dňa 17.8., kedy prebiehala diskotéka a vytrvali v Maduniciach až do nedele. Hliadka SP vedená Vodcom SP, Jakubom Škrabákom dorazila vo večerných hodinách na už spomínanú diskotéku, aby tak monitorovala situáciu a mohla tak zasiahnuť v prípade ohrozenia ľudí.

Členovia SP boli vrelo privítaní miestnymi obyvateľmi, mnohí im ďakovali, že prišli. Na tejto diskotéke sa nič vážne nedialo. Maduničania mali veľký záujem pozhovárať sa s členmi SP a tak sa do skorých ranných hodín rozprávali s mladými i staršími ľuďmi, ktorí boli na diskotéke. Dokonca prišli aj dvaja mladíci a jedna slečna, ktorí prejavili záujem o členstvo v SP. Po dlhých rozhovoroch sme sa odobrali do tábora, ktorý bol zbudovaný neďaleko Maduníc, aby sme tak v prípade potreby vedeli zasiahnuť.

Na druhý deň sa už mali oficiálne začať Cibuľové slávnosti. V obci sa viacerí občania s členmi SP chceli odfotiť. Členovia SP sa zúčastnili oficiálneho otvorenia a následného sprievodu obcou, ktorý smeroval do obecného amfiteátru, kde mal prebiehať celodenný kultúrny program. Hliadka SP sa nachádzala počas programu v areáli amfiteátra a striedavo vyrážala hliadkovať i do obce. Neskôr, vo večerných hodinách sa k členom SP pridali aj naši kamaráti z Národného odporu Nitra, ktorí dorazili v počte asi 15 členov, ktorí hliadkovali spolu s našimi členmi. Takto sme hliadky rozdelili do dvoch skupín, aby sme mali prehľad, čo sa deje v amfiteátri i v dedine. Hliadkovať naši členovia ostali do skorých ranných hodín a potom sa opäť odobrali do tábora. V nedeľu po zbalení tábora sme ešte vyrazili na hliadku do dediny a po tejto hliadke sme Madunice opustili. Po našom odchode ešte nasledoval program, no už nebolo potrebné, aby sme v obci naďalej zotrvávali.

Ak by sme si mali celý víkend zhrnúť, tak v Maduniciach panoval pokoj a ľudia si užívali zábavu, ktorú im poskytoval pestrý kultúrny program. Maduničania vraveli, že to bolo najmä zásluhou členov SP. No aby sme všetku slávu nenechali iba pre seba, tak môžeme povedať, že za pokoj v obci má zásluhu aj štátna polícia, ktorá nám asistovala. Je zaujímavé, že taký veľký počet policajtov nebýva v obci nikdy, až vtedy, keď sú problémy v obci medializované. Asi si Kaliňák nechcel znova spraviť hanbu.

Cibuľové slávnosti určite navštívime i v budúcnosti, nakoľko sa nám tam veľmi páčilo a užili sme si super program. Medzi  Maduničanmi sme sa cítili veľmi príjemne. Dúfame, že budúce ročníky Cibuľových slávnostú už nebudú musieť sprevádzať tak veľké bezpečnostné opatrenia ako tento rok. A nielen v dobe slávností, či kultúrnych podujatí, ale najmä vo všedný deň v obci. Aby sa už naši ľudia nemuseli báť o svoju bezpečnosť. Zatiaľ, čo nedozretí zelení politici majú iba reči a chcú pomáhať ľuďom až po ich zvolení do postov, Slovenská pospolitosť koná už teraz. Solidarita je pre nás na prvom mieste, pretože sme pospolitosť. Situáciu v Maduniciach budeme naďalej monitorovať.

SP


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: