Výstup na Veľký Inovec

22. augusta. 2012 o 21:22 | Kategória: Domáce udalosti, TK Plesnivec | Komentáre vypnuté na Výstup na Veľký Inovec

Deň 18. August pre Slovenskú pospolitosť bol dňom, kedy sme vzdali hold matke prírode a krásam našej pravlasti . Naši zdatní bratia sa vydali naprieč Vysokými Tatrami pokoriť symbol slobody- majestátny Kriváň, my rekreačnejší turisti, no rovnako odhodlaní, sme zvolili nižší vrch, zato tiež veľmi príťažliví.

 Našim cieľom bol Veľký Inovec, ktorý sme si vybrali s našimi kamarátmi a sympatizantmi zo Zlatých Moraviec a jeho okolia. Začiatok našej výpravy začal krátko pred desiatou v Machulinciach, odkiaľ sme cez Obycké Lúky rekreačným tempom stúpali k Inovcu. Dosiahnutie nášho cieľa nám s krátkymi prestávkami trvala približne 2,5 hodinky. Počasie nám prialo a slnko príjemne hrialo, len s únavou sa musel každý popasovať sám.

Pod vlajkou Slovenskej pospolitosti sme k vrcholu týčiacemu 900,6 m n. m dorazili približne o pol jednej, kde sa nám naskytol krásny výhľad na Západné Slovensko. Posilnili sme sa domácky urobenou šošovicovou polievkov, špekačkami a po poriadnom obede sme si dobre oddýchli a vrátili sme sa rovnakou trasou.

 Do cieľa po turisticky strávenom dni, sme dorazili po 18tej hod. Plný zážitkov a pekných spomienok a s myšlienkami na našu ďalšiu výpravu sme zakončili našu púť.

Zuzana a Ľubomír


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: