Výstup na Kriváň 2012

19. august. 2012 o 13:51 | Kategória: Domáce udalosti, TK Plesnivec | Komentáre vypnuté na Výstup na Kriváň 2012

18.8.2012. Tradične aj tento rok sa aktivisti Slovenskej pospolitosti, aktivisti turistického klubu Plesnivec a naši sympatizanti rozhodli, že zdolajú vrchol, ktorý symbolizuje slovenskú štátnosť. Vrchol, ktorý sa stal symbolom pre národovcov z každého kúta Slovenska. Vrchol, ktorý je našou pýchou, na ktorom sa každoročne stretávajú národovci. Tým vrcholom nemôže byť žiadny iný, ako náš majestátny Kriváň(2 494,7 m n. m).

Začiatok našej národnej prechádzky mal byť o 6:00 od Troch studničiek. Z dôvodu meškania niektorých účastníkov sme nakoniec vyrazili takmer o hodinu neskôr. Tempo sme si zvolili voľnejšie, aby sme sa mohli kochať krásnym prostredím Vysokých Tatier. Cesta po Malý Kriváň nám ubehla v celku rýchlo, avšak ako sme mali pred očami vrchol, ktorý v nás vzbudzoval rešpekt, tak tempo spomalilo. Miestami nám to pripadalo, ako keby sme kráčali po pohyblivých schodoch, ktoré však idú iným smerom ako my a tak to vyzeralo, že prešľapujeme na mieste. Pod Malým Kriváňom sa nám promenádovali kamzíky, ktoré sa vôbec nebáli spoločnosti turistov a pri fotografovaní to dokonca vyzeralo, ako keby nám pózovali. Avšak chuť byť konečne na vrchole nás opäť hnala vpred a tak sme po krátkej prestávke opäť pokračovali v našej túre. Cestou sme stretávali veľké množstvo turistov, ktorí sa s nami priateľsky rozprávali a prejavovali nám svoje sympatie a sympatie k našim aktivitám, ktoré ako Slovenská pospolitosť vyvíjame.

Po troch hodinách cesty sa na vrchole objavili naši prví aktivisti a poslední došli asi hodinu po nich. Cesta na vrchol nám teda trvala cca od 3 do 4 hodín. Na vrchole sa nám naskytol neopísateľný a fotoaparátom nezachyteľný výhľad, ktorý vysvetľuje prečo sa na vrchole každoročne stretávajú národovci. Tento deň vrchol zdolali stovky, ba možno tisícky turistov, z ktorých min. 90% boli národovci.  Čo sa týka počasia, tak to nám tento rok veľmi prialo. Cestou hore bolo príjemne, ani chladno ani horúco. Na vrchole bol krásny výhľad doNefcerskej doliny na severovýchode, Kôprovej na severozápade a Važeckej na východe. Mali sme možnosť vidieť aj Gerlach(2654m.n.m), Lomnický štít(2 633 m n.m.),  Rysy(2 499,6 m n.m.) a mnoho iných o zmienku stojacich vrchov.

Na vrchole ešte zaznela hymna Slovenskej republiky a nasledovalo fotografovanie. Keďže to už na vrchole boli stovky národovcov a turistov, tak bol problém odfotiť sa pri dvojkríži pýšiacom sa na vrchole. Po nejakej dobe sme sa predsa „ prebojovali“ k dvojkrížu, avšak na spoločnú fotografiu sme sa aj tak nezmestili všetci, už z dôvodu spomínanej „tlačenice“.  Asi hodinu po našom pobyte na vrchole sa výhľad začal strácať a my sme sa ocitli v obklopení oblakov. Pocit, že sme takmer 2500 metrov nad morom a sme vo výške oblakov bol vynikajúci. Sme veľmi radi, že sme si tento rok užili nádherný výhľad a aj sme si vyskúšali pobyt v oblakoch.

Cesta späť nám ubehla veľmi rýchlo. V družných debatách naše kroky smerovali späť k Trom studničkám a ani sme sa nenazdali a zrazu sme stáli pri našich autách. Tam sme niektorí ešte pokračovali v rozhovoroch, až nakoniec sme sa pobrali každý svojim smerom, aby sme mohli byť na stráži slovenských záujmov vo svojich mestách.

Sobotný výlet na Kriváň hodnotíme v stupnici od jednej do piatich hviezdičiek plným počtom päť. Hlavnú zásluhu má na tom samozrejme počasie a skvelý kolektív. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie podobné výlety po našich horách a o rok bude samozrejme naša vlajka opäť viať na vrchole Kriváňa.

Verní sebe, svorne napred!

R.


Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: